Porady zoopsychologa

Wszelkie ciekawostki i porady o życiu z psem. Urlop, pies i dziecko itd.

Moderator: dalmibea

Porady zoopsychologa

Postprzez dalmibea » Wt lut 08, 2011 1:55 am

Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez dalmibea » Wt lut 08, 2011 2:08 am

zjadanie odchodow , reszersze Magmal

Zjadanie kału nie jest niczym dziwnym w przypadku suk, które to po porodzie w ten właśnie sposób oczyszczają gniazdo i szczenięta. Jest to zjawisko jak najbardziej naturalne ale występuje okresowo w czasie połogu i posiadania małych szczeniąt. Ma ono wyraźne korzyści higieniczne, czyli pozbywanie się przez sukę wszystkich zapachów z gniazda. Inaczej sprawa wyglądu w przypadku starszych, dorosłych psów. Upodobanie psa do zjadania różnych nieczystości może mieć również swoje podłoże biochemiczne, gdyż zawarte są w nich związki białkowe i witaminy, szczególnie z grupy B. Zjadanie kału obserwuje się szczególnie u młodych psów, u których mogą występować niedobory składników mineralnych i witamin, czasami można ten zwyczaj zlikwidować dokładając do karmy mieszanki witaminowe przeznaczone dla szczeniąt. W niektórych materiałach źródłowych możemy znaleźć wskazanie do podawania w karmie psa większej ilości warzyw i owoców. Część weterynarzy i właścicieli psów wprowadza do karmy psa specyfik w postaci nadpsutego mięsa, gdyż zawiera on wiele kultur bakterii a właśnie ich brakowi w jelitach często przypisuje się znaczącą rolę w kałożerstwie. Jednak znacznie łatwiejszym, milszym i zdrowszym sposobem jest dostarczanie psu bakterii jelitowych w formie sproszkowanej. Jeszcze jakiś czas temu nie było na rynku dostępnych owych specyfików stąd nadal pojawiają się teorie o jedynej skuteczności śmierdzącego mięsa. A nie każdy pies będzie zainteresowany owym przysmakiem a tym bardziej właściciel czworonoga, gdyż zapach owej przekąski jest naprawdę odrażający. A forma proszkowa ma tyle zalet, że nawet nie trzeba ich wymieniać. U weterynarzy należy pytać i prosić w razie czego o sprowadzenie z hurtowni dodatków o nazwie Enteroferment lub Fer-Lac. W sklepach zoologicznych możemy dostać dodatki pokarmowe, które mają spełniać podobne zadanie są to chociażby tabletki Rumem produkowane ze żwacza krowiego.


Wgląda na to, że to mogą być braki wit z grupy B. Warto skonsultować się z wetem odnośnie tych preperatów:

Enteroferment,

Fer-Lac
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez agrazka » Wt lut 08, 2011 10:11 pm

bardzo dobry temat, ja kupuję żwacze wołowe - śmierduchy
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Porady zoopsychologa

Postprzez piksel » Wt sty 20, 2015 10:46 pm

A własnie się martwiłam czemu mój psiak tak lubi odchody i nie mogłam go od tego oduczyć. Juz sie uspokoiłam że to nic dziwnego.. :)
piksel
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt sty 20, 2015 3:40 pm

Re: Porady zoopsychologa

Postprzez joaSia66 » Pn lut 02, 2015 7:50 am

Ja mam podobny problem, dotad myślałam, że tylko mój pies lubi odchody. Teraz już wiem, że nie mam powodów do zmartwień.
joaSia66
 
Posty: 3
Dołączył(a): N lut 01, 2015 8:49 am

Re: Porady zoopsychologa

Postprzez wladeksi » Pn mar 09, 2015 7:37 am

U mnie sytuacja identyczna. Bardzo sie martwiłem, że coś z nim nie tak, teraz już jestem spokojniejszy :D
wladeksi
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt mar 06, 2015 5:23 pm

Re: Porady zoopsychologa

Postprzez MarcinM1992 » Pn kwi 20, 2015 11:44 am

W zasadzie z większością tych problemów można sobie poradzić mając jedną rzecz - zdrowy rozsądek i trochę rozumu
MarcinM1992
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 13, 2015 9:51 am

Re: Porady zoopsychologa

Postprzez pieskiswiat12 » Wt lip 07, 2015 5:35 pm

Jedzenie swojej kupy? Skad ja to znam, dobrze że to nic poważnego i nie musze sie już tym martwić :)
Avatar użytkownika
pieskiswiat12
 
Posty: 23
Dołączył(a): Cz gru 11, 2014 3:09 pm


Powrót do CIEKAWOSTKI/PORADY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron