Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

w tym dziale są psiaki adoptowane bezpośrednio ze schronisk lub przejęte przez inne fundacje

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez roma_121 » Pt gru 21, 2012 6:45 pm

Gosia miała mi dać namiar na wolontariuszke i chciałam sie dogadać na pewno tam podjade ;-)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez gosia » Pt gru 21, 2012 9:36 pm

Pisałam do niej, ale zero odpowiedzi
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez dalmibea » Pt gru 21, 2012 11:17 pm

To widocznie nie sa zainteresowane nasza pomoca.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez roma_121 » Cz gru 27, 2012 7:50 pm

wolontariuszki w sosnowieckim schronisku to młode dziewczyny czasami jeszcze się ucza w liceach... pozwólcie, że Szelme wezmę na siebie ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez roma_121 » Cz gru 27, 2012 7:58 pm

Szelma mimo tego że jest wesołą i towarzyską sunią wciąż jest niewidzialna. I to już prawie 4 lata. W schronisku źle sobie radzi i często jest pacjentem w gabinecie weterynaryjnym. Raz nieomal straciła ucho, obecnie znowu leczy ranę na karku...
Mamy nadzieję, że przyszły rok wreszcie okaże się dla niej szczęśliwy


Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez roma_121 » Cz gru 27, 2012 8:00 pm

W sosnowieckim schronisku jest zrobiony kącik, dla psów które przebywają już dłuższy czas w schronisku - są w takim boksie, że każdy kto przychodzi do schroniska musi przejść obok tego boksu... mają nadzieje w schronisku, że dzięki temu psiaki, ktore przebywają za długo wreszcie zostały adoptowane ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez dalmibea » Pt gru 28, 2012 2:22 am

Normalnie az mi lezka poleciala, strasznie szkoda mi tej suni :(
Kasia, jak myslisz, czy ona naprawde nie moze do innych psow ? A wiesz jaka dla niej najbardziej pasowala rodzina ??? Czy masz troche wiecej informacji o jej charakterze ?
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez dalmibea » Pt gru 28, 2012 5:36 pm

Wlasnie na FB przeczytalam ze mam zpytanie o nia. Kasia, potrzebuje twojej pomocy bo tylko ty znasz sunie z nas najlepiej. Czy ona moglaby isc do domu gdzie jest pies 6 scio letni dobrze ulozony, czy ona ogolnie nie zgadza sie z zadnym psem czy jak to z nia jest. Prosze napisz mi oniej pare konkretow bo nie wie co mam rodzinie powiedziec. Trudno mi jest mowic cos na ten temat czy rodzina jest odpowiednia jak nie wiem prawie nic aktualnego od suni.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez roma_121 » Śr sty 02, 2013 6:12 pm

Bea rozmawiałam z jej opiekunką. Szelma jest dominującą suczką i jeżeli tamten pies jest łagodny i nie będzie zadzierał nie powinno być problemu. Sunia przez okres czasu jaki spędzila w schronisku nie miała żadnego incydentu z psami, nie gryzła się ani nic w tym stylu. Sunia wybiera sobie psy. Do ludzi ulegla, spragniona kontaktu. Do dzieci też ok, jest 12 letnia wolontariuszka która wyprowadza Szelme. Ogólnie Szelma stała się bardzo spokojną sunią po incydencie jaki ją spotkał w schronisku - pasek zaczął jej się wrzynać w szyje pracownicy nie zauważyli tego i Szelmie zaczeło się tam już robić nie fajnie ;/ dzięki interwencji i leczeniu sunia została wyleczona, ale od tamtej pory stała się spokojna i przygaszona troche. Sunia jak pisalam jest teraz przy budzie nie w kojcu. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie ;)

Zdjęcia dostane na maila dzisiaj lub jutro, ale w sobote jade tam osobiście ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez dalmibea » Cz sty 03, 2013 2:11 am

Kasia, to ja poczekam na zdjecia od ciebie i na to co ty mi o niej napiszesz i bedziemy szukac z naciskiem jakis DT albo DS dla niej. No jak to nie widzieli ze sie suni obroza w szyje wcisla i jej gardlo podcina ? :evil:
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez roma_121 » Cz sty 03, 2013 12:43 pm

postaram się tam posiedzieć troche myślę, że 2 godzinny spędzenia z nią czasu pozwoli mi ją choć troche poznać ;)

Bea realia polskich schronisk są przytłaczające... jak się widzi te psy, jak ich personel pracujący tam traktuje to płakać się chce... odrazu widać kto wolontariusz, kto pracownik... te psy wychodzą tylko z wolontariuszami wiec jak zwykły pracownik mogł zobaczyć rane jak do psa się nie zbliża... zresztą już bylam świadkiem w tym schronisku jak kota w agonii dziewczyna zabierała i nie wierze, że nikt tego nie widział że z kotem coś się dzieje...

Zresztą daleko szukać kuzynce mojego uciekł pies ponad 2 tygodnie go szukała znalazł się w schronisku- ogolony, wystraszony i "wykastrowany" tak wykastrowali go, że niewiem jakim cudem znalazły się tam jądra które z tej rany wychodził... kuzynka musiała szybko interweniować i psa wykastrować porządnie bo inaczej mogło się zakażenie wdać i było by po psie... nie wspomne, że pies już nie jest tym wesołym psem co kiedyś... jak schronisko potrafiło jego psychike zmienić
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez roma_121 » Cz sty 03, 2013 8:59 pm

Przystanek,słup i plecy odchodzącego człowieka.
To dzień w którym dla Szelmy pękło niebo i chmury przysłoniły słońce na długie 4 lata.
Ta młoda sunia 27.01.2009 trafia do miejsca gdzie nawet Bóg nie śmie zaglądać ,tyle tam cierpienia i bólu porzuconych zwierząt.
Szelma już 4 lata spędziła w schronisku za kratami!Bez słońca ,zapachu lasu ,wiatru w nozdrzach ,trawy pod łapami i człowieka.
TYLKO BETON I KRATY!!
Od roku sunia ma opiekunkę i wychodzi na regularne spacery.Okazało się że porzucona jako szczenię Szelma jest :
-inteligentna (szybko się uczy)
-zna komendy siad,podaj łapę i zostań
-ufna i posłuszna
-spragniona kontaktu z człowiekiem, uwielbia być głaskana i przytulana
-wesoła(lubi się bawić)
-bardzo ładnie chodzi przy nodze na smyczy
-delikatnie bierze przysmaki z ręki ,a poza tym
jest strasznym łasuchiem i uwielbia wodę
CZY NIEBO DLA SZELMY ZNOWU ZALŚNI KOLORAMI?!
Możesz zostać jej dobrą wróżką.Pokochaj ją zaadoptuj ,a będzie Twoim wspaniałym towarzyszem w domu i na spacerach

Dostałam zdjęcia, które także są na FB.
Bea jeżeli teraz nikt jej nie pokocha to zwątpie w ludzi :(

Gotowi oto fotki :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez roma_121 » Cz sty 03, 2013 9:04 pm

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez dalmibea » Pt sty 04, 2013 2:45 am

Szkoda jest mi tej suni, musze sie teraz za nia wziasc, wiem ze nie jest dalmatynka, ale jakos mi na sercu lezy. Dla Robina dom sie znalaz, tak ze musi w koncu i dla suni cos sie znalezc. Dzieki Kasia za zdjecia!! Czy ona ma tez przez was ogloszenia porobione ?
Wysle ja tez do Hundehilfe Polen, przez nich tak nasza Dora dom znalazla, moze i jej sie uda !!!
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Szelma, sunia nr 842/64 schronisko sosnowiec

Postprzez Szafranmaria » Pt sty 04, 2013 11:53 am

Cały czas myślę o tej psinieżeby wyciągnąć ją,proponowałam swojej znajomejale ludzie mają złą mentalność nie są przekonani że ze schroniska to kochany pies pózniej będzie.Liczę na ciebie Beatko,bo kto inny jak nie ty czyni cuda.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ADOPTOWANE BEZ UDZIAŁU S.O.S

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron