Możesz pomóc Kasi

Moderator: dalmibea

Możesz pomóc Kasi

Postprzez roma_121 » Pt cze 03, 2011 12:39 pm

Możesz pomóc Kasi

Kasia jest bardzo zaniedbana. Nie ma ani dobrego pochodzenia ani kochającego
opiekuna. Przez całe swoje życie pracowała na roli i rodziła kolejne źrebaki. Teraz też jest w ciąży. Miała źrebakiem zapłacić za swoje utrzymanie, ale okazało się, że jest chora na ochwat, więc do czasu rozwiązania jest bezużyteczna – nie może już dłużej pracować. Dlatego jej właściciel postanowił ją sprzedać.

Kasia przyjechała w nocy do stajni handlarza skąd za kilka dni wyjedzie do miejsca, w którym kończą życie wszystkie niechciane konie - do rzeźni.
Pan Michał, który od dawna handluje końmi, kupił ją, aby na niej zarobić
w skupie żywca. To on zdradził nam, że klacz jest w ciąży, i że w handlu końmi na rzeź to nie ma znaczenia. To normalny proceder, bo przecież nikt nie bada klaczy przed zarżnięciem…

Teraz Kasia stoi zrezygnowana, smutna i cierpiąca. Ale dzielnie znosi wszystkie niewygody - jak każda przyszła matka. Chcemy żeby urodziła swoje dziecko w naszej stajni i dołączyła do naszego fundacyjnego stada. Życie ich dwojga zostało wycenione na 3500 złotych. Handlarz zgodził się zaczekać ze sprzedażą klaczy na ubój do 8 czerwca. Zwracamy się z prośbą o pomoc w ocaleniu Kasi.

Możesz wspomóc akcję ratowania Kasi poprzez wpłatę na konto :
Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16/42a, 03-772 Warszawa

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
Biuro 22 349 97 74
Ilona 797 649 508
Dominika 797 649 509

http://www.viva.org.pl/index.php?&id=19 ... b8ba94a94e

ostatnio czytając gazete z programem znalazłam to ogłoszenie Fundacji Vivy w sprawię tego konia. Historia jest dość smutna :cry: jak można dać na rzeźni zwierzę które spodziewa się dziecka... Fundacja chce wykupić zwierzę od handlarza...

Proszę także dziewczyny które są w kontakcie z Vivą o informację czy udało im się tego konia uratowac ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Możesz pomóc Kasi

Postprzez Achajka » Pt cze 03, 2011 9:52 pm

Roma zobacz co znalazłam na FB :D

Kasia w sobotnią burzową noc urodziła małą klaczkę. Źrebię urodziło się zdrowe. Postanowiliśmy nazwać ją Stormy na cześć wielkiej miłośniczki koni – Stormy May, która gościła niedawno w Polsce.

Handlarz pozwolił nam je zabrać już przedwczoraj – stąd piękne słoneczne zdjęcia. Obiecaliśmy, że pieniądze za obie oddamy 8 czerwca, ale dzięki Wam możemy zrobić to już jutro – mamy pełną kwotę!!!

Bardzo dziękujemy! Cały czas jeszcze odbieramy telefony od osób, które poruszone losem dzielnej Kaśki dalej chcą nas wspierać. Dziękujemy, że jesteście z nami, że rozumiecie dlaczego tak ważne jest, żeby walczyć o życie tych nielicznych koni, dzięki którym więcej osób dowie się ile jeszcze jest do zrobienia i zmienienia w świadomości ludzi mało wrażliwych na krzywdę zwierząt.

http://www.ratujkonie.pl/?p=1502
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Możesz pomóc Kasi

Postprzez roma_121 » Pt cze 03, 2011 9:53 pm

HURA !!!!!!! :)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Możesz pomóc Kasi

Postprzez Achajka » Pt cze 03, 2011 10:00 pm

i ja sie tak ucieszyłam :P sa ludzie o dobrych sercach
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Możesz pomóc Kasi

Postprzez dalmibea » Pt cze 03, 2011 11:01 pm

jezeli kiedys znowusz cos o konie bedzie chodzilo , to mozecie sprobowac nawiazac z Krystyna kontakt. Numer tel. na PW
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Możesz pomóc Kasi

Postprzez moniulek » So cze 04, 2011 7:52 am

Konie to moja pierwsza miłość, zawsze będą na podium ♥
Nie rozumiem ludzi jak mogą je tak traktować :? :? cudowne zwierzaki, które tak świetnie współgrają z człowiekiem.

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się spełnić marzenie i będę miała swojego konia.
Avatar użytkownika
moniulek
 
Posty: 677
Dołączył(a): Pt lis 05, 2010 2:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Możesz pomóc Kasi

Postprzez dalmibea » So cze 04, 2011 3:36 pm

Jezeli bedziesz kiedys zainteresowna adopcja konia tto mozesz sie z Krystyna albo Grzeskiem skontaktowac . U Krystyny znajduja sie tez konie z interwencji ktore na nowy dom czekaja .
a to moj ulubiony , nazywa sie tak jak moja dalmatynka Sara
Obrazek
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Możesz pomóc Kasi

Postprzez Vilena » So cze 04, 2011 3:49 pm

Zawsze strasznie poruszają mnie historie koni jadących na rzeź itp. To takie piękne zwierzęta, a tyle cierpią :(

Bea, fajne to zdjęcie :)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Możesz pomóc Kasi

Postprzez moniulek » So cze 04, 2011 7:37 pm

Najpierw musiałabym mieć warunki na zbudowanie boksu dla konia, ewentualnie większe zarobki na pensjonat ;)
Ale chętnie p. Krystynie pomogę przy koniach :D
Avatar użytkownika
moniulek
 
Posty: 677
Dołączył(a): Pt lis 05, 2010 2:02 pm
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do OGŁOSZENIA/OSTRZEŻENIA/PETYCJE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron