Baśka/6 lat

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Basta/6 lat

Postprzez Vilena » N sie 21, 2011 9:59 am

Mój kot po kastracji miał uczulenie na szwy, 3 razy mu rana pękła w ciągu miesiąca. W końcu przez tydzień jeździliśmy codziennie na zastrzyk ze sterydów i dopiero wtedy się zagoiło.
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Basta/6 lat

Postprzez dalmibea » N sie 21, 2011 10:57 am

Vilena napisał(a):Mój kot po kastracji miał uczulenie na szwy, 3 razy mu rana pękła w ciągu miesiąca. W końcu przez tydzień jeździliśmy codziennie na zastrzyk ze sterydów i dopiero wtedy się zagoiło.

Acha :roll:
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Basta/6 lat

Postprzez Vilena » N sie 21, 2011 6:31 pm

Ja tam się nie znam na tym, no ale weterynarz chyba wiedział co robi ;)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Basta/6 lat

Postprzez agrazka » N sie 21, 2011 8:13 pm

Jutro jak mój M mi pomoże to pojadę, sama nie daje rady ona jest taka histeryczka trochę, jak chce to piszczy gdziekolwiek ją się dotknie i robi się niespokojna bardzo. Dziś ma znowu rozwolnienie, nie wiem po czym, bo przecież dostaje wszystko naj i żadnych głupot. Urwanie głowy z nią mam, cały taras sprzątałam, nawet moja Miss się upaćkała. Nie podoba mi się jej stan zdrowia.
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez Vilena » Pn sie 22, 2011 7:14 am

Wiemy Grażyna, że bardzo się poświęcasz dla Basty, nie każdego stać na takie poświęcenie, jesteś kochana!
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Basta/6 lat

Postprzez roma_121 » Pn sie 22, 2011 12:00 pm

dalmibea napisał(a):nie jestem lekarzem , ale sterydy ? niby dlaczego ? na uczulenie od szwow ? sterydy podaje sie z reguly w ostatecznych przypadkach .
Jezeli jest stan zapalny to sa bakterie w ranie , a na bakterie dzialaja antybiotyki .
A co do miesa , poczytaj w zakladce czym karmic psa , im wiecej miesa w karmie tym bardziej wysokosciowa jest karma .
Mozesz jej smialo dawa narazie samo mieso .


Be jeżeli jest sunia uczulona na szwy to żeby szybciej poprawić jej stan zdrowia daje się sterydy które na alergię u psa działają dobrze choć wiadomo że stosuje się je w ostateczności bo są bardzo szkodliwe dla psa... moja dostawała 2 razy i wystarczyło po małej dawce... owszem ranę także miała całą zalewaną antybiotykiem żeby się to szybciej zagoiło i to poskutkowało...

a może ma coś sunia z przewodem pokarmowym ? :roll:
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez dalmibea » Pn sie 22, 2011 4:49 pm

Roma dzieki , znowusz sie cos nauczylam :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Basta/6 lat

Postprzez roma_121 » Pn sie 22, 2011 6:00 pm

Bea moja pani wet ma ze mną na prawdę pod górkę :P co chce podać Sabie to musi mi wytłumaczyć co i jak na co po co jakie niesie to ze sobą zagrożenie itp. czasami się dziwie że jeszcze ze mną wytrzymuje i nie liczy mi podwójnie :D
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez agrazka » Pn sie 22, 2011 7:41 pm

My dziś znowu spędziliśmy 4 godziny w przychodni - kroplówka , antybiotyk, złe wyniki morfologi, paskudne rozwolnienie krwawe. Szwy zdjęte, rana przemyta, zastrzyki dane i znowu wenflon w tylną łapę.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano Pn sie 22, 2011 10:20 pm przez agrazka, łącznie edytowano 1 raz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez roma_121 » Pn sie 22, 2011 7:53 pm

o kurcze to nie dobrze że ma złe wyniki :(
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez magmal » Wt sie 23, 2011 7:11 pm

Grażynka walczy o sunię.

Było podejrzenie najgorszego - parwowirozy. Suńka ma prawdopodobnie ostre zapalenie jelit. Sunia już od kilku dni dostaje antybiotyki i leki. Dostaje nawadniające i lecznicze kroplówki. Dziewczyny spędzają po 4 godziny w lecznicy. Dzis jest trochę lepiej.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Baśka/6 lat

Postprzez roma_121 » Wt sie 23, 2011 7:49 pm

biedactwo... :( dobrze że trafiła do Grażyny bo nie wiadomo co by się z nią stało...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Baśka/6 lat

Postprzez chili1304 » Śr sie 24, 2011 1:19 am

:(
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Baśka/6 lat

Postprzez agrazka » Cz sie 25, 2011 7:40 pm

Wróciliśmy dopiero co z kliniki, pracuje do 18.00. Najważniejsze, że jest lepiej, nie ma krwi w kale i nie jest to już woda. W brzuchu nadal bulgoce, obserwujemy. Zobaczcie jaki wypas mamy, ja trzymam a mój M robi zastrzyki. Dziewczyna zaczęła jeść :) Będziemy obserwować jak nic się nie będzie działo to w sobotę zajrzymy do weta, jak coś to jutro znowu.

Obrazek


Wenflon ma zostać do poniedziałku, bo jej trudno założyć, tak bym chciała żeby już nigdy nie był potrzebny.

Obrazek
Obrazek

Nawet patyczkiem już się interesuje, moja bida :)

Obrazek Obrazek Obrazek
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Baśka/6 lat

Postprzez Vilena » Cz sie 25, 2011 9:18 pm

Cudownie się nią opiekujesz i ma Royala, super :D Bardzo się cieszę, że już co nie co je i interesuje się patyczkiem, jeszcze trochę, a będzie zdrowa i znajdzie super domek, a wszystko dzięki Tobie :*
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron