Baśka/6 lat

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Basta/6 lat

Postprzez dalmibea » Śr sie 17, 2011 9:17 pm

Trzeba miec rane na oku , kzurcze zeby tam sie za duzo nie zbieralo , tak normalnie powinna byc rana juz sucha :( zeby jeszcze jakiegos pozadnego stanu zapalnego nie dostla . A jak chcesz venflon wyciagnac , to tak jak u czlowieka , jedna raka powoli wyciagasz u druga kciukiem przytrzymujesz miejsce wklucia . Najlepiej przygotuj sobie gazik zwiniety w taka mala kostke , ( tak jakbysziemniaka w kostke kroila , i ta kostke przyluz na plaster i potem razem z plastrem przyloz na miejsce wklucia , nie przyciskajac , w tym czasie wysun venflon druga reka i automatycznie przyloz kostke i przyciag troske mocniej plastrem , tylko nie za bardzo mocno bo jej lapka zdretwieje ;) , tak zeby byl leki ucisk . Powodzenia pani psiapielegniarko ;)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Basta/6 lat

Postprzez roma_121 » Cz sie 18, 2011 8:48 am

kurcze Grażynko jesteś cudowna sama masz tyle zajęć a jeszcze jej pomogłaś... kurcze gorzej jak jej sterylkę spaprali bo rany dochodzą do siebie dość długo.... mój weterynarz lał antybiotykiem do rany po sterylce... oby sunia doszła do siebie... i znalazła ciepły i kochający dom ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez agrazka » Cz sie 18, 2011 8:27 pm

Dzisiaj jest zdecydowanie lepiej, lepiej chodzi, trochę je: 4 biszkopty, 3 łyżki ugotowanego ryżu z siemieniem lnianym + Pół piersi z kury, 9 chrupek Saby, innych nie chce, a i jeszcze pół kubka serka homogenizowanego. Ona zaczyna jeść i zostawia, nie je do końca. Ja ją co 3 godziny częstuję czymś :) Zastanawiam się co ta bida jadła, najlepiej sucha bułka jej smakuje. A w tym schronisku? Z rany jeszcze cieknie niestety.Wenflon wyjęłam, no i już zastrzyków dziś nie robię, uff :D . Żeby leżała muszę siedzieć w miejscu, inaczej się nie da, zaraz się zrywa i mi towarzyszy. Wyje za mną, poszłam dziś z moim na łąkę, a ona została z M. pół wsi ją słyszało. Obrazek

Założyłam jej smycz chciałam zobaczyć czy kiedyś chodziła, ale znalazła się Gabi przedszkolanka i ona chciała prowadzać :)

Obrazek Obrazek
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez roma_121 » Cz sie 18, 2011 9:03 pm

jak fajnie że sunia wraca do zdrowia ;) a zdjęcie z Gabi jest powalające ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez dalmibea » Cz sie 18, 2011 11:02 pm

ciesze sie ze Basta wraca do sil :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Basta/6 lat

Postprzez Vilena » Pt sie 19, 2011 8:16 pm

O jak fajnie Gabi wyprowadza siostrę na spacer :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Basta/6 lat

Postprzez agrazka » Pt sie 19, 2011 10:39 pm

Jutro sunia zostanie sama w domu - trzymajcie kciuki
dziś już tak było
Obrazek Obrazek
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez dalmibea » Pt sie 19, 2011 10:55 pm

Jak milo jest patrzec na te zdjecia , Basta tak szybko doszla do siebie , az sie wierzyc nie chce ze po krotkim czasie z nieszczesliwego psa zgarbionego bolem stala sie sczesliwy gotow do zabaw pies .
Dzieki Agrazka :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Basta/6 lat

Postprzez agrazka » Pt sie 19, 2011 11:09 pm

Nie ma za co, martwi mnie nadal jej stan, z rany się sączy i to jedzenie :( kiepsko je, tylko z ręki i najlepiej bułkę.
Na tarasie też leżą koce, specjalnie dla niej :) żeby nie obijała tych swoich wystających kości.
Obrazek
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez dalmibea » So sie 20, 2011 12:09 am

A co wet na ta rane po sterylce ze sie tak z niej dalej saczy ? tak normalnie to niepowinno tak byc , rana powinna byc juz sucha .
Moze ja to meczy i boli , jakby niebylo ma jakis san zapalny i moze dlatego nie ma apetytu:(
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Basta/6 lat

Postprzez roma_121 » So sie 20, 2011 10:24 am

a może uczulenie ? mojej Sabci też się sączyło i wystarczyło pościągać szwy które miały się rozpuścić a nie rozpuściły się podać małą dawkę sterydów i do tego Pani doktor całą ranę zalała antybiotykiem i po paru dniach wszystko zaczeło się ładnie goić... może tutaj trzeba szukać przyczyny...

zdjęcia są świetne cieszę się że sunia ma tak dobrą opiekę i że szybko dochodzi do siebie ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez magmal » So sie 20, 2011 10:44 am

Dziewczyny, Grażynka z wielkim poświęceniem i wrażliwością opiekuje się naszą Bastą, ale jak już pisałam sunia nie może u niej na dłużej zostać.

Sprawa domu tymczasowego dla niej jest bardzo paląca. Proszę rozsyłajcie informacje o suni gdzie się tylko da.

Bardzo pilnie szukamy dla niej DT
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Basta/6 lat

Postprzez agrazka » So sie 20, 2011 7:42 pm

Została dziś sama w domu 6 godz, nie ograniczona niczym i nic złego nie zrobiła, płakała tylko. Jak wróciłam to spała w sypialni, bo wszystko miała otwarte. Saba na zewnątrz, nie mogą być razem. W jakim strasznym stresie byłam, że sama, że bez jedzenia, uff przeżyłam :) Dzwoniłam do wet, tak myśli, że to uczulenie od szwów, oglądałam dziś, rana zrośnięta, ale tam gdzie szew sączy, przemywamy rywanolem cały czas. Najgorzej z tym jedzeniem, co ja mam jej dawać ? Je bardzo mało i najlepiej bułkę, pies na bułce. Samego mięsa się boję jej dać, jak ma z ryżem pół na pół to dziubnie trochę i zostawi, a tu kolejka stoi, moje tam wszystko w każdej ilości. Nawet kolejka jej nie motywuje :(
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez roma_121 » So sie 20, 2011 7:50 pm

przydałoby się jej podać dawkę sterydów i usunąć te szwy jeżeli nie będą zagrażać ranie... dzięki temu nie będzie jej to podrażniać i rana szybciej będzie się goić...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Basta/6 lat

Postprzez dalmibea » N sie 21, 2011 12:29 am

nie jestem lekarzem , ale sterydy ? niby dlaczego ? na uczulenie od szwow ? sterydy podaje sie z reguly w ostatecznych przypadkach .
Jezeli jest stan zapalny to sa bakterie w ranie , a na bakterie dzialaja antybiotyki .
A co do miesa , poczytaj w zakladce czym karmic psa , im wiecej miesa w karmie tym bardziej wysokosciowa jest karma .
Mozesz jej smialo dawa narazie samo mieso .
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron