DALMI/ŻORY/MA DOM

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

DALMI/ŻORY/MA DOM

Postprzez magmal » Wt sie 09, 2011 6:22 pm

Dalmi wypatrzyła w ogłoszeniach nasza chili.

Danka skontaktowała się z właścicielem i powiedziała, że chce sunię, że młoda będzie mieszkać w domu i spać na łóżku.

W odpowiedzi na to usłyszała, że sunia nie nadaje się do domu, bo całe swoje 2,5 letnie życie spędziła na dworze. Nigdy nie była wpuszczona do pomieszczenia, że jest darmozjadem i natychmiast proszę ją zabierać.

Dalmaci anioł chyba czuwał nad sunią i znalazła się fajna rodzina z Warszawy, która chciała ją adoptować. Zaczęło się nerwowe poszukiwanie kogoś, kto by nam pomógł wyciągnąć ją od właściciela. Po kilkudniowych nerwach pomogła nam Aneta z SOS dla Zwierząt (dzięki wielkie). Odebrała sunię i przekazała mi ją wczoraj w Katowicach, skąd szczęśliwie dojechałyśmy do Warszawy, gdzie czekała na nas Pani Małgosia żeby zabrać Dalmi do domu.

Sunia mieszkała w "luksusowym" apartamencie - klatka/kojec metr na metr na betonie. Właściciel nie wiedział jak otwiera się skobel klatki (widać jak często sunia była wypuszczana). Do jedzenia też same "frykasy" - nadgniłe ziemniaki i suchy chleb. Smierdziała jakby ją zabrano z podrzędnego schroniska. Sunia bała się własnego cienia. Wszystkie dzwięki i ruch wkoło sprawiały, że się kuliła. Nie umie chodzić na smyczy.

Wczoraj jej świat totalnie się zmienił. Mimo wszystko w pociągu była bardzo grzeczna. Będzie potrzebowała trochę czasu, żeby dojść do siebie. Mam nadzieję, że szybko się oswoi z normalnym zyciem.

Zdjęcia niewyraźne, ale nie chciałam jej dodatkowo stresować:

Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Dalmi/Żory

Postprzez dalmibea » Wt sie 09, 2011 6:39 pm

Wspaniala akcja !!! Jaka ona sliczna , wiesz , ona byla taka grzeczna bo wiedziala ze nareszcie skonczyla sie jej meka , bo czula ze gorzej nie moze byc tylko lepiej .
Trzymaj sie malutka :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Dalmi/Żory

Postprzez Vilena » Wt sie 09, 2011 7:04 pm

Jak dobrze, że akcja ratowania zakończyła się sukcesem! :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Dalmi/Żory

Postprzez chili1304 » Wt sie 09, 2011 9:49 pm

maleńka Dalmisiu teraz już wszytko będzie dobrze:*
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Dalmi/Żory

Postprzez cvcvv » Wt sie 16, 2011 6:27 pm

Miałam okazję poznać Dalmi w sobotę i naprawdę fajniutka z niej dziewczynka. Nawet już bawiła się z moją suczką:) taka dogoterapia:) oby tak dalej. :wink:
cvcvv
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn sie 15, 2011 7:05 pm

Re: Dalmi/Żory

Postprzez magmal » Wt sie 16, 2011 6:30 pm

bardzo się cieszę że sunia dochodzi do siebie :)

Zapraszamy do naszego działu - Przedstaw się :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Dalmi/Żory

Postprzez magmal » Pn wrz 12, 2011 8:20 pm

Witam
Dalimi zaaklimatyzował się w naszej rodzinie bardzo dobrze, miewa jeszcze lęki związane z niektórymi rzeczami, ciężko jest powiedzieć czy jest to związane z przeszłością czy po prostu nie zna pewnych rzeczy. Boi się wejść do windy, wsiąść do samochodu itp
Byliśmy dzisiaj u weterynarza, zachowywała się bardzo ładnie, dostała środki na odrobaczenie, ponownie został jej założony środek przeciwko pchłom i kleszczom. W przyszłym tygodniu będzie szczepiona. Po wyjściu od lekarza po raz pierwszy sama weszła do samochodu :)
Jest bardzo żywa i uwielbia się bawić z nami, dużo biega na spacerach.
Tak jak pani mówiłem wcześniej chwilowo jeszcze mieszkamy z teściami, teść dzisiaj trafił do szpitala i Dalmi ewidentnie jest poddenerwowana jego nieobecnością w domu, bardzo się zawsze cieszy jak ktokolwiek z domowników wraca do domu, więc chyba już nas pokochała :)

pozdrawiam
Marcin


Zdjęcia mówią same za siebie... Porównajcie przestraszoną sunię z podróży do uśmiechniętego pychola z Pańciostwem...... :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Dalmi/Żory

Postprzez chili1304 » Wt wrz 13, 2011 12:32 am

oglądam te piękne zdjęcia i łzy mi płyna po policzkach...ze szczęścia! dziękuje opatrzności za to ,że wypatrzyłam ją gdzieś tam pośród innych ogłoszeń! tak bardzo ciesze się,że ma dom i to kochający dom! Madziu nie ma porównania między zdjęciem z pociągu a tymi tu,to jakby nie ta sama sunia,którą wiozłaś!!! super poprostu super! :D
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Dalmi/Żory

Postprzez chili1304 » Wt wrz 13, 2011 12:34 am

no nie moge ... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/106 ... 688ea.html prawdziwy Dalmiszon! :lol: :lol: :lol: :lol: jest piękna:*
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Dalmi/Żory

Postprzez magmal » Wt wrz 13, 2011 12:36 am

chili1304 napisał(a):dziękuje opatrzności za to ,że wypatrzyłam ją gdzieś tam pośród innych ogłoszeń!


Dalmi nawet nie wie, że nowe życie zawdzięcza Tobie.

Ale nie przejmuj się, wszystko się zapisuje w psim niebie :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Dalmi/Żory

Postprzez Vilena » Wt wrz 13, 2011 6:46 am

Ile radości ma Dalmi dzięki Wam :)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Dalmi/Żory

Postprzez agrazka » Wt wrz 13, 2011 9:59 pm

widać, że kocha pańciostwo, a oni ją :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Dalmi/Żory

Postprzez dalmibea » N wrz 25, 2011 6:19 pm

Wspaniale zdjecia , nastepny szczesliwy psiak , no i uczy sie fruwac ;) Super
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Dalmi/Żory

Postprzez Janas75 » Pn kwi 16, 2012 8:53 am

Witam
tak jak pisałem wcześniej Dalmi fantastycznie zaaklimatyzowała się w naszej rodzinie, w tym czasie zmieniła się nie do poznania pod względem zachowania :)
ze zestresowanego i wycofanego psiaka stała się "panią na włościach" :) ale jednocześnie jest bardzo posłuszna, aczkolwiek zdarza się jej typowy dla Dalmatyńczyków "słuch wybiórczy" :) co nie zmienia faktu że bez obaw mogę z nią chodzić na spacery bez smyczy bo w każdej sytuacji wiem że mogę ją przywołać do porządku, nawet jak powstaje konflikt ze sporą suką która mieszka na sąsiedniej ulicy i Dalmi się rwie do awantury to na stanowcze zawołanie natychmiast wraca
w pierwszych dniach była zupełnie cicha, nie szczeknęła ani razu chyba ze 2 miesiące, w tej chwili przechodniom daje znać kto tu rządzi - że to jej teren
znalazła sobie przyjaciółkę - Goldenkę o imieniu Sonia w domu na przeciwko i przy każdym spacerze musi do niej podejść :)
najlepiej czuje się jak wszyscy domownicy są na miejscu, uwielbia długie spacery i nie wystarczy wypuścić jej do ogrodu tylko domaga się aby ktoś z nią poszedł, więc ma bardzo dobry wpływ na naszą kondycję :)
sąsiedzi ją uwielbiają
widać że nie lubi zostawać sama w domu, na szczęście bardzo rzadko się to zdarza

nasza księżniczka na prowizorycznym posłaniu zaraz po przeprowadzce do jeszcze niewykończonego domu
Obrazek

na spacerze
Obrazek

w drodze do przyjaciółki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

tak dosyć szybko kończą jej ulubione zabawki
Obrazek Obrazek

w czasie zabawy z naszym młodszym synem
Obrazek Obrazek

niestety mieliśmy właśnie awarię komputera i straciliśmy ostatnie zdjęcia, jak coś zrobię w najbliższych dniach to jeszcze dorzucę
no i oczywiście bardzo chciałbym podziękować wszystkim którzy byli zaangażowani w jej sprawę
jesteśmy naprawdę bardzo wdzięczni, myślę że Dalmi również :)

pozdrawiam
Marcin
Janas75
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn kwi 09, 2012 8:00 pm

Re: Dalmi/Żory

Postprzez Achajka » Pn kwi 16, 2012 10:26 am

śliczna dziewczynka :D widac, ze jest szczęśliwa
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron