TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez Szafranmaria » Pn maja 28, 2012 8:33 am

Smutna historia.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez Achajka » Pn maja 28, 2012 10:19 am

biedny Tymuś, ktoś musiał go bardzo skrzywdzić :( ta agresja nie wziela sie sama z siebie. Fajnie zobaczyć że Tymuś jest bezpieczny.
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez roma_121 » Śr maja 30, 2012 8:20 am

Gosia czy ty widziałaś tylko Tymka zza krat ?

kurcze tak mi szkoda chłopaka :(
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez gosia » Śr maja 30, 2012 10:17 am

No niestety Tymuś był na wybiegu a ja stałam pod wybiegiem. Chciałam do niego wejść, ale Pani tłumaczyła mi, że psiak jest agresywny w stosunku do obcych, może gdyby był jej mąż. Pani jest w zaawansowanej ciąży i nie chciała, jak to określiła ewentualnie "szarpać się z psem". Tymuś faktycznie na początku reagował agresją, potem było trochę przekupstwa i się uspokoił, jak podchodził do mnie później to już się nie rzucał. Niestety wszystko przez kraty, czyli kontakt był bardzo ograniczony bo chłopak przecież nie słyszał, że do niego mówiłam, jeśli potwierdzą się obserwacje to chyba też słabo mnie widział, czyli mógł tylko wąchać wystawiane do niego dłonie no i czuć mój zapach.
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez dalmibea » Śr maja 30, 2012 10:21 am

Nic dziwnego ze psiak reaguje agresja, nie widzi, nie slyszy, doznal w swoim krotkim zyciu tyle zlego od ludzi . Teraz trzeba tylko zbadac przyczyne tracenia wzroku.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez chili1304 » Śr maja 30, 2012 10:32 am

Serce mi pęka jak to czytam.... biedaczysko strasznie mi go żal :(
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez roma_121 » Śr maja 30, 2012 12:35 pm

kurcze szkoda... że pies ma kontakt tylko z dwiema osobami, jak ma się przekonać do człowieka jeżeli nie ma z nim kontaktu... wystarczyło jak byś weszła dała mu się obwąchać i nie robiła gwałtownych ruchów... u mnie jak ludzie przychodzą to kazuje najpierw im stać Saba ich obwącha potem iść nie reagując na psa a potem stopniowo głaskać ją... tak to ten pies staje się mało adopcyjny ;( eeehh.. biedactwo...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez gosia » So cze 02, 2012 4:59 pm

Jeszcze jedno zdjęcie Tymusia - specjalnie dla Niny
Obrazek
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Nina odwiedził Tymek!

Postprzez Nanulie » N cze 10, 2012 10:22 am

Avatar użytkownika
Nanulie
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt maja 29, 2012 7:48 pm
Lokalizacja: Germany, 45721 Haltern am See

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez Achajka » N cze 10, 2012 8:17 pm

serce sie raduje widzac Tymusia biegajacego :D
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez Szafranmaria » N cze 10, 2012 8:27 pm

A jaki chłopak radosny.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez roma_121 » Pt cze 15, 2012 7:55 pm

widać, że Tymek ma dużo niespożytkowanej energii i bieganie to jest jego żywioł ;) troche mnie postawa tego Pana zdziwiła jak na pierwszym filmiku Tymek chciał podbiec do Niny - zareagował bardzo nerwowo.. powinien Nine i Tymka po zapoznaniu się samych zostawić i odejść na bok..
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez dalmibea » Pt cze 15, 2012 8:30 pm

Nina byla zachwycona pobytem w Polsce, a pan Marek jej pare zeczy wytlumaczyl i nowych nauczyl, mieli na poczatku problemu z porozumiewaniem sie , bo Nina zero po Polsku a pan Marek zero po niemiecku i angielsku tylko tak troszeczke, ale potem wynalezli swoj jezyk i sie dogadali. Bylo wszystko ok
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez gosia » Cz cze 28, 2012 6:45 am

No to dziewczyny czas start, Tymek potrzebuje naszej pomocy, zbieramy na badanie i operację oczka
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Postprzez dalmibea » Cz cze 28, 2012 11:27 am

Niestety ale podejrzenia pan Marka a takze Gosi i Niny po wizycie u Tymka, ze Tymek traci wzrok zostaly potwierdzone przez Weterynarza. Diagnosa, szara zacma, co znaczy ze Tymek straci w krotkim czasie wzrok o ile mu nie pomozemy.
Jedyna szansa na przywrocenie wzroku jest operacja na oczkach ktora polega na wymianie soczewek w oczach. Jest to bardzo kosztowna operacja ale dajaca bardzo dobre rokowania. Niestety koszty operacji sa bardzo wysokie, 2000 Tysiace zlotych sam zabieg a do tego dochodzi przygotowanie Tymka do zabiegu, wykonanie paru badan specjalistyczno diagnostycznych nie wspominajac o kilkakrotnych drogich transportach Tymka do Kliniki na badania wstepne, na zabieg i na badania po zabiegu.
Do tego dochodzi oplata za hotel i opieke nad nim przez dodatkowe trzy miesiace,( miesieczny koszt utrzymania Tymka 600 zl) .
Apelujemy do wszystkich ludzi o dobrym sercu i prosimy bardzo o wsparcie finansowe, operacja, zabiegi diagnostyczne , transport i oplata hotelu na 3 miesiace to razem ponad 5 tysiecy zlotych. To jest kosmiczna suma ktora same nie damy rady zaplacic.
Pomozcie nam uratowac wzrok Tymka, chlopak jest mlodym zdrowym psem, nie mozemy dopuscic do tego zeby stracil jego drugi organ zmyslu,juz wystarczajaco zostal przez los skrzywdzony, nie slyszy a teraz grozi mu utrata wzroku i to w tak mlodym wieku. :cry:
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron