TYMEK/2 lata/GŁUCHY/DO ADOPCJI

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez dalmibea » Cz sie 04, 2011 8:18 pm

Nie moge sie powstrzymac i znowusz wtrace swoje 3 grosze , jestem bardzo pozytywnie zaskoczona postawa pracownikow schroniska , na palcach jednej reki moglabym policzyc przypadki w ktorych schroniska zwracaly sie z prosba o pomoc do jakiejkolwiek fundacji . Z reguly byly i sa schroniska negatywnie nastawione do wspolprycy z fundacjami , wrecz utrudnialy czy nawet odmawialy kategorycznie pomocy , czego naprawde nie potrafie zrozumiec , i mysle ze nie jestem wyjatkiem .
Naprawde sa to wyjatki ze schronisko jest tak zaangazowane w szukaniu pomocy dla psa w potrzebie , i nawet doklada sie finansowo do tej pomocy . Dlatego nie chce mi sie wierzyc zeby Tymuskowi grozilo tam uspienie :).
Naprawde jest to postawa pelna podziwu , oby wiecej takich schronisk , i takich zaangazowanych pracownikow schroniska ktorzy patrza sercem na zwierzeta w potrzebie .
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez Vilena » Cz sie 04, 2011 9:18 pm

Bea, też jestem pod wrażeniem postawy schroniska, nie raz jak dzwonię to nawet nie mówię, że z fundacji jestem, żeby słuchawką nie rzucili.
A tu proszę :) Super pomoc :)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez agrazka » Cz sie 04, 2011 11:51 pm

widać tu są ludzie, nie ludziska :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez schroniskomyszkow » Pt sie 05, 2011 8:51 am

Bardzo dziekujemy za cieple slowa.

Co do pomocy fundacji jestesmy bardzo chetni do takiej wspolpracy w tej chwili mamy po opieką fundacji kilka psow

Mix chow chow-fundacja pomocy chow chow
bernardynka -fundacja pomocy skrzywdzonym bernardynom
2 syberiany husky- serwis husky adopcje (ktorej jestem czlonkiem, sama mam dwa polnocniaki)
mix collie/sheltie- fundacja Dr lucy

Oprocz tego zawsze staramy sie znalesc odpowiednią fundacje jesli jest jakis pies w typie rasy, tak tez trafilismhy do Was.

Sami w tej chwili jestesmy w trakcie czekania Na KRS do naszej fundacji ktora bedzie sie nazywala DO SERCA PRZYTUL PSA.:)Zostala zalozona przez nas czyli pracownikow i naszych wolonatriuszy.
Niestety sytuacje w schronisku mamy bardzo trudną ,jestesmy w trakcie likwidacji , do tej pory zburzone zostaly bydynki z kojcami (nie mialy zezwolenia na budowe) . Jesli ktos ma chec obejrzec nasze pociechy i zdjecia z rozbiórki www.schronisko-myszkow.pl
Gdy przyszlam tutaj do pracy majac 20 lat nie mialam pojecia o az takim problemie bezdomnosci z jakim sie teraz spotykam na codzien..
Nie rozumiem ludzi ktorzy pozbywaja sie swoich pociech mimo ze pracuje tu juz 1,5 roku i w tym czasie przez nasze rece przewinelo sie ok 600 psow ..

Jeszcze raz dziekujemy za mile slowa ,jest to dla nas motywacja do dzialania.

Pozdrawiam serdecznie
schroniskomyszkow
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz sie 04, 2011 1:10 pm

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez Achajka » N sie 07, 2011 11:49 am

Wrzucam na forum prośbę o wsparcie dla Tymka w jezyku angielskim.
Mąż przetlumaczył, i dlatego mam prośbe: Madzia daj znac czy ktos z moich FB-kowych znajomych cos wpłacił :D ??
Będziemy wtedy tlumaczyc i zamieszczac nasze info o psiakach z prosba o pomoc.



Tymek - that's my name ... I am a young dog, an owner has never cared about me and I developed a terrible ear infection, it hurt so much that I started to respond aggressively to the people around me. I did not understand where did the pain come from and the fact that I could hear less and less. In the shelter they want me to put to sleep, because nobody wants such trouble like me ... and I want to live so much and still to find a loving home ... At this moment I need a financial support to move me from the shelter to a hotel for dogs with proper care of behaviorist. Please help me, I do not want to die yet ...
Details of local transfer:
Beneficiary: SOS Dalmatynczyki
Account: 82 1090 1391 0000 0001 1654 0177
Title: Dalmatian Tymek

Details of foreign transfers:
Beneficiary: SOS Dalmatynczyki
Account: PL82109013910000000116540177
Title: Dalmatian Tymek
SWIFT: WBKPPLPP
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez magmal » N sie 07, 2011 12:26 pm

Kochana, dzięki :*
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez schroniskomyszkow » Pn sie 08, 2011 7:40 am

Witam serdecznie.

Mam zle wiesci....

Mianowicie Tymek znow zaatakował tym razem wolonatriusza ugryzł go w udo (od srodkowej strony ) niestety tymek jeszcze nie jest zaszczepiony na wscieklizne dlatego pojechalismy do szpitala na oddzial zakazny i tymek musi byc objety 2 tygodniowa obserwacja:(

Nie zmienia to jednak faktu ze go nie uspimy jesli wy nadal oferujecie swoja pomoc dla tego psiaka..
schroniskomyszkow
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz sie 04, 2011 1:10 pm

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez Vilena » Pn sie 08, 2011 7:48 am

Co za łobuz :twisted:
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez chili1304 » Pn sie 08, 2011 8:50 am

jejciu to niefajnie :roll:
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez dalmibea » Pn sie 08, 2011 11:17 am

zal mi go strasznie , mysle ze to co przeszedl , nie wiadomo jak byl traktowany i jaki bol cierpial doprowadzilo do tego ze teraz chwyta i gryzie . Wierze w niego ze jak trafi do normalnych domowych warunkow i przy odrobinie pracy nad nim umocni sie psychicznie i zacznie ufac czlowiekowi , poczuje sie bezpieczny to przestanie gryzc.
Biedny Tymusek :(
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez schroniskomyszkow » Wt sie 09, 2011 12:38 pm

Wstawiam decyzje inspektoratu weterynaryjnego ktory obserwuje tymka:Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tymek przez 2 tygodnie musi zostac u nas na obserwacji:(
schroniskomyszkow
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz sie 04, 2011 1:10 pm

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez dalmibea » Wt sie 09, 2011 6:31 pm

A co z jego zapaleniem uszu ? Czy jest juz lepiej ?
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez schroniskomyszkow » Wt sie 09, 2011 9:05 pm

Z Tymka uszami coraz lepiej Wet czyścił je dwa razy.
Przy drugim zabiegu nie było juz wydzieliny ropnej.
Wybrał serie antybiotyków, maści i kropli
schroniskomyszkow
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz sie 04, 2011 1:10 pm

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez moniulek » Wt sie 16, 2011 11:09 am

Co u Tymka słychać?
Avatar użytkownika
moniulek
 
Posty: 677
Dołączył(a): Pt lis 05, 2010 2:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: TYMEK młody pies - grozi mu eutanazja

Postprzez magmal » Wt sie 16, 2011 6:28 pm

Tymek w weekend pojedzie do ośrodka w Zielonej Górze.
Dziś rozmawiałam z pracownicą schroniska i powiedziała że obserwacja przebiega bez zakłóceń. W piątek maja pojawić się weci z Inspektoratu i wypisać papiery.

Tymcio musi jeszcze 3 dni wytrzymać. Cały czas ma kontakt z wolontariuszką, która wyprowadza go na spacery.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron