Bielan z Interwencji

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez magmal » So sie 13, 2011 9:27 pm

Obi w SPA :)
Obrazek Obrazek

Dziś Obi pojechał nad morze :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez dalmibea » N sie 14, 2011 12:54 am

Jak sie fajnie patrzy , tak madrze :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez Vilena » N sie 14, 2011 7:22 am

No poleci ta woda czy nie :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez roma_121 » N sie 14, 2011 1:00 pm

jaki on jest śliczny ;) te plamki na pysku ma piękne ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez moniulek » Wt sie 16, 2011 1:15 pm

Kopia z dogo:
Witajcie
Bielan został już w lecznicy nazwany Obim. Teraz zwiemy go Obeuszem. Może mądrzejsze imię doda mu rozumu?
Jest straszną pierdołą, chodzi jak pokraka, jak biega, to się przewraca. Zaczęły mu się troszkę odbudowywać mięśnie, ale baardzo powoli to idzie.
Teraz byliśmy nad morzem. Obi nie lubi nawet deszczu, a do morza chętnie wszedł. Strasznie lubi gadać, a w szczególności narzekać, jak nikt się nim nie zajmuje.
Obi jest częściowo głuchy - i nie jest to "wybiórcza głuchota". Teraz nad morzem się o tym przekonałam. W obcym miejscu i na większej przestrzeni dał pełen popis, że nie wszystko słyszy. Jak mu znikałam z oczu, to szukał mnie w panice. Moglam stać za nim i krzyczeć , a on się nie odwracał. Dalej szamotał się na boki, piszczał i szukał... Az się odwrócił i przychodził zadowolony.

Nie wiedziałam, że biały pies tak szybko się brudzi
I uwaga, uwaga, Obeusz waży teraz 26kg! Zmniejszyłam mu już dawki jedzenia, bo zaczęły mu się fałdki robić, hm. Mamy mały problem z tolerancją kota od jakiegoś czasu, ale na razie jest to opanowane.
To chyba tyle
Avatar użytkownika
moniulek
 
Posty: 677
Dołączył(a): Pt lis 05, 2010 2:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez magmal » Pt sie 19, 2011 5:07 pm

Obeusz na plaży :)

Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez Vilena » So lis 19, 2011 11:09 pm

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli chodzi o Obiego to bym powiedziała , że jest prawie ok. PRAWIE skończył z warczeniem. W zasadzie już tylko przy jedzeniu i w chwilach ekscytacji.
Jak wyjeżdżamy to strasznie za nami tęskni. Raz po powrocie nie spuszczał ze mnie oka. Nawet na spacerze szedł i cały czas na mnie spoglądał. Wcześniej, żeby zwrócić na niego swoją uwagę trzeba było mieć jedzenie
Co do zdrówka, za jakiś czas będę powtarzać bad krwi. Jak nerki nadal będą ok, to odstawiamy dietę.
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez chili1304 » Pn lis 21, 2011 10:09 am

to jeden z najprzystojniejszych dalmatów na forum :D
bede sie powtarzać do znudzenia... jest piekny :D
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez Vilena » Pt gru 09, 2011 3:37 pm

Obeusz się zepsuł.
Ostatnio mieliśmy bad krwi, które wyszły całkiem dobrze. Nerki super, wątroba mimo leków tylko lekka poprawa.Umówiliśmy też usg, na którym nie widać żadnej poprawy. Jest tak jak było. Dr Marciński mówił do Obiego Dziadziuś. Jednoznacznie stwierdził, że zmiany w narządach ma typowo jakby jednak miał te 11 - 12 lat. I znalazł jeszcze kamienie, ale na szczęście największy ma 1 mm.
Obi ma znowu leczone uszy, typowo na drożdżaki, tak jak na początku.
Niestety ogólnie Obeusz się posypał. Jak to określono: ma demencję starczą. Zaczął załatwiać się w domu. Tak po prostu. Stoi przede mną i nagle sam zdziwiony zaczyna robić kupę. Zdarza się też , że nie wytrzymuje i w momencie wychodzenia na spacer, zamykania drzwi zaczyna sikać.
Także zrobił się dziadziuś.
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez Vilena » Śr sty 11, 2012 10:21 am

Obiś święta spędził u moich rodziców (razem z Pumą), my wyjeżdzaliśmy. Niestety chłopak się nie popisał i więcej go nie chcą
Cały czas załatwiał im się w domu, na klatce, w windzie. A jak zdąrzyli wyjść, to na chodniku
W domu zjadał i ściągal wszystko. Włącznie ze śmieciami, papierkami, a nawet dziecku zjadł plastelinę. Oczywiscie przez to miał biegunkę, co jeszcze bardziej pogorszylo sytuację. Chodził tam trochę po schodach i było widać znaczne pogorszenie w stawach.
Jak wrociliśmy do domu, to u nas wszystko wróciło do normy. I dalej żyjemy sobie grzecznie. Ale nie mam gdzie go zostawić następnym razem.
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez Danka » So sty 14, 2012 8:23 pm

Obi stracił poczucie bezpieczeństwa , dlatego tak się zachowywał , bał się utraty domu w którym czuje się bezpiecznie :(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez dalmibea » N sty 15, 2012 1:59 am

tez tak mysle , zaczal sie buntowac, bo myslal ze dom i swoich ludzi znowusz stracil , Dalmaty maja bardzo dobra pamiec i czesto wlasnie tak reaguja.

To trzeba urlop planowac z psem i tak zycie ustawic zeby nie musial psiak znowusz sam sie zostawac ;)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez Vilena » Wt sty 31, 2012 3:55 pm

Dzisiejsza wiadomość o Obim:
Obi w zeszłym tyg zaczął więcej sikać - nie wytrzymywał do spacerów. Poszliśmy na badania. Krew jest ok, ale za to mocz nie. Jest stan zapalny i kryształy. Także znowu dostaje antybiotyk. I z karmy na nerki, przeszliśmy na stawy, a teraz na kryształy.
Jeszcze zrobiłam wymaz z ucha - bo dalej ma z nimi problemy. Na razie wyrosły same drozdzaki. Jak nic wiecej nie bedzie to dostanie jakiś nowy lek (niedawno pokazał się na rynku). Wszystko inne już miał... Jeszcze ew leki doustne p/grzybicze.
Ogólnie Obiś się zestarzał. Zdarza mu się zrobić kupę pod siebie. Teraz dodatkowo ma dwie opiekunki Które wychodzą na spacer jak mnie nie ma.
Mrozy też dają się we znaki. Jak zacznie kulec z powodu soli na którąś z łapek - reszta nie wytrzymuje i się przewraca.
Taki stary schorowany dziadzio...
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez dalmibea » Cz mar 29, 2012 1:36 pm

Co nowego u Bielana slychac , jak tam jego zdrowko? Bo mial ostatnio problemy z moczem , pecherzem i uszkami , czy juz wszystko w porzadku ?
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez roma_121 » Śr kwi 04, 2012 9:26 pm

u Bielana wszystko w porządku ;) nowe zdjęcie jest na FB ;)

Obrazek
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron