Bielan z Interwencji

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez moniulek » Cz cze 02, 2011 10:26 pm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
moniulek
 
Posty: 677
Dołączył(a): Pt lis 05, 2010 2:02 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Bielan z Interwencji

Postprzez Vilena » Cz cze 02, 2011 11:35 pm

Chili zrobiłaś mu ogłoszenia?
Dzięki Kochana! Nawet nie chciałam Cię o to prosić! :)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez chili1304 » Pt cze 03, 2011 11:46 am

oj tam,oj tam nie ma sprawy :oops: dla psiaków wszystko :D oby tylko domki się szybko znalazły to będzie super :D
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez chili1304 » Pt cze 03, 2011 11:54 am

nie no napisze to jeszcze raz....On jest przepiękny,urzekła mnie ta jego cudna mordka:*
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez magmal » Wt cze 07, 2011 8:12 am

Bielan w niedzielę przeprowadził się z kliniki do domu tymczasowego.
U Marioli ma fachową opiekę i miłe towarzystwo - Pumę (suczka owczarek niemiecki) i mała kicia. Jak już wcześniej wiedziałyśmy, Bielan jest przyjacielem absolutnie wszystkich. Nie ma żadnego problemu z dogadaniem się z innymi zwierzętami. Jest bardzo przytulaśny i radosny. Cieszy się do każdego i nadstawia do głaskania i drapania.

Niestety trochę gorzej z jego zdrowiem. Bielan prawdopodobnie nie słyszy, albo słabo słyszy. Ma dość paskudnie w uszach. Dziś Mariola idzie z nim do weta i wtedy zobaczymy co zaordynuje na dalsze leczenie. Może problemy ze słuchem są związane z zapaleniem uszu?? Zobaczymy.

Bielan zna komendy. Za jedzenie dałby się pokroić, ale pyz tym jest bardzo delikatny. Nie rzuca się na miskę i nie pożera smaczków razem z ręką, tylko delikatnie bierze.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez chili1304 » Wt cze 07, 2011 4:15 pm

Bardzo się ciesze,że Bielan ma taki fajny domek:) a co do uszu to faktycznie może być to nie tyle głuchota co niedosłyszenie spowodowane przez jakąś nie leczoną infekcje,a u dalmatów to przecież częste zjawisko,a ta baba która tak go zaniedbała napewno nie interesowała się uszami i stąd taki kłopot :( mam nadzieje,że wszystko z nim będzie oki i chłopak będzie słyszał ...
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez chili1304 » Wt cze 07, 2011 10:46 pm

czy Bielan jest aktualny w sensie domku stałego bo właśnie dostałam zapytanie na maila o niego? pytam bo wcześniej był taki post,że jak dobrze pójdzie to będzie DS
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez dalmibea » Wt cze 07, 2011 11:12 pm

jezeli to jest super domek w Polsce i z gwarancja bez powrotu z powodu drobnostek albo bo sie panstwu odmienilo to jak najbardziej moze isc do rodziny w Polsce , wtedy mu sie transportu zaoszczedzi.
Tylko nie do rodziny ktora z gory zaklada ze bedzie musial sam w domu 6 albo wiecej godzin sam zostawac , no i ze maja ogrodek i mysla ze to za wybieg wystarczy .
Bielan jest mlodym energicznym psiakiem , potrzebuje ruchu , a przedewszystkim pracy z nim . Bo tak jak i ruch jest tez dalmatowi potrzebne zajecie dla jego umyslu . Inaczej szybko cechy negatywne przejmuja gore , bo pies jest zanudzony i brak interesow robi psa samego przed siebie
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez magmal » Pn cze 13, 2011 11:02 am

Zdrowie Bielana jednak szwankuje.

Są problemy z trzymaniem moczu. Chłopak musi wychodzić co 3 godziny. Wyniki krwi też nas zaniepokoiły - miał podwyższony poziom mocznika i kreatyniny.
Dostał kroplówki, po których jeszcze więcej sika, żeby wypłukać toksyny (podziękowania dla Marioli i Sławka za wytrwałosć).

Mocz z posiewem też nic nie wykazał. Umawiamy Bielana na USG u jednego z lepszych specjalistów w Warszawie, żeby dokładnie obejrzał nerki.
Uszy tez nadal mocno zapaskudzone, dziś pobrano próbki, zobaczymy co wykażą.

Mariola i Sławek zdecydowali, że nadal będą się nim zajmować jako dom tymczasowy. W domowych warunkach dużo łatwiej zaobserwujemy przyczyny czestego sikania i wszelkie inne zmiany jakie zachodzą u Bielana. Dziękuję im za to bardzo.

Dziś pobrano też krew, żeby sprawdzić, czy poziom mocznika spadł.

A oprócz problemów zdrowotnych Bielan rozkochuje wszystkich wkoło. Tuli się i nadstawia do głaskania. Merda swoim "ogryzkowym" ogonem, a wyraz jego pychola jest rozbrajający.....
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez moniulek » Pn cze 13, 2011 11:25 am

O rany :( psiaku nie choruj nam tutaj!
Trzymam kciuku, żeby dzisiejsze pobranie krwi wykazało poprawę.

Dziękuje p.Marioli i p.Sławkowi! Jesteście WIELCY :D
Avatar użytkownika
moniulek
 
Posty: 677
Dołączył(a): Pt lis 05, 2010 2:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez chili1304 » Pn cze 13, 2011 11:45 am

piesku,oby wszystko było dobrze,mam nadzieje,że badania będą ok...już się chłopaczyna wycierpiał w życiu..
ja również dołaczam się do podziękowań dla Państwa,którzy opiekują się Bielankiem :D
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez magmal » Śr cze 22, 2011 7:24 pm

Stan Bielana/Obiego poprawia się.

Wyniki krwi są coraz lepsze. Zastosowana kuracja przynosi efekty. Chłopak zdecydowanie mniej sika. Wytrzymuje już 4 godziny. Uszy nadal paskudne, ale teraz dostał nowy specyfik i mamy nadzieję że zadziała.

Obi to super psiak, przytył już bardzo ładnie. Nabiera chęci do zabawy, uwielbia gryźć patyki. Bardzo lubi koty, zwłaszcza malutkie, obchodzi się z nimi bardzo delikatnie. :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez Vilena » Śr cze 22, 2011 7:49 pm

Ładnieje nam chłopak :) A przede wszystkim zdrowieje :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Bielan z Interwencji

Postprzez Achajka » Śr cze 22, 2011 7:58 pm

wow, alez on fajnie wyglada, no i zdecydowanie mozna powiedziec ze jest *grubasek*, ogromne podziekowania dla opiekunow! :)
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron