Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego... obecnie przebywa w

Postprzez dalmibea » Śr maja 11, 2011 10:31 am

Jak to uciekla z dzialki ???
Zostawili ja tam sama ??? A co z drugim psem co tam jest , on moze sie zostac , a Schischa dlatego ze uciekla to od razu trzeba oddac ?
Za kazdym razem gotuje sie jak czytam ze pies wraca z adopcji ,
ja zostane przy swoim zdaniu na ten temat ,
za darmo przywiezli psa do domu , podziekowali jeszcze ze go przygarnelismy i jak co to przyjada i odbiora .
Dopoki bedziemy my ludzi do psa przekonywac a nie ludzie nas do psa to nic sie nie zmieni , a drugi punkt moim zdaniem jest "dostawianie "psow pod drzwi za darmo .
Moze kiedys cos sie zmieni , ale nie tak szybko .
W Niemczech tez mozna kupic nie rasowego Dalmata za 300-400 E , rasowe 1000-1200 E , i mimo wszystko znajduja sie rodziny ktore od serca chca dac dom psiakom z fundacji i sa gotowi zaplacic za niego 300 E , a mogliby tez za ta sama cene kupic sobie gdzies tam jakiegos szczeniaka .
Tak dlugo dopoki nie zmieni sie mentalnosc Polakow i nastawienie do psa i dalej beda rozwozone za darmo tak dlugo nic sie nie zmieni i psy beda wracaly z adopcji albo beda latwo wyzucane .
To jest moje zdanie , ale rozumiem tez ze nie jest to narazie w Polsce do zrealzowania .
I o ile nikt nie zacznie czegos w tym kierunku zmieniac to i za 100 lat nic sie nie zmieni .


J
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez chili » Śr maja 11, 2011 8:55 pm

i co to ma być powód ,że wraca z adopcji??? wiecie co ludziom to chyba naprawde poprzewracało się w głowach!!!
chili
 

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez roma_121 » Cz maja 12, 2011 6:29 am

nie wiem czy wiecie ale Szisza była zamknięta i głodzona u poprzedniego właściciela :evil: Niewiem jak się kreowała sytuacja w DT czy spuszczali tą sunie ze smyczy czy nie. W nowym domku pies uciekał właścicielom za ogrodzenie, ale nie usprawiedliwia ich to że oddają odrazu psa :( Nawet nie spróbowali z nią popracować bo oddali ją po 5 dniach :( szkoda słów po prostu te umowy powinny być bardziej rygorystyczne ....
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez Vilena » Cz maja 12, 2011 7:55 am

Słów brak po prostu. Nie którzy myślą, że jak adoptują dorosłego psa to on już wszystko umie i wszystko wie. Tak jak z Lakim, oddali bo zabierał dzieciom zabawki.
Ja nie wiem co nie którzy sobie wyobrażają. Mają psa 5 dni i on już miał wiedzieć od początku, że ma nie uciekać za bramkę? Nie rozumiem tego.
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez magmal » Cz cze 02, 2011 12:02 am

czy Szisza nadal szuka domu?
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez roma_121 » Cz cze 02, 2011 9:14 am

tak ale dzisiaj miałam telefon w jej sprawie ;) potem skontaktuje się z Tatianą co i jak ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez dalmibea » N cze 05, 2011 2:09 pm

No i co z tym telefonem , jest szansa na domek ?
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez roma_121 » Pn cze 06, 2011 8:10 pm

Szisza nadal szuka domu... szkoda suni bo jest piękna :(
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez Aggnieszka » Wt cze 07, 2011 4:15 pm

Przeraza mnie to ile osob adoptowalo psy po czym je oddalo, bez prob pomocy psu, po paru dniach. Przez ostatni rok bylam w Stanach i tam w schronisku niezaleznie od rasy psa i wieku placi sie okolo 200-300 dolarow, w zaleznosci od schroniska. Czesto wyprowadzalam tam psy przez pare miesiecy i prawde mowiac nie zdarzyl sie zaden powrot z adopcji. Okropnie smutne, nawet nie wiedzialam ze tak jest w Polsce... dopiero jak czytam wasze forum to sie strasznie dziwie...
Aggnieszka
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 5:10 pm

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez Vilena » Wt cze 07, 2011 5:09 pm

Mnie też to przeraża, niestety do stanów nam jeszcze baaardzo daleko, nawet do zachodniej Europy jeszcze przed nami długa droga jeśli chodzi o traktowanie zwierząt.
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez Vilena » Pn lip 04, 2011 11:28 pm

Kasia, masz jakieś nowe wieści o Sziszy?
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez roma_121 » Wt lip 05, 2011 8:04 am

Brak zainteresowania Sziszą jak i Dzulem ... poprosiłam o nowe zdjęcia czekam na nie ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez Vilena » Wt lip 05, 2011 6:03 pm

No to ja też czekam ;) Szisza jest taka urocza, że już dawno powinna mieć dom :(
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez roma_121 » Wt lip 05, 2011 6:07 pm

doproszenie się o zdjęcia jest ciężko.. na info też długo czekałam... czekam cierpliwie nie wychylam się za bardzo ponieważ wiem że oby dwa psiaki są w DT bezpieczne więc jeżeli Tatiana da mi zdjęcia na pewno wrzucę je na forum... na razie nasze psiaki są ważne ... a ich niestety przybywa...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Szisza (Kropka) szuka domu stałego...

Postprzez roma_121 » Cz lip 21, 2011 6:36 pm

zdjęci od Tatiany nadal brak muszę się znów przypomnieć... ;) za to na dogo jest zdjęcie z sesji zdjęciowej do kalendarza :P

Obrazek


czy ona nie jest cudowna :mrgreen: dlaczego nikt jej nie chce :(
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron