FARA/12 lat/pod opieka osoby prywatnej/ hotelik w Jarocinie

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez chili1304 » N paź 30, 2011 11:29 pm

łatka napisał(a): Znacznie gorzej idzie jej pokonywanie schodów, wstawanie i siadanie. Czasem przy próbie wejścia na schody się zsuwa, a przy schodzeniu ześizguje i przewraca.

Znam to wszystko...mój Bruno dokładnie miał identyczne objawy :cry: nie mógł sam usiąść i podnieść się...po schodach był wnoszony bywało,że i znoszony...czasem też zalatwiał swoje potrzeby w domu :cry: tak właśnie wygląda starość :cry: :cry: do czego zmierzam; został mi po nim świetny lek dla staruszków na bóle kostne,kręgosłupa,reumatyczne lek nazywa się Movalis i myśle,że mógłby ulżyć Farze gdy ma te gorsze dni,wet zalecił podawać po 1/2 tabl wówczas gdy ma bolesci.Brakuje tylko 4 tabletek...jeśli potrzeba przekaże lek Achajce wiec bedzie do odebrania w Wawie.Całus dla Fary a dla Pani ogromne wyrazy uznania i podziękowania za tak troskliwą opieke nad sunią.
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez łatka » Pn paź 31, 2011 3:44 pm

Pojutrze będziemy u weterynarza, odbieramy zamówioną karmę, to się zapytam o to lekarstwo. Muszę się upewnić, czy można je podawać z tym pakietem, który Fara już otrzymuje. Dziękuję za pomoc.
łatka
 
Posty: 36
Dołączył(a): So gru 25, 2010 3:26 pm

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez roma_121 » Pn paź 31, 2011 3:45 pm

widać że Farcia ma ogromną wolę walki... ale to nic dziwnego jak ma dla kogo żyć ;) niestety starości nie da się pokonać ani oszukać niestety... :(

Ja osobiście podziwiam Państwa że pomimo tego że Farcia nie jest z Wami od początku potafiliście oddać się jej całkowicie, pokochać i wspierać... to dzięki Wam Fara prezentuje się teraz tak dobrze ;) na prawdę należą się Wam ukłony i serdeczne podziękowania ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez łatka » Wt gru 27, 2011 12:36 am

Pozdrowienia od Fary.
Sunia miewa się całkiem dobrze. Apetyt bardzo jej dopisuje, można według niej ustawiać zegarek. Zawsze pamięta, kiedy jest jej pora karmienia. Zrobiła się całkiem okrąglutka.
Po lesie biega całkiem żwawo, jednak w domu na drewnianych śliskich podłogach znacznie gorzej sobie radzi. Po schodach wewnętrznych trzeba ją zawsze znosić i pomagać przy wdrapywaniu się na górę. Poza tym raczej jej stan nie uległ zmianie. Problem kupek-niespodzianek niestety nie zniknął, jedynie my się już do nich przyzwyczailiśmy.
Fara uchodzi na naszym osiedlu za rozrabiakę. Taka jest z niej awanturnica, że jak idziemy w lesie to inne zwierzaki na jej widok po krzakach pryskają. Żadnemu nie przepuści. Duży czy mały, każdemu chce pokazać, kto tu rządzi. Czasem to strasznie śmiesznie wygląda, bo przecież to psia babcia.
Fara była dzisiaj z nami w gościach. Zabraliśmy ją ze sobą trochę z konieczności, bo nie mogliśmy być w domu w porze jej karmienia i z duszą na ramieniu, obawiając się żeby nie zrobiła nam jakiejś niespodzianki, ale zachowała się bardzo grzecznie. Zwiedziła i przewąchała całe mieszkanie, zjadła swój obiadek i resztę spotkania spędziła śpiąc pod stołem.
Wklejam zdęcia Fary i filmiki z pracy w ogrodzie, ale muszę powiedzieć, że trudno mi się w tej kwestii z Farą współpracowało. Chciałam zrobić jej zdjęcia, ale biegała jak nakręcona w moim kierunku. Postanowiłam, że skoro się tak rusza to zrobię film, a ona stanęła jak zamurowana. Efekt mojej pracy nie jest zbyt imponujący, ale przynajmniej widać jak się obecnie nasza Farusia-Klusia prezentuje.

http://img51.imageshack.us/img51/8597/img1703sn.jpg
http://img440.imageshack.us/img440/3383/img1704un.jpg
http://img847.imageshack.us/img847/7007/img1712jg.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/2236/img1708yve.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/11/img1722dm.jpg/
http://www.youtube.com/watch?v=gdnxHpmze2M
http://www.youtube.com/watch?v=nfuSulPKz3Y
http://www.youtube.com/watch?v=584CfrbfoNM
łatka
 
Posty: 36
Dołączył(a): So gru 25, 2010 3:26 pm

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez Vilena » Wt gru 27, 2011 12:49 am

Dziękujemy za nowe info o Faruni :)
I nowe zdjęcia :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez roma_121 » Wt gru 27, 2011 9:40 am

a właśnie przez święta myślałam co tam u Faruni ;) a tutaj widać że dziewczyna nam się rozbrykała ;) świetnie ;) moja też uchodzi za pogromcę wszystkich i wszystkiego u mnie na osiedlu ;)

ciesze się że Fara dobrze się czuje ;) i jeszcze raz dziękuje za wspaniała opiekę nad tą suczką ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez łatka » Pt sty 20, 2012 5:24 pm

Mamy ferie zimowe a więc więcej czasu na spacerki po lesie. Fara generalnie lubi spacerować, zwłaszcza od czasu gdy zajarzyła, że spacer oznacza jedzenie. Niestety nie każdy prowadzi do pełnej miski i jest wówczas nieco rozczarowana po powrocie, bo jeść to ona lubi bardzo. Jej stan niewiele się zmienia. Na dworze jest bardzo aktywna, a w domu trzeba jej pomagać. Oznaki zbliżającej się kupki staramy się wyłapywać i czasem nawet z sukcesem, bo Fara towarzyszy mi dosłownie wszędzie. Leży prawie na kółkach fotela kiedy pracuję, obserwuje mnie w kuchni, wpycha się do łazienki kiedy się kąpię i nawet kiedy biegam na bieżni to kładzie się obok spać. To jest mój cień, tylko taki na czterech łapach z wiecznie merdającym ogonkiem. Filmik z zimowego spacerku załączę jak tylko znajdę pomoc. To niestety nie jest moja najmocniejsza strona.
łatka
 
Posty: 36
Dołączył(a): So gru 25, 2010 3:26 pm

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez Danka » Pt sty 20, 2012 5:54 pm

Nasza kochana "paróweczka" , piękny widok , najpierw "sprint" a potem "pies padł" :wink: A co innych psów to Fara broni dostępu do opiekunów , zazdrośnica :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez łatka » Pt sty 20, 2012 6:34 pm

łatka
 
Posty: 36
Dołączył(a): So gru 25, 2010 3:26 pm

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez Achajka » Pt sty 20, 2012 8:19 pm

jejku :D Pani Aniu dziekujemy za wspaniala opieke, nie moge sie napatrzec na Farę, dzieki Pani Fara wyglada cudownie i widac ze jest szczesliwym psiakiem.
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez agrazka » Pt sty 20, 2012 8:22 pm

dzielna z niej sunia, nic dziwnego, że chodzi jak cień za taką opiekę :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez dalmibea » So sty 21, 2012 1:32 am

Jestem pod wrazeniem , patrzylam dwa razy czy watku czy to naprawde chodzi o Fare, ona calkiem inaczej biega,taki zywy i energiczny ma chod.
Ma calkiem inna postawe i jest o niebo w duzo lepszej kondycji jak pare miesiecy temu . Bardzo pewnie i mocno trzyma sie na lapach. Nabrala super figurki i ma sliczna siersc. Ta sunia ma ogromna wole zycia.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez magmal » Cz lut 02, 2012 10:21 pm

Farunia w zimowej odsłonie :)
w ubranku, które podarowała polskim dalmatom Pani Barbara z Niemiec.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez Danka » Pt lut 03, 2012 8:13 am

No Farusi brakuje tylko nart :(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: FARA/10 lat/ DT w Warszawie

Postprzez agrazka » Pt lut 03, 2012 11:58 am

dziękujemy pani Barbarze :) zawsze to cieplej dziewczynie :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron