FARA/12 lat/pod opieka osoby prywatnej/ hotelik w Jarocinie

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Postprzez Danka » Wt mar 15, 2011 9:02 pm

Tak tylko oni nie przejawiaja ochoty już do zajecia się Farą :cry:
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez roma_121 » Wt mar 15, 2011 9:04 pm

jezeli nie mają chęci to zabierzmy ją z tamtąd... ona znajdzie dom a tam by się psina zmarnowała... tylko niech poniosą odpowiedzialność finansową tak żeby zapewnić Farci w miare dobry początek kolejnego nowego życia...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez Danka » Wt mar 15, 2011 9:05 pm

Tez bym tak chciała :(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez roma_121 » Wt mar 15, 2011 9:07 pm

a w umowie była odpowiedzialność finansowa w razie porzucenia psa lub oddania go bez uzasadnienia ?
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez Danka » Śr mar 16, 2011 10:29 pm

Roma , najpierw trzeba ja zabrać :(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez roma_121 » Śr mar 16, 2011 10:33 pm

zdaje sobie sprawę że żeby ją zabrać to trzeba mieć gdzie....

ja pojade w następnym tygodniu do katowic więc wstąpie do tego hotelu porobie zdjęcia rozejrzę się zobacze jakie maja warunki.. wiem że to daleko ale jak by transport się znalazł ....
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez Danka » Śr mar 16, 2011 10:38 pm

Ok , super , rozejrzyj się proszę , dzięki :*
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » N mar 20, 2011 4:02 pm

Fara wrociła Magda ją odebrała , jest chora i to poważnie , wygląda na zmiany neurologiczne . Postawa jak u Merlina :(

Rozmawiałam wielokrotnie z rodzina pytałam czy jej "koopa" nie jest wynikiem choroby , słyszałam słowo NIE , ona jest zdrowa , a tu...........................dramat , zaniedbałam sprawę .Przykro mi ,ale jaki z tego pozytek dla Fary ? ZADEN :cry:
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez magmal » N mar 20, 2011 4:59 pm

niestety Farcia jest chora.

Po odebraniu suni, zawiozłam ją do lekarza na pierwsze badanie. Gołym okiem widać, że sunia ma problemy. Niepewnie chodzi, traci równowagę. Postawa przygarbiona. Nie można z nią nawiązać kontaktu.

Wet stwierdził zaburzenia neurologiczne. Oprócz tego, możliwe, że Farcia ma problem z widzeniem i to połączone z głuchotą czyni ją bardzo niepewną i chwiejną. Wet stwierdził, że w sprawdzonym otoczeniu może zachowywać się pewniej, nie chwiać się na nogach. Fara zrobiła siusiu w domu u Pana Sławka. Nie sygnalizowała, po prostu kucnęła i już.

Zalecana jest konsultacja neurologiczna. Dziś została pobrana krew. Profil rozszerzony, żeby jak najwięcej dowiedzieć się o stanie zdrowia Fary. Lekarz podał też doraźne leki. Będziemy o sunię walczyć.

Niestety pilnie musimy umieścić ją w innym DT. porozpowiadajcie proszę po znajomych, sąsiadach....

Oto zdjęcia Fary (niestety niezbyt dobrej jakości, ale lepszych nie dałam rady zrobić sama):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Postprzez Danka » N mar 20, 2011 5:37 pm

Pilnie szukamy DT dla niej . Bardzo proszę pomóżmy jej :cry: :cry: :cry: :cry:
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez dalmibea » N mar 20, 2011 5:40 pm

Przedewszystkim musimy zaczac zbierac kase na leczenie , na umieszczenie Fary w klinice ,
dziewczyny , kazde zlotowka jest na wage zlota , nie zostawcie nach samych.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez roma_121 » Pn mar 21, 2011 1:47 pm

a jej dotychczasowi opiekunowie ? ich też trzeba pociągnąc do odpowiedzialności pieniężnej....


kurcze szkoda że suczka jest chora miałam nadzieje że oddają ją bo im się znudziła ;(
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez chili1304 » Pn mar 21, 2011 2:17 pm

pewnie oddają dlatego,że nie chcą brac odpowiedzialności za leczenie suni.. :(
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Postprzez roma_121 » Pn mar 21, 2011 3:34 pm

u moich sasiadów tez tak suczka podpadła na zdrowiu też zaczeła sikać w domu i z 5 kg psiaka zostało 2,5 kg okazało się że przyczyną był narastający zbyt szybko guzek na sutku.... patrzyliście czy przypadkiem nie ma ?
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez Danka » Pn mar 21, 2011 5:25 pm

chili1304 napisał(a):pewnie oddają dlatego,że nie chcą brac odpowiedzialności za leczenie suni.. :(


Posłuchajcie , ja byłam z nimi w kontakcie pokryłyśmy z naszych środków transport ,Sterylkę , badanie krwi , pytałam 1000 razy czy przyczyna nie jest choroba ( tej kupki w domu) , prosiłam o sprawdzenie Kału , zaobserwowanie zachowania suczki , i zawsze było nie ,ona jest zdrowa , zywa , nic jej nie jest
Dopiero po takim długim czasie , doszłysmy do wniosku ze być moze jest tam czymś stresowana , albo jednak jest chora . O moich przupuszczeniach poinformowałam opiekunkę , zaprzeczyła sugestiom , ale postawnowiłyśmy ją zabrac , a efekt ..................................jest widoczny. :cry:

Gdybym wiedziała że ona ma problemy , nie pozwoliłabym jej sterylizować i zabrałybyśmy ja od razu, a tak narkoza mogła pogorszyć jej stan :cry:
Ostatnio edytowano Pn mar 21, 2011 6:10 pm przez Danka, łącznie edytowano 1 raz
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron