AKRYL, dla tych o mocnych nerwach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

AKRYL, dla tych o mocnych nerwach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez kate » Wt paź 05, 2010 11:51 am

http://www.przytulpsa.pl/

nie mam siły przekleić zdjęć....dla tych o mocnych nerwach

2010-10-05 Akryl z Mińska Mazowieckiego
Kategoria: Aktualności Autor: Elżbieta Lipińska

Gdy go pierwszy raz zobaczyłam leżał na zimnej ziemi, szkielet psa. Jednak był czysty, poruszał się i myślałam, że ma opiekę jakiejś fundacji - jak większość piesków z tego hotelu. Potem zadzwoniła Żaneta zaniepokojona jego wyglądem i sytuacją. Współtowarzysz, mały rudzielec nie dawał jeść Akrylowi i rzucał sie na niego.

Byłam wtedy poza Warszawą jednak zadzwoniłam do właściciela hotelu i poprosiłam o przeniesienie nieszczęśnika do osobnej klatki. Okazało się, że to pies przywieziony przez hycla. Poprosiłam o kontakt do hycla. Hycel odmówił przekazania psa...

Gdy wróciłam, obraz, który ukazał się moim oczom przeszedł wszelkie wyobrażenia. Pies już nie chodził, leżał w odchodach, nie ruszał się, umierał...

Wstrząśnięta powiedziałam, że nie wyjadę bez psa, że muszę go natychmiast odwieźć do kiliki, chociaz po to aby skrócić cierpienie... w sposób humanitarny.

Zrobiono badania Akrylowi. Wyniki krwi, moczu są poprawne. Prześwietlenie wykazało bardzo duże zwyrodnienie kręgosłupa i lekarze zasugerowali uśpienie. W innym przypadku pies będzie musiał stale brać leki.

Na razie poprosiłam o kąpiel psa i podjęcie leczenia. Dziś wieczorem podejmiemy decyzję.

Zastanawia i powstrzymuje mnie to, że 10 dni temu chodził, a w sobotę, po przeprowadzeniu do pojedynczej klatki jadł...

Obecnie jest skranie wygłodzony, ale wczoraj po kroplówce przeszedł parę kroków...

Serdecznie Was proszę o Wasze opinie.

Co robić ?

Jaka przyszłość czeka psa, którego nikt nie zechce przecież przygarnąć. Akryl nie jest młokosem.

A jednak już go pokochałam..

Czy pomożecie mi ratować Akryla?"
Avatar użytkownika
kate
 
Posty: 119
Dołączył(a): N lut 21, 2010 1:55 pm

Postprzez figa » Wt paź 05, 2010 1:12 pm

Nie mam slow...
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez dalmibea » Wt paź 05, 2010 2:01 pm

wstawiam zdjecia i placze
, to cos strasznego .
Jedna psia historia gorsza od drugiej.
Musze narazie mysli skupic jak mozemy pomoc, rece nam wszystkim opadaja.
Dlaczego potrafia byc ludzie tac okrutni ???
Co to za bestie na dwoch nogach !!!
Ostatnio edytowano Wt paź 05, 2010 3:09 pm przez dalmibea, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez dalmibea » Wt paź 05, 2010 3:07 pm

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez figa » Wt paź 05, 2010 5:11 pm

Trzeba sie dowiedziec co dokladnie psu dolega. Jesli obrazenia kregoslupa sa naprawde powazne to ja jestem za eutanazja... Lepiej dla niego.
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez Danka » Wt paź 05, 2010 6:07 pm

To nie są obrażenia tylko zwyrodnienia . Mam dla niego miejsce w klinice w Radomiu i miejsce u Magdy , Jutro Ela z Przytul psa zabiera go na konsultacje na SGGW w Warszawie . Po wizycie da mi znać co z nim jest.
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez figa » Wt paź 05, 2010 6:16 pm

Moze aukcja cegielkowa na allegro dla niego?
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez Danka » Wt paź 05, 2010 6:25 pm

Tylko ja sie na tym nie znam, jak mozesz to proszę :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez magmal » Wt paź 05, 2010 7:02 pm

:cry: :cry: :cry: :cry:

dobrze, że nie oglądałam tego w pracy.....

Już sobie popłakałam.....

Poczekajmy co powie wet po konsultacji, ale ja też mam zdanie jak Figa. Ale tylko w ostatecznej ostateczności. Bo jeśli można go leczyć to musimy kombinować.

Zobaczcie jak wygląda Merlin na zdjęciach u Arka. Totalnie inny pies :) Więc dla Akryla też trzeba zrobić wszystko co w naszej mocy, tylko moce jakoś się wyczerpują.......

Ale damy rade!!!!!!
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Postprzez Danka » Wt paź 05, 2010 7:03 pm

Pani Andzelika chce pomóc Akrylowi , nawet będzie dzisiaj rozmawiała z wetem o nim , może go zabrac do Berlina na DT . Ale wtedy potrzebna bylaby umowa z SOS z Niemiec
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » Wt paź 05, 2010 7:05 pm

On ma strasznie wyolbrzymienie pod ogonem , on chodził sam i byl niedawno czysty , uważam ze trzeba go RATOWAĆ . Ma miejsce w klinice w Radomiu , szukam transportu :cry: On ma prawo do godnego żyvcia chociaż m-c , dwa .NIEODPUSZCZĘ!!!!
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez figa » Wt paź 05, 2010 7:06 pm

Jest jedynie kwestia tego gdzie bedziemy gromadzic ew pieniazki? Na prywatne konto? Czy Pogotowia? Jesli na PdZ to Grzesiek bedzie musial podac mi ich haslo do konta allegro, bo z prawatnego allegro nie moge gromadzic na konto pogotowia.
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez Danka » Wt paź 05, 2010 7:07 pm

Na konto Pogotowia dla Zwierzat jest w zakładce, Figa :)koniecznie dopisek "DALMATYŃCZYKI"
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez figa » Wt paź 05, 2010 7:08 pm

Danka napisał(a):.NIEODPUSZCZĘ!!!!
I nie odpuszczaj Danusiu. Jesli jednak ma to być miesiąc/dwa miesiące cierpienia, klucia i błądzenia od kliniki do kliniki to czy warto...?
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez figa » Wt paź 05, 2010 7:09 pm

Danka napisał(a):Na konto Pogotowia dla Zwierzat jest w zakładce, Figa :)koniecznie dopisek "DALMATYŃCZYKI"
Nie moge z mojego allegro gromadzic na konto trzcianki. Juz raz mnie Grzesiek zjurgal za to :P Chyba ze na siebie to bierzesz :lol:
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Następna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron