Nuki , Stary, zagłodzony... Wrocek

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Nuki , Stary, zagłodzony... Wrocek

Postprzez figa » So paź 02, 2010 12:02 am

Kopiuje z dogo... MASAKRA. Ja sie zalamalam... Danusiu, BLAGAM, pomoge finansowo...

Łatka poznałam dwa tygodnie temu. To był szok - tak chudego psa nie widziałam jeszcze nigdy. Ten pies musiał przejść prawdziwą gehennę - miał kości obciągnięte skórą, słabo widział, nie mógł utrzymać się na łapach i miał biegunkę. Ubrudzony własnymi odchodami, szkielet, obolały w izolatce. Takiego znaleziono go w lesie. Przez weterynarza został oceniony na 12 lat.
minęło kilka dni - Łatek pokonał biegunkę, zaczął jeść, demi z siostrą wyprały go, a ja z nim "biegam" na siusiu. Łatek jest śliczny! Stary, chudy, ale dostojny. Pies, który chce żyć. Dziś myślałam, że w deszcz nie pójdziemy na spacer - łapki się Łatkowi rozjeżdżały na kafelkach w izolatce. Ale kiedy otworzyłam drzwi , to z trudem i ślizgając się, ale poszedł na dwór - a tam - już dużo lepiej chodzi - powolutku ale równo i tylko przy schodach znów ma problem - bo trudno mu na tych kafelkach utrzymać równowagę!

Łatek szuka domu!!!! Na cito!!! kto go pokocha???


Uzupełniam dane: Łatek ma nr schroniskowy 1478/10 (na szyi 667) , ma 12 lat, jest znaleziony, przebywa w schronisku od 15 września br. w izolatce w boksie nr 14.


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez dalmibea » So paź 02, 2010 1:30 am

Boze , jeden bidulek jest w gorszym stanie od drugiego.
Figa , rozumiesz mnie taraz dlaczego trzeba patrzesz sie gdzie pomoc finansowa jest najbardziej potrzebna i dlaczego mi sie krew w zylach zagotowala ?
Gdzie z nim ???
On musi jak najszybciej z tamtad wjsc.
Figa , popytaj sie w kregu znajomych , moze przygarnie ktos jakas bide ???
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez dalmibea » So paź 02, 2010 2:08 am

Mysle ze chociaz jakies imie mu sie nalezy , jezeli nie ma zadnego to nazwe go Nuki , tylko po to zeby sie nie pogubic i do ogloszen lepiej .
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Danka » So paź 02, 2010 8:28 am

szukajcie DT moze mama Andżeliki , pomoze , jest w Gliwicach podobno
:(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » So paź 02, 2010 12:17 pm

Jestem umówiona na rozmowę wieczorem , spróbuję poprosić o pomoc w DT
Ale Figa masz znajomych we Wrocławiu , popytaj może ktos mu pomoze na biegu. Da nam tym samym czas na jakiś ruch,
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez dalmibea » So paź 02, 2010 12:34 pm

Danka , to dobry pomysl , Figa rusz znajomych z Wroclawia
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez figa » So paź 02, 2010 1:07 pm

Jesli znalazlabym DT to podejrzewam ze tylko platny. Wroclaw to miasto przyjazne psom, lecz wszystkie mozliwe tymczasy pozapychane do granic mozliwosci. Ciezkich i takich "na wczoraj" przypadkow jest na peczki... Najgorsze jest to, ze starsze psy po przebyciu 14-dniowej kwarantanny bardzo czesto sa z miejsca usypiane...
Popytam.
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez Danka » So paź 02, 2010 2:49 pm

Płatny w naszym przypadku na razie bez szans :( :(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » So paź 02, 2010 9:22 pm

Pani Andzelika ma mieć odpowiedź w poniedziałek , czy znajdzie się DT dla biedulka .Figa na Twojej głowie zostawiam jego bezpieczeństwo , proszę skontaktuj sie z kims z Wrocławia, żeby zadbał o niego :(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez figa » So paź 02, 2010 9:27 pm

Pisalam do dziewczyn, czekam na odp...
Ciezko bedzie :( Ja moge pomoc finansowo, ale troszeczke, na wiele mnie nie stac...
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez Danka » N paź 03, 2010 12:50 am

Ja nie mogę juz dolozyć nawet troszkę , :(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » N paź 03, 2010 9:17 am

Dzwoniłam do Ireny,zawiadomi schronisko że chcemy go zabrać , czyli będzie bezpieczny , nie zostanie np, uśpiony. A teraz czekam na info od Pani Andżeliki
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » N paź 03, 2010 9:27 am

DOstałam już wieści od Irenki :

"Hej Dana ,ten staruszek dalmatyńczyk-mix przebywa w izolatce.Nie jest z nim dobrze ,chodzi w kółko raczej słabo reaguje na ludzi za sprawą wieku.podobno ma lat naście i typowe dla wieku zmiany starcze.Nie będą go usypiać o ile sam nie odleci będzie czekał na was."

Potrzebny pilnie DT ,
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » N paź 03, 2010 9:37 am

Jeżeli kręci się w kółko to znaczy moim zdaniem że czuje ból , stąd też nie reaguje normalnie , być może wątroba , więc w takim przypadku jedzenie z puszki czy normalna sucha karma to dramat dla niego.
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » N paź 03, 2010 11:40 am

Pierwsze konsultacje z weterynarzem ze schroniska:

Jutro będą badania krwi, on ma prawdopodobnie bóle z powodu kilkuletnich nieleczonych zwyrodnień stawów.
Jutro jadą dziewczyny z Tozu z Piotrkowa do schroniska we Wrocławiu z wizytą , pójda do niego i zobaczą co mozna jeszcze zrobić .

Dziękuję Irenie z Wrocławia, lekarzowi ze schroniska i Marysi z Piotrkowa i Pani Andżelice , to są osoby które bardzo starają sie pomóc staruszkowi.
Ukłony dla wszystkich!
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Następna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron