Merlin - Zarezerwowany , wyrzucony z domu -ŁÓDŹ

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Merlin - Zarezerwowany , wyrzucony z domu -ŁÓDŹ

Postprzez Danka » Pn wrz 27, 2010 8:44 pm

10 letni dalmatynczyk został zabrany przez nas do kliniki ze schroniska w Łodzi . Znowu łańcusze ludzi potrafiących współpracować pomógł uratować mu zycie. Więcej jutro. :(
Ostatnio edytowano Śr paź 06, 2010 8:14 pm przez Danka, łącznie edytowano 2 razy
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez dalmibea » Pn wrz 27, 2010 10:14 pm

tragedia , coraz wiecej ludzi wyzuca psy na ulice jak stare przechodzone buty !!!
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez figa » Wt wrz 28, 2010 1:31 pm

A to najgorszy moment dla dalmatow... nadchodzi zima.
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez Danka » Wt wrz 28, 2010 9:23 pm

Jedzie do Arka , pod koniec tygodnia :cry:
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » Cz wrz 30, 2010 9:55 pm

Merlin , czyli jakby Czarodziej , nastepca Wezyra vel Wiganta , tak samo wygląda i ma zapalenie cewki moczowej , jest cewnikowany , bardzo wyniszczony , skóra i kości , zęby w strasznym stanie , ale nic nie można z nimi zrobic bo jest bardzo słaby , zdjęcia mam obiecane , :(

Mam nadzieję że będzie niedługo tak wygladał jak Wigant teraz w Niemczech :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez dalmibea » Pt paź 01, 2010 12:04 am

Danka , dreszcze przechodza mi po calym ciele jak to czytam , az sie boje ogladac zdjecia .

Dobrze ze moze do Arka , co my bysmy bez niego i tych paru innych wspanialych ludzi zrobily ??? ...nic...
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez dalmibea » Pt paź 01, 2010 11:11 am

Danka , czy ty jestes pewna ze on ma 10 lat ????,
on mi wyglada na mlodziaka.
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez dalmibea » Pt paź 01, 2010 11:13 am

tak wyglada Merlin po tygodniowym pobycie w Klinice
Narazie musi tam jeszcze sie zostac bo nie jest zbyt silny , ale za niedlugo chyba pojedzie do Arka.
Obrazek
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez dalmibea » Pt paź 01, 2010 11:16 am

Obrazek
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Danka » Pt paź 01, 2010 3:47 pm

To jest Merlin , wygląda już "SUPER " w porównaniu z dniem w którym trafił do kliniki.
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » Pt paź 01, 2010 4:26 pm

I jeszcze kilka zdjęc , maluszka :
Obrazek Obrazek Obrazek
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez figa » Pt paź 01, 2010 7:47 pm

Sliczny chlopak jest. Wyjdzie na prosta i bedzie naprawde pieknym dalmatem.
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez Danka » N paź 03, 2010 10:05 pm

Arek już opiekuje się również Merlinem, oto wypis z kliniki:
"Wypis – Pies, Kropek

Pobyt od 24.09 do 03.10. Pacjent ze schroniska. Waga 21 kg.

Stan na 24.09 - silne wychudzenie, ropny katar, stały wypływ moczu kroplami, tem 38,6 st C, błony śluzowe różowe, węzły chłonne bz, brzuch dostatecznie bolesny, osłuchowo bz, fetor ex ore.

Wykonano badanie RTG i USG. RTG klatki piersiowej i jamy brzusznej bz. Pobrano krew do badań.
Wykonano badanie moczu- cw 1,017, pH 6,0, barwa żółta, przejrzysty, osad mierny, aktywny, leukocyty od 10-15 wpw, kryształy tyrozyny, białko obecne ( test z odczynnikiem sulfosalicylowym 40-150 mg/dl )


U pacjenta zaobserwowano ciągłe oddawanie moczu kroplami także po odbytym spacerze. Wykonano badanie USG - pęcherz moczowy o średnicy 9 cm (po spacerze). Kolejny 15 min spacer bez oddanego moczu i ponowne cewnikowanie - 410 ml moczu. Kolejne cewnikowanie po spacerze tego samego dnia - 220 ml moczu. W dwu następnych dniach cewnikowano jedynie 1xdziennie po spacerze i uzyskano 120 ml oraz 84 ml moczu. W kolejnych dniach badanie USG wykonywane po spacerze ukazywało pęcherz moczowy o świetle od 4,5 do 5,5 cm, cewnikowanie nie było przeprowadzane.

W trakcie cewnikowania nie było żadnych przeszkód, prostata w badaniu per rectum niebolesna o średnicy 2,5-3 cm, w badaniu USG bz

W trakcie pobytu pacjent otrzymywał antybiotyk Synulox, Lydium jedno podanie, preparat aniptazol przez 3 dni po 2 tabl, trilac i leki uspokajające - sedalin żel.

Początkowo podejrzewano dyssynergię odruchów prowadzącą do utrudnionego oddawania moczu. Prawdopodobną przyczyną były zaburzenia behawioralne.

Zalecenia.
1. Pacjent musi pozostać pod opieką lekarza. Konieczna będzie weryfikacja stanu zdrowia, także poprzez badania krwi, moczu. Konieczne jest monitorowanie objętości rezydualnej moczu.
2. Antybiotyk Augmentin 375 po 1 tabl co 12 godzin.
3. Trilac po 1 kaps co 12 godzin , min. 1 godzinę po antybiotyku.
4. Kolejne odrobaczanie 9, 10, 11 październik.
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » N paź 03, 2010 10:11 pm

I jeszcze wieści od Arka o Merlinie , nie znałam tej wersji , na pytanie , czy on moze mieć raka , usłyszałam że wyniki krwi sa w miarę dobre i nie ma raka;

A Arek napisal:Merlin,imiennik mojego huskiego wygląda tragicznie,ponoć z pęcherzem sytuacja jest opanowana ale jego wyniki nie są dobre.

Doktor mówił,że ilość białych płytek,czy krwinek jest stanowczo za wysoka i nie można wykluczyć nowotworu. Historia horoby i zalecenia w załączniku.
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez dalmibea » N paź 03, 2010 10:25 pm

Wysoka liczba bialych krwinek nie zawsze wskazuje na raka , ja jestem dobrej mysli .
Mysle ze to znak stanu zapalnego jaki przeszedl , to normalne ze wtedy Leuocyty w gore ida , dotego stres , niedozywienie , nic dziwnego ze biale krwinki podskoczyly.
Za 4 tyg. bedzie , musi wygladac juz inaczej.
Merlinku trzymaj sie , juz bedzie tylko coraz lepiej . Jestes u wujka Arka , a on cie juz podleczy.
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Następna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron