Helios- 10latek CZEKA NA SWOJA OSTATNIA SZANSE !!!!

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Postprzez Danka » Pt gru 24, 2010 1:23 pm

Helios jutro wraca z kliniki , dostał kroplowki i dalej będzie leczony stacjonarnie :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez roma_121 » Pt gru 24, 2010 2:18 pm

biedaczek.... ale mam nadzieje ze wszystko dobrze się dla niego skończy :)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez Danka » Pn gru 27, 2010 9:18 pm

Jest na karmie weterynaryjnej , i lekach i jest dużo lepiej , mam nadzieję że dojdzie wkrótce do siebie
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez dalmatynka » Śr gru 29, 2010 11:03 am

LUDZIE NIE WIERZE JAK WIDZE TO FOTO -ON BYL TLUSTYM DALAMTEM A TERAZ WYGALADA JAK MOJ NUKI
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
dalmatynka
 
Posty: 133
Dołączył(a): Wt paź 19, 2010 5:33 pm

Postprzez magmal » Cz gru 30, 2010 7:00 pm

Helios powoli dochodzi do siebie.

Jest pod stałą opieką weterynaryjną. Dostał specjalistyczną karmę, żeby łagodniej się przyzwyczaić do jedzenia. Na początku jadł tylko taką, teraz je już mieszankę z normalną karmą (większą porcję karmy normalnej). Helios zjadłby słonia gdyby mógł.... (zadowolił się nawet mydłem.......). Jest już na drodze do wyzdrowienia.

Jest spokojny i łagodny. Ma bardzo smutne oczy..... Łasi się do człowieka, nadstawia się do głaskania i przytulania. Rozdaje nawet nieśmiałe buziaki. Oaza spokoju z niego. Nawet dziś spryciarz otworzył sobie bramę, ale nie skorzystał z okazji i nie uciekł. Z zaciekawieniem podszedł do mnie i patrzył co wyjmuję z samochodu :) i grzecznie potem wrócił na posesję. Totalne przeciwieństwo Barona, który tylko czeka na okazję jakby tu zwiać :twisted:

Oto zdjęcia Heliosa po 2 tygodniach przebywania w nowym DT. Przez dość długą sierść na zdjęciach nie widać jeszcze wystających kości na doopce Heliosa. A nadal jeszcze sterczą.......

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Postprzez dalmibea » N sty 02, 2011 4:47 pm

Przypominam ze to jest watek Heliosa i ma sluzyc tylko dla znalezienia mu domu stalego , oraz do zamieszczania postow zawierajacych aktualne informacje o losie Heliosa.
Posty ktore nie byly zgodne z regulaminem forum zostaly usuniete.

Administrator forum sos-dalmatynczyki

Zeby uniknac nieporozumien prosze o zapoznanie sie z regulaminem forum zanim wstawicie post na forum.
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez dalmibea » N sty 09, 2011 1:19 am

Helios znalazl na swoje stare lata domek .
Dzisiaj wieczorem bedzie juz u siebie .
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez figa » Wt sty 11, 2011 4:42 am

Jak to, gdzie?? :) Swietna wiadmosc!
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez dalmibea » Wt sty 11, 2011 10:44 pm

Helios znalazl dom w Berlinie
Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez figa » Cz sty 13, 2011 3:31 am

Brawa dla Was......
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez Danka » Wt sty 18, 2011 11:09 pm

Helios i jego nowa kanapa, ten pies nareszcie po 10 latach znalazł swoje miejsce na ziemi . Mało tego świetnie się przystosował do wygód mieszkania w domu oraz w przeuroczy sposób uwielbia z opiekunka chodzić po zakupy , . Obrazek Obrazek Obrazek
Wielkie dzięki ze ten psiak trafił pod opiekę osoby o wielkim sercu :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez dalmibea » Pn lut 28, 2011 5:12 pm

Pozdrowienia od Heliosa Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez chili1304 » Cz mar 10, 2011 1:48 pm

bardzo mnie wzruszyły te fotki,jak bardzo bardzo on potrzebował domku,kochany teraz już jesteś szczęśliwy to widać! :) śliczne zdjęcia i ukłony dla Was Kobitki za ten wspaniały dom dla niego;*
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Postprzez Vilena » Cz mar 10, 2011 10:05 pm

Super jest ten psiak, to imię do niego pasuje idealnie!
Niech żyje długo i szczęśliwie :-)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Helios- 10latek CZEKA NA SWOJA OSTATNIA SZANSE !!!!

Postprzez dalmibea » Wt maja 31, 2011 10:14 am

Wracaja z Polski do domu przejezdzalam kolo Berlina i postanowilam odwiedzic Heliosa .
Nie potrafie opisac slowami co za wspanialy psiak z niego . Pies trzymany cale zycie na krotkim lancuchu przy budzie gdzies tam zapomniany i pozostawiony sam sobie , pies ktory nie zna swiata poza swoja buda , wychudzony i wyniszczony do granic , trafia dnia na dzien do jakiejs nie znanej mu rodziny , nie wie co go czeka , ale ufa ludziom i nagle jego swiat sie zmienia , chodzi na spacery , jest kochany i pieszczony , uczy chodzic sie na smyczy , zaczyna jezdzic autobusem , pociagiem , tramwajem , nic mu to nie przeszkadza bo ma u boku swoja pania ktorej ufa .
Helios trafil z jakies zabitej dechami wioski do najwiekszego miasta w Niemczech , Berlina , stal sie typowym mieszczuchem , chodzi chetnie na spacery po miescie , a dlaczego ???? Bo jest strasznym obzarciuchem , naprawde jeszcze czegos takiego nie widzialam , on polyka wszystko co znajdzie , a na chodniku zawsze cos lezy , dlatego chodzi zawsze nosem przy ziemi , trzeba bardzo uwazac bo polyka wszystko co na jedzenie wyglada .
Helios poszedl z nami do indyjskiej restauracji , mylalam ze bedzie zjadal wszystko ze stolu , ale nie , zdziwilam sie , dostal ucho od swinki do gryzienia i byl bardzo grzeczny .
Helios jest gluchy jak pien , do tego ma swoj zakuty leb , jak czegos nie chce to nie , i pani musi popuscic ;)
Helios wyszukal sobie miejsca na balkonie do lezenia , to jest to co mu pozostalo z jego wczesniejszego zycia . Woli spac na powietrzu , do domu wchodzi wtedy kiedy chce i na balkon idzie spac wtedy kiedy on chce , umie pokazac gdzie chce byc .
Niestety Helios nie umie trzymac moczu , trzeba z nim wychodzic co 2- 3 godziny na dwor , w nocy od 12 stej do 4 tej czasami wytrzyma .
Jego stawy zaczynaja go pobolewac , chociaz biega narazie po schodach jak mlodziak .
A tu pare zdjec Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron