MICKI / 5 lat / potrzebujemy pomocy w leczeniu !

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

MICKI / 5 lat / potrzebujemy pomocy w leczeniu !

Postprzez ClaudiaAnna » Pn kwi 08, 2013 11:10 am

W schronisku w Katowicach od 25.03 przebywa 4 letnia sunia mocno w typie dalmatyńczyka. Jak narazie wiem tylko tyle co schronisko o niej napisalo (info poniżej) mam nadzieje ze uda mi sie dowiedzieć czegoś więcej i zdobyć więcej jej zdjęć bo na tym jednym wygląda prześlicznie ! Tylko żeby nie trafiła w niepowolane ręce... Zdjęcie na str. schroniska http://www.schronisko-katowice.eu/index ... ry&catid=1
To są informacje ze schroniska
numer: 296/13
4 lata
Suka
Zaszczepiona, odrobaczona
Suka średniej wielkości (ma ok. 50 cm w kłębie), w typie dalmatyńczyka. Do ludzi nastawiona przyjaźnie, chętnie nadstawia łebek do głaskania. Z większością psów się dogaduje. Ma krótką, łatwą w pielęgnacji sierść i delikatną skórę, której nie służy pobyt w schronisku...
ClaudiaAnna
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz lis 15, 2012 1:57 pm

Re: Młoda sunia w typie dalmatyńczyka ! schronisko Katowice

Postprzez gosia » Pn kwi 08, 2013 11:28 am

zdjęcie małej
Obrazek
Dziękujemy za info, o suni wiemy, miałyśmy dla niej zarezerwowany dom tymczasowy w Krakowie, ale dziś rano w rozmowie telefonicznej ze schroniskiem okazało się, że sunia jest chora, wymaga leczenia, chyba zamiast do domu tymczasowego trzeba ją będzie przewieźć do kliniki, zdiagnozować i dopiero potem podjąć decyzję co dalej :( Pilnie szukamy dla małej transportu z Katowic do Warszawy
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Młoda sunia w typie dalmatyńczyka ! schronisko Katowice

Postprzez roma_121 » Pn kwi 08, 2013 7:48 pm

jak by nikt się nie znalazł to jestem w stanie ja przetransportować w czwartek z samego rana bo na 17 musiałabym być w katowicach z powrotem z tym że nie mam podbitej legitymacjiwięc nie miałabym zniżki studenckiej
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Młoda sunia w typie dalmatyńczyka ! schronisko Katowice

Postprzez gosia » Pn kwi 08, 2013 8:05 pm

roma szukamy kogoś z samochodem, bo nie wiemy jak ona zniesie podróż pociągiem, nie mamy pewności jaki naprawdę jest stan jej zdrowia, a przez telefon trochę kobieta Magdę nastraszyła :( Wstępnie planowałyśmy, że Cię poprosimy, żebyś małą z Katowic do Krakowa na tymczas podrzuciła
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Młoda sunia w typie dalmatyńczyka ! schronisko Katowice

Postprzez ClaudiaAnna » Wt kwi 09, 2013 9:31 pm

Biedna... Pies chory to trzeba się go pozbyć... Tacy ludzie mnie dobijają... Niestety sama nie mam możliwości jej przetransportować ale w razie czego mogę dorzucić parę zł na ew. koszty związane z transportem lub leczeniem.
Ma ona może jakies wydarzenie na fb ? Może tam znalazłby się ktoś kto dałby radę przetransportować sunie.
ClaudiaAnna
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz lis 15, 2012 1:57 pm

Re: MICKI / klinika

Postprzez magmal » Śr kwi 10, 2013 8:49 pm

Micki juz w klinice w Warszawie. Podróż zniosła bardzo dobrze.
Ma potworny katar, zielone gluciochy lecia jej z nosa. Liczne otarcia i zaognione odgnioty.

Rozpoczynamy standardowe postępowanie - krew, mocz, badanie ogólne.
Jutro bede wiedziała więcej.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: MICKI / klinika

Postprzez ClaudiaAnna » So kwi 13, 2013 3:11 pm

wiadomo coś jak tam Micki ?
ClaudiaAnna
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz lis 15, 2012 1:57 pm

Re: MICKI / klinika

Postprzez magmal » So kwi 13, 2013 7:13 pm

Dzis Miki miała robiony RTG płuc. Sunia mocno kaszle, kicha. Niestety na płucach cienie. Na razie trzymamy się wersji, że to zapalenie, jednak lekarze kazali też sie przygotować na najgorsza diagnozę, zwłaszcza, że sunia ma guzy na listwie mlecznej, więc moga to być przerzuty.. Miki ma też podwyższone wskaźniki wątrobowe. We wtorek będzie miała robione usg. Dziś został zaordynowany silniejszy antybiotyk podawany dożylnie. Za tydzień powtórny RTG i wtedy będziemy wiedzieli z czym mamy do czynienia. Trzeba teraz sunię podleczyć i dopiero wtedy będziemy sterylizować i usuwać guzy z listwy. Miki ma też pokaźny kamień na zebach. Modzele na łokciach i rany na przednich łapkach. Miki waży 20 kg. Jest dużą sunią - w sensie - wysoką :).

Potrzebujemy dla suni karmę lekkostrawną, delikatną:

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... eddy/32791
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... eddy/31341

A teraz o samej Miki - jest wspaniałą grzeczną sunią. Pieknie chodzi na smyczy, w ogole nie ciągnie. Nie zwraca uwagi na szczekające psy. Do ludzi nastawiona pozytywnie, łagodna, ale na razie bardzo smutna.....

Na razie sunia przebywa w klinice, ale potrzebujemy dla niej domu tymczasowego w którym będzie dochodzić do siebie. POMOCY!

Filmik --> http://www.youtube.com/watch?v=ltWqIX9Axps&feature=youtu.be

Łokcie, zęby, rany na łapkach

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Chudzinka

Obrazek

W klinice i zakładanie wenflonu

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na spacerze :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: MICKI / klinika

Postprzez magmal » So kwi 13, 2013 8:43 pm

perpe-tua napisał(a):noo, nie! I w schronisku jej nie zaczeli leczyć? :evil:


hmmmmmmmmmm, niestety taka jest rzeczywistość polskich schronisk.

Ale przynajmniej nie robili żadnych problemów i wydali nam sunię, przekazali całą dokumentację medyczną.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: MICKI / klinika

Postprzez Szafranmaria » So kwi 13, 2013 9:10 pm

Mój ty Boże wyć Mi dosłownie chce się czytając słowa Magdy i widząc filmik,czy MICKI nie ma powiększonej wątroby? Tak oglądam filmik kilka razy i coś mi się wydaje.Biedna chora psinka najlepiej wyrzucić do schroniska,umieralni i problem z głowy ma właściciel bo po co leczyć,brak słów,grosik wyślę na karmę.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: MICKI / klinika

Postprzez magmal » N kwi 14, 2013 8:27 am

Szafranmaria napisał(a):,czy MICKI nie ma powiększonej wątroby? Tak oglądam filmik kilka razy i coś mi się wydaje.


Marysiu, właśnie we wtorek będzie miała robione usg i wtedy się okaże co tam w środku się dzieje....
mam jednak nadzieje, że przed nami ten bardziej optymistyczny scenariusz.
Micki to przecudowna sunia i zasługuje na kochający dom.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: MICKI / klinika

Postprzez dalmibea » N kwi 14, 2013 7:40 pm

Na Video wyglada jezeli chodzi o wzrost jak normalny Dalmat, ja widzialam Stelle na zywo i wydaje mi sie ze sa na lapach jednakowo wysokie.
Najgorsze ze Miciki nie ma gdzie isc jak z kliniki ja wypisza, na hotelik jak pojdzie to sie jej kaszel i katar napewno szybko wroca, najlepiej by bylo wyczarowac nowy dom albo chociaz tymczas :(
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Następna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron