DEXTER/4 lata/MA DOM

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez chili1304 » Cz sty 31, 2013 5:36 pm

aż żal ucinać hihihi :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez Szafranmaria » Cz sty 31, 2013 8:51 pm

Prawda....a może zostawić....fajne co?
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez dalmibea » Cz sty 31, 2013 8:58 pm

ja jajka straci to sie tez troche wygluszy :wink:
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez magmal » So lut 02, 2013 6:16 pm

Dexter w nocy nie zsiusiał się wcale i wytrzymal od 23 do 6 rano. Zdarza mu sie zgubic kilka kropel, ale wiadomo dlaczego.
Od jutra bedziemy wydluzac czas miedzy spacerami do 4 godzin. Nie zmniejszajac wody....zobaczymy.Moze nawet powinnismy ilosc wody zwiekszyc, zeby plukac wydajniej organizm.

W zwiazku z jego zachowaniami stereotypowymi nie stosujemy wobec niego zakazów i glosnych komend jedynie wzmacniamy go pozytywnie.
Wczoraj tylko dwa razy walił w drzwi :)) i rzadziej wspina sie na szafki w kuchni.
Wygląda to tak:
Zejdź - siad- Dexter dobry pies + smakołyk = psia karma i glaski pod szyją ( aby nie czul sie zdominowany, a akceptowany)

Poznal balkon. Był bardzo ostrożny. Po 3 wizytach przestal sie nim interesowac.
Zaczyna nabierac cialka :)
Na dworzu chodzi na dłuższej smyczy, uczy sie reagowac na swoje imie i wlasciwie skumal tylko trzeba pracowac nad posluszenstwem :))
Musi wiedziec, ze przyjscie na zawołanie po imieniu mu sie opłaca.

Jest spokojniejszy i nabiera cech psa domowego, spi z lapkami do gory i kladzie sie na dywanie lub poslaniu w ciagu dnia ( a czego nie robil przez pierwsze 3 dni). Oczywiscie dalej spaceruje po mieszkaniu, jednak wolniej i czesciej podchodzi do ludzi. Bardzo polubil Karolinę. Wita bardziej niz pozostalych domownikow.
Wazne zatem przy szukaniu dla niego domu bedzie, żeby byli to mlodzi ludzie.
Masujemy mu brzuszek na uspokojenie, co uwielbia.
I niespodzianka!!! Dexter rozumie polecenie siad- podaj lape! :))) Robi to z zaangazowaniem.
Lubi zabawę z pilką i piszczaca swinka.
Podaję mu ziolowe leki 3 razy dziennie. Pierwsza dawka o 14, potem o 19 i na noc, po ostatnim spacerze. Dziś pominiemy tabletke o 19 i zobaczymy. Jednak przy jego nadaktywnosci moze sie okazać, ze trzeba bedzie podawać mu dluzej niz 6- 10 dni. A na pewno do czasu wykastrowania.

Mam nadzieję, że za dużo nie piszę. Robię to zewzględu na stan psiaka, jego wyniszczenie psychiczne i fizyczne. Mam świadomosc jak wiele przeszedl w swoim krotkim zyciu. I chcę aby to się już w jego przypadku nie powtorzyło. Osoba ktora zdecyduje się na jego adopcję musi być świadoma przyczyn, ktore zlozyly sie na to ze Dex jest taki wlasnie.
Widac to nie tylko po jego zachowaniu ale można odczytać z jego wygladu. Jego rozwoj fizyczny zostal gwaltownie zachamowany. Nie rosl, nie rozwijal się a tylko walczyl o przetrwanie.
Mija jego zachlannosc na jedzenie jednak pewne cechy moga pozostac i to jest bardzo smutne.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez magmal » So lut 02, 2013 7:02 pm

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez gosia » Pn lut 11, 2013 10:42 pm

Nowe fotki naszego przystojniaka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez magmal » Wt lut 12, 2013 10:36 pm

Dexter w zimowej odsłonie. Był na wycieczce na działce. Szaleństwom nie było końca.... :)

Jadę sobie
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez gosia » So lut 16, 2013 8:55 pm

Pozdrowienia od Dexterka
Obrazek
Obrazek
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez dalmibea » N lut 17, 2013 12:49 am

Ale fajnie tego Jogurta wcina :lol: :lol: :lol:
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez Szafranmaria » N lut 17, 2013 7:24 pm

Chłopak super,czyżby nie było ludziów chętnych na nasze kropki?
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez gosia » N lut 17, 2013 7:51 pm

Już teraz mogę napisać, bo wcześniej nie chciałam zapeszać. Dziś była wizyta przedadopcyjna przeprowadzona w nowym domku Dextera. Rozmowy z ludźmi trwają od wielu dni, rozmawiali również z rodziną, która jako dom tymczasowy tak świetnie się Dexterem opiekuje. Mają świadomość tego co przeszedł psiak i jaki to miało na niego wpływ, ale są zdecydowani dać mu dom. Jutro przychodzą wyniki badań Dextera i jeśli wszystko ze zdrowiem będzie OK, to psiak jedzie do swojej nowej rodziny! Będzie miał dom z ogrodem, 2 Panie i 2 Panów (bo dzieci są dorosłe). Dobre wieści? Ale nie przestawajcie trzymać kciuków bo w tym tygodniu jeszcze się to przyda ;)
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez Achajka » N lut 17, 2013 10:01 pm

super wieści :) trzymam mocno kciuki za Dexterka i jego rodzinkę
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: DEXTER (Dolar) / 2 lata

Postprzez Szafranmaria » Pn lut 18, 2013 6:48 pm

Oj Gosieńka trzymam kciuki aż ręce bolą niech mu domek stały będzie na zawsze.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron