CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez gosia » Wt sty 15, 2013 8:45 pm

Dostaliśmy taką informacje od osoby, która znalazła psiaka:
"dalmatyńczyk, nazwaliśmy go Łatek, został znaleziony 11.01.2013 r. we wsi Jaźwiny, gmina Pilawa, powiat Garwolin. Był w bardzo złym stanie, miał dużą ranę ciętą na prawym boku, nie wiadomo co ją spowodowało. Pies jest pod opieką weterynarza, chodził z tą raną ok 3 dni zanim go znaleźliśmy. Rana została odświeżona, wycięte martwe tkanki i ogniska bakterii, a następnie zszyta, dostaje antybiotyk, ma podwyższoną temperaturę ciała. Okazało się, że Łatek jest niewidomy, ma wylewy krwi do gałek ocznych, możliwe, że spowodowane urazem, ale nie jest to pewne.Jest bardzo wychudzony, ale trzyma się dobrze, chodzi na spacery, ma duży apetyt, jest bardzo przyjazny, lubi się przytulać. Nie miał obroży, więc pewnie jest to pies porzucony.
Bardzo chcieli byśmy znaleźć mu nowy dom stały lub tymczasowy, będziemy wdzięczni za każdą pomoc."
Poprosiłam o zdjęcia i Pani mi je wysłała, popatrzcie jakie kochane pysio:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek [url=htt
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Łatek-około 3lata_Garwolin

Postprzez roma_121 » Śr sty 16, 2013 2:18 pm

psiak jest śliczny !! mam nadzieje, że uda mi sie pomóc ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Łatek-około 3lata_Garwolin

Postprzez Achajka » Śr sty 16, 2013 3:53 pm

jak zwykle nie zostawimy psiaka bez pomocy :D
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łatek-około 3lata_Garwolin

Postprzez agrazka » Cz sty 17, 2013 10:48 pm

trzymam kciuki
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez Achajka » So sty 19, 2013 11:44 pm

Chip już jest pod naszą opieką, dzisiaj pojechałyśmy po psiaka i jest w hoteliku. Takiego pieszczocha to dawno nie miałyśmy, jest bardzo samodzielny pomimo że nie widzi, pięknie jeździ samochodem, rana na boku jest okropna ale pani, która go przygarnęła zapobiegła infekcji zabierając Chipa do weta, to idealny psiak pomimo swojego kalectwa. Węch i słuch pomaga mu doskonale sie poruszac.


Droga przez *mękę* :D
Obrazek

gdzie nie spojrzeć wszędzie śnieg :D
Obrazek

Chip :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez Achajka » N sty 20, 2013 11:35 am

zdjęcia już z hoteliku :D



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez magmal » N sty 20, 2013 4:22 pm

taaaa, wczorajsza nasza jazda była z serii ekstermalnych. Fatalne warunki, sypiący snieg, śnieg po kostki na drodze, słaba widocznośc...

Dzieki Bogu pojechał z nami achajkowy Janusz :roll: Powiem szczerze, że same to pewnie do nocy byśmy jeszcze jeździły...

Janusz - dziękuje bardzo, że dzielnie znosisz nasze coweekendowe psie wyprawy :D

a tu jeszcze Chip (Łatek) w samochodzie w objęciach cioci Achajki :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Śleputek jest cudowny. Ktoś kto go adoptuje będzie miał cudownego przyjaciela.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez magmal » Pn sty 21, 2013 12:38 pm

wizyta u dr Garncarza umówiona na środę.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez chili1304 » Pn sty 21, 2013 3:02 pm

trzymam mocno kciuki za naszego śleputka :*
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez roma_121 » Pn sty 21, 2013 8:55 pm

jak tak dobrze się odnajduje w nowych warunkach to musi być ślepy od maleńkości... dzięki słuchowi i węchowi potrafi się z latwością dostoswać do nowych warunków co jest na prawde czymś... zawsze podziwiałam psy za to że pomimo jakiś wad potrafią tak szybko się dostosowywać do sytuacji ;) jest śliczny i widać, że pieszczoch z niego ;) no a u cioci Moniki to juz w ogóle ;) mam nadzieje, że ta wada nie bedzie stanowić bariery w ludzkiej głowie i uda nam się znaleźć dom odpowiedni dla niego ;) trzymam mocno kciuki za to :)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez Achajka » Wt sty 22, 2013 11:25 pm

Mam go :D dzisiaj nasz Rafał przywiózł go do mnie, jutro idziemy do okulisty i psiak jedzie na badania do kliniki, musimy sprawdzic czy wszystko ładnie sie goi, oprocz tego ze chce mi zgwałcic Zakłądke :twisted: to jest psiak idealny, grzeczny, spokojny a do tego bardzo szybko sie uczy jak sie poruszac :D tak na szybciutko wrzucam 3 fotki, reszte pewnie jutro.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez Achajka » Śr sty 23, 2013 9:39 pm

Chip i Zakładka :)


toaletka uszka :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zabawa na całego :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez Achajka » Śr sty 23, 2013 9:42 pm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez magmal » Śr sty 23, 2013 9:55 pm

Diagnoza dr Garncarza:
nieodwracalna całkowita degeneracja siatkówek. Początki zaćmy wtórnej.
Oznacza tyle, ze Chip (Łatek) jest nieodwracalnie ślepy i to od dłuzszego juz czasu, dlatego tak dobrze sobie z tym radzi.
Psiak został umieszczony w klinice. Jutro czekają go podstawowe badania - krew, mocz i zdjęcie szwów. Jeśli nie będzie przeciwwskazań to będziemy ucinać jajka.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: CHIP (Łatek) / 3lata /SZUKA DOMU

Postprzez dalmibea » Cz sty 24, 2013 1:58 am

Po tym co napisala Achajka ze tak dobrze sobie radzi z brakiem wzroku mialam takie przeczucie ze nie widzi juz od dluzszego czasu. Szkoda ze nie darady nic juz zrobic zeby przywrocic mu wzrok :(
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Następna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron