MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez jankosia » Śr paź 17, 2012 10:04 pm

Też mi się wydaje, że nie ta karma, ale co zrobić jak on niechetnie je purinę czy którąkolwiek inną karmę ... przypadła mu do gustu PEDIGREE VITAL ADULT. Ale zamierzam mu zmienić jeszcze w tym tygodniu na PURINĘ DOG CHOW ADULT ACTIVE żeby nabrał ciałka.

Jednak mój drugi pies je PEDIGREE od szczeniaka i nic mu nie jest, robi zdrową kupkę. Moz=że to kwestia tego, że właśnie od szczeniaka tym się żywi, a MAX do tej pory jadł byle co ... No nie wiem, po badaniu krwi niby jest zdrowy, ale jeszcze zobaczymy ... ehh martwię się o niego, szkoda mi go bardzo.
"Jak tu nie kochać psa
gdy pies taki ogon ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies taką mordę ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies takie oczy ma (...)
I jak tu nie kochać psa
gdy pies takie serce ma ! "

( B.Borzymowska)
Avatar użytkownika
jankosia
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 12:17 pm
Lokalizacja: Wałcz

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez Achajka » Cz paź 18, 2012 9:13 am

a moj poprzedni dalmat nie mogl jesc pedigree, zmienilam karme i okazalo sie ze to byl strzal w 10-tke :D a jak mial problemy z brzuchem to dawałam jemu i teraz Zakładce smectę :D rozpuszczam proszeczek w wodzie malej ilosci i dawalam/daje lyzeczka do picia. Albo musicie sprobowac gotowane, marchewka z mieskiem, ryzem. Moze to wyciszy troche brzuch, naprawdę polecam smecte, nie szkodzi bo to dla dzieci od malusienkiego, a wyciszycie mu brzuch.
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez jankosia » Cz paź 18, 2012 4:22 pm

Kamień z serca, mama pojechalą z nim do wterynarza i okazało się, że moje łaciate też nie może jeść PEDIGREE, gdyz to obciąża wątrobę. Weterynarz na razie zelcił mi PURINĘ ACTIVE żeby nabrał ciałka. Więc czekam na efekty :)

A na jaką karmę jeśli mogę wiedzieć ?? :)

A tak poza tym to dziękuję :)
"Jak tu nie kochać psa
gdy pies taki ogon ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies taką mordę ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies takie oczy ma (...)
I jak tu nie kochać psa
gdy pies takie serce ma ! "

( B.Borzymowska)
Avatar użytkownika
jankosia
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 12:17 pm
Lokalizacja: Wałcz

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez Achajka » Cz paź 18, 2012 8:55 pm

obecnie Zakladka je Purinę :D ma uczulenie na jagniecine, wolowine i ziemniaki, ktore sa dodatkiem do karm, ale Purine z ryba znosi bardzo dobrze, zreszta patrzymy na sklad i kupujemy nawet z kurczakiem :)
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez agrazka » Cz paź 18, 2012 9:17 pm

robiłaś testy czy sama doszłaś co ją uczula ?
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez Achajka » Pt paź 19, 2012 7:29 am

Robiłam testy z krwi, ktore byly wykonywane az w Niemczech, to dosc drogie badanie, bo z tego co pamietam ponad 400 zl kosztowalo, wet pobrał krew z łapki. Zakłada ma wciaz problemy z alergia ucha, zmagamy sie z tym od 1.5 roku a ucho wciąż paskudne :( zaczynamy od szukania karmy, ktora jej nie bedzie dawac objawow zapalenia.
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez jankosia » Pt paź 19, 2012 1:02 pm

Kurcze Biedne Łaciate ;/

A co do uszu, Moje Łaciate prawdopodobnie miało też zapalenie ucha :/
"Jak tu nie kochać psa
gdy pies taki ogon ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies taką mordę ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies takie oczy ma (...)
I jak tu nie kochać psa
gdy pies takie serce ma ! "

( B.Borzymowska)
Avatar użytkownika
jankosia
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 12:17 pm
Lokalizacja: Wałcz

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez olakrusz » Pt paź 19, 2012 6:37 pm

Smecta też wporzo, jak lacidofil etc. - wszystkie probiotyki.

Ja bym też spróbowała lekkiego, gotowanego żarełka, moje psiury tak jadały i Mati też jada - od lutego micha dzień w dzień wylizana do czysta i żadnych rewolucji zołądkowych :), a przecież Mati siedział 1,5 r. w schronie i trochę się błąkał nie wiadomo gdzie i nie wiadomo, co jadł ...

Napiszę konkretnie, jak robię - naprawdę mam mało czasu, ale dla psa gotuję osobno i wcale nie jest to upierdliwe.

Najszybciej to tak - pierś z kurczaka (no, niestety....) kroję na kawałeczki, zalewam wrzątkiem, dodaję mrożoną marchewkę krojoną w kostkę, (bo szybciej się gotuje) lub inne warzywa z mrożonek, ale marchew najlepsza w przypadku biegunki. Gotuje się to najwyżej 10 min. Osobno gotuję ryż w woreczku, bo w woreczku najwygodniej :) Ryż też jest super na biegunki itp. kłopoty. Może być też kleik ryżowy - taki dla małych dzieci, może nawet lepszy. Jak to ostygnie, to mieszam na papkę (własnoręcznie! - dosłownie ręką rozgniatam) razem w psiej misce. Zero soli do gotowania! B. niedobra dla psiej wątroby. Jak już mam prawie zero czasu, to zamiast ryżu dodaję sucharki bezcukrowe, rozmiękczone oczywiście. Wszystko powinno być w miarę możliwości dobrze wymieszane na jednolitą papę, bo pies je łapczywie. Ugotowany filet z kurczaka naprawdę da się łatwo rozgnieść :) Możesz spróbować niewielką porcję, może Max zasmakuje :) Jeszcze lepszy jest indyk, no ale i droższy. Ale mięso drobiowe w ogóle jest najlepsze dla psiurów :) I ogólnie jest najmniej uczulające. Zero wieprzowiny, ta jest najgorsza!

Podana porcja starcza Matisowi na 2 razy, ale ja mu zawsze dodaję jeszcze coś - surowe jajko, twaróg, oliwa lub olej. Tego na razie nie radziłabym Maxowi. Mati waży ok. 15-16 kg, więc dla dalmata to chyba byłoby na 1 raz.

Powodzenia :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez olakrusz » Pt paź 19, 2012 6:46 pm

PS - tak gotuję dla naszych psów od ponad 20 lat - od kiedy jakiś pies jest z nami - i to jest najlepsze żarcie dla nich, o czym zawsze swiadczy wylizana do czysta micha :) Jeśli nie była wylizana, to znaczyło, że pies jest chory.... Mati tak je od lutego, jak napisałam, bo od lutego jest z nami :)
Zamiast ryżu może być makaron, ale tylko, jeśli pies nie ma żadnych "sensacji" żołądkowych. Kasza wielce niewskazana, ziemniaki też nie za bardzo.
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez jankosia » So paź 20, 2012 10:17 am

To znaczy tak, na początku Olu tzn. gdy Max zamieszkał u mnie próbowałam mu tak gotować, jednak Cwaniak wybierał wylizując cząstki mięsa, a resztę zostawiał :) i nie bardzo mu podchodziło to.

Zaczął jeść nową karmę i na razie jest spokój. Zobaczymy później :)
ALe dziekuję bardzo za radę :)
"Jak tu nie kochać psa
gdy pies taki ogon ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies taką mordę ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies takie oczy ma (...)
I jak tu nie kochać psa
gdy pies takie serce ma ! "

( B.Borzymowska)
Avatar użytkownika
jankosia
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 12:17 pm
Lokalizacja: Wałcz

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez olakrusz » N paź 21, 2012 6:14 pm

Taaa, z tym wybieraniem mięska... :D
Dlatego właśnie napisałam, ze rozmiażdżam żarcie na jednolitą papę i już się kawałeczków wybrać raczej nie da :)
Ale gotowa karma jest oczywiście o wiele wygodniejsza i - jeśli dobra - to "kompletna",nie trzeba nic dodawać, ani serwować witamin etc.
Skoro trafiliście na taką, która pasuje Maksiowi i nie powoduje nieprzyjemnych "skutków ubocznych", to super - smacznego, Max :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez jankosia » Śr paź 24, 2012 5:19 pm

Ehhh xD jak widać Celebrytą nie będzie
Paniczny stres przed obiektywem xD
Obrazek

Kilka z zaskoczenia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na razie jest dobrze :) Ale nie zaprzeczam, że nie wyprobuje Twojego sposobu Olu :)
"Jak tu nie kochać psa
gdy pies taki ogon ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies taką mordę ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies takie oczy ma (...)
I jak tu nie kochać psa
gdy pies takie serce ma ! "

( B.Borzymowska)
Avatar użytkownika
jankosia
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 12:17 pm
Lokalizacja: Wałcz

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez dalmibea » Cz paź 25, 2012 11:42 pm

Max wspaniale wyglada !!!
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez olakrusz » Pt paź 26, 2012 5:55 pm

I w dodatku jakby się oswoił z obiektywem :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: MAX 2 [ MAX'ymilian ]

Postprzez jankosia » Wt lis 06, 2012 4:44 pm

Próbuję zrobić MAX' owi jakieś normalne zdjęcia podczas spaceru, ale nie mogę xD
Pies jest tak bardzo uprzedzony do obiektywu, że tylko tak udało mi się uchwycić go podczas jednego z wielu spacerów jesiennych :

Obrazek

Obrazek

A jeśli chodzi o jego problemy to zdarza się mu jeszcze smrodzić, ale nie tak jak to było kilka tyg temu :D
"Jak tu nie kochać psa
gdy pies taki ogon ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies taką mordę ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies takie oczy ma (...)
I jak tu nie kochać psa
gdy pies takie serce ma ! "

( B.Borzymowska)
Avatar użytkownika
jankosia
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 12:17 pm
Lokalizacja: Wałcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron