TINKA (TINGA)/13 lat/MA DOM

Psy, które od nas odeszły.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

TINKA (TINGA)/13 lat/MA DOM

Postprzez magmal » So gru 03, 2011 6:56 pm

Tinga ma 13 lat.
Przyczyną szukania nowego domu dla psinki jest przeprowadzka na 5 piętro (bez windy). Suni jest trudno wchodzić po schodach.

Tinga ma rodowód. Nie jest wysterylizowana, nie miał nigdy szczeniąt i nie brała udziały w wystawach.
Do dzieci jest nastawiona dobrze. Nie wiemy jak do kotów. Lubi dużo spać. Zachowuje czystość w domu, nic nie niszczy. Ogólnie jest pieszczochem. Jazdę samochodem znosi dobrze. W młodości wypadł jej dysk. Ogólny stan zdrowia jest dobry.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez Szafranmaria » So gru 03, 2011 7:26 pm

Nigdy bym nie oddała członka rodziny jakim jest sunia.Gdzie podziała się miłość i przywiązanie.Przecież Tinga mogła by załatwiać się na balkonie i można sprzątnąć,to nie żaden powód oby pozbyć się jej.Serce mnie boli jak to czytam.Miłośniczka zwierząt pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez Achajka » So gru 03, 2011 7:27 pm

Boże, brak mi slow, nie rozumiem takich ludzi, sunia ma 13 lat, jak zniesie rozstanie?? jak jej wytlumaczyc to ze juz jest stara i nikt jej nie chce bo jest problemem, moj mial 15 lat i jak winda nie dzialala nosilam po schodach na 6 pietro.
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez dalmibea » So gru 03, 2011 8:13 pm

Magda , prosze pamietaj zapytac sie przy okazji o dokladna date urodzenia Tingi
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez Vilena » So gru 03, 2011 10:32 pm

Co za ludzie, co za świat! Po 13-tu latach oddają... bo jest stara i trzeba się dla niej poświęcać?
Ja tego nigdy nie zrozumiem.

Jest za chuda, przecież żebra jej wystają :/
A z jakiej jest hodowli? Może hodowca by pomógł... chociaż i tak w to nie wierzę po moich "przejściach" :roll:
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez chili1304 » N gru 04, 2011 12:47 am

Achajka napisał(a):Boże, brak mi slow, nie rozumiem takich ludzi, sunia ma 13 lat, jak zniesie rozstanie?? jak jej wytlumaczyc to ze juz jest stara i nikt jej nie chce bo jest problemem, moj mial 15 lat i jak winda nie dzialala nosilam po schodach na 6 pietro.

Moniś rozumiem to co piszesz,ja swojego "dziadunia" też nosiłam...dlatego szlag mnie jasny trafia jak czytam,że ludzie tak poprostu chcą ją oddać po 13 latach :evil: :evil: :evil:
ogłaszać rzecz jasna?
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez roma_121 » Pn gru 05, 2011 4:09 pm

mi jak Magda powiedziała przez telefon o tej suni tak samo pomyślałam... że przecież mogłaby ją nosić na rękach... ale po co ? lepiej ją oddać...

nie wyborażam sobie żebym mogła podejmować jakąs decyzje o zmianie miejsca zamieszkania nie patrząc na Sabe... nie wyobrażam sobie tego...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez chili1304 » Pt gru 09, 2011 5:33 pm

dziewczyny posłuchajcie ja dopiero przez weekend zrobie Tindze ogłoszenia,nie mam możliwości szybciej :cry:
przepraszam :oops:
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez chili1304 » Wt gru 13, 2011 2:05 pm

"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez Achajka » N sty 08, 2012 10:55 pm

czy wiadomo co z sunia? zostala z wlascicielami?
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez Danka » Wt sty 17, 2012 11:57 pm

To jest dramat :cry:
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez Achajka » Śr sty 18, 2012 9:09 am

czyli dalej jej nie chca?? o jacie niech to szkag :evil:
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez dalmibea » Śr lut 22, 2012 12:00 am

Tinga dojechala w niedziele 19 stego na nowe miejsce , jest na DT z mozliwoscia przejecia na stale , w domu sa koty i dwa inne psy , o ile Tinga bedzie sie tam dobrze czula bedzie mogla tam sie zostac .

Tinga po drodze byla spokojna , na poczatku troche warczala na Lady i Kleo ale potem jechala odprezona dalej i sobie spokojnie spala
sie hat die Fahrt sehr gut überstanden , saß entspannt in einer Box , hat am Anfang die Kleo und Lady angeknurrt aber dann war alles gut.
Obrazek
Tutak pierwsze kroki na nowym terenie , troche nie pewnie ale mysle ze bedzie wszystko dobrze.
Obrazek
Obrazek

Tinga zostala przejeta przez SOS Dalmatinerrettung
tutaj mozna sledzic dalsze jej losy
http://www.sos-dalmatinerrettung.de/Hun ... aseite.htm
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez magmal » So mar 10, 2012 12:27 am

Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: TINGA/13 lat/Poznań

Postprzez dalmibea » So mar 10, 2012 12:33 am

Ona jest taka malutka :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Następna strona

Powrót do ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron