PAKO/1 rok/hotelik Warszawa

Moderatorzy: dalmibea, magmal

PAKO/1 rok/hotelik Warszawa

Postprzez kamilka91 » So sie 06, 2011 9:48 pm

Dzisiaj do schroniska trafił 11-miesięczny pies w typie dalmata, imieniem Pongo (od razu czekam na propozycje nowego imienia, choćby na potrzeby fundacji/ogłoszeń). Został oddany z powodu... agresji wobec 90-letniej babci, z którą mieszkał. Szczegółów niestety nie znam - pracownicy nie wypytali, a ja przyszłam za późno i jego właściciel już poszedł... :roll:
Pies ma 'jakieś coś' na grzbiecie. Właściciel twierdzi, że to już wyleczone i niedługo powinno mu się wchłonąć, ale jakoś nie bardzo chce mi się w to wierzyć (chociażby dlatego, że pies nieszczepiony, czyli za wiele styczności z wetem raczej nie miał...).

Z moich obserwacji wynika, że pies jest bardzo kontaktowy, radosny, miły. Powiedziałabym, że nieagresywny, ale chyba za szybko na takie stwierdzenia, skoro z powodu agresji został oddany...
Udało mi się 'wykraść' go z boksu (jest w 'nowoprzyjętych', wolo nie mają tam wstępu, a tamtejszych psów się nie wyprowadza),

Zdjęcia niestety tylko z boksu mam :oops:
Tu widać to 'coś' na grzbiecie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chłopak cały czas majta ogonem, a właściwie całym zadkiem, jest przemiły.
Avatar użytkownika
kamilka91
 
Posty: 80
Dołączył(a): N maja 02, 2010 12:08 pm

Re: 11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez magmal » So sie 06, 2011 10:25 pm

Kamila, rezerwuj go dla nas.

Akcja też musi być szybka, bo w nadchodzącym tygodniu (w drugiej połowie) będziemy miały darmowy transport z Bydgoszczy do Warszawy.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: 11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez dalmibea » N sie 07, 2011 12:25 am

Jaki on sliczny , a to cos na grzbiecie , to moze go cos ugryzlo , albo tluszczak , napewno da sie wyleczyc . Nie wierze w jego agresje , pozwolcie ze zmienie mu imie z Pongo na Packo
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez chili1304 » N sie 07, 2011 8:44 am

cudny dalmatino:* on agresywny?! hahaha dobre,pewnie skoczył na starą babe i tyle bo chciał się bawić albo na noge jej skakał (mój tak robił notorycznie jak był młody :roll: ) a pozatym "to coś" które ma na grzbiecie pewnie przeraziło właściciela..więc po co mu taki kłopot i jeszcze w koszta się bedzie wpędzał :evil:
na moje oko to ropień coś takiego jak u Bajzla - Emli,przynajmniej tak wygląda na zdjęciu.
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez dalmibea » N sie 07, 2011 10:32 am

chili1304 napisał(a):cudny dalmatino:* on agresywny?! hahaha dobre,pewnie skoczył na starą babe i tyle bo chciał się bawić albo na noge jej skakał (mój tak robił notorycznie jak był młody :roll: ) a pozatym "to coś" które ma na grzbiecie pewnie przeraziło właściciela..więc po co mu taki kłopot i jeszcze w koszta się bedzie wpędzał :evil: .


swieta prawda , Amen
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez kamilka91 » N sie 07, 2011 11:27 am

Okey, dzisiaj zadzwonię i go zarezerwuję, a we wtorek będę z panią Dyrektor rozmawiać, czy może opuścić schronisko przed kastracją...



Jest jeszcze jeden dalmat, ale nic o nim nie wiem na razie... :oops: Trafił do schroniska tydzień przed Packiem, ale mnie w tym czasie nie było, i dopiero teraz się dowiedziałam :oops: http://img62.imageshack.us/img62/1284/1003347r.jpg
Avatar użytkownika
kamilka91
 
Posty: 80
Dołączył(a): N maja 02, 2010 12:08 pm

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez chili1304 » N sie 07, 2011 2:03 pm

o rany! jaki podobny do Filou...
jaki smutny pysio... :cry:
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez dalmibea » N sie 07, 2011 5:41 pm



Faktycznie , bardzo podobny do Filou , biedaczek :(
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez chili1304 » N sie 07, 2011 7:38 pm

jeśli potrzeba pomocy z ogłoszeniami to jestem chętna no chyba,że dziewczyny chcą.ale jak coś to prosze więcej info o psach i dopiszcie mi pieski do rozpiski.
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez Emla21 » Pn sie 08, 2011 9:12 pm

kiedyś moja sunia miała też podobny na łapie tylnej i żyła z tym do starości bez problemu, wet mówił że to kaszak bądź tłuszczak. Ale nie groźny. Dla ładnego wyglądu psa można pewnie to usunąć. Jeśli to ropniak tak jak to było u mego Bajzelka to po ok 2 tyg powinien się wchłonąć, albo wysączyć na zewnątrz..Ale najlepiej jakby obejrzał to wet.
Tak mi szkoda tych psiaków, co rusz jakieś nowe:-\
Avatar użytkownika
Emla21
 
Posty: 306
Dołączył(a): Śr cze 08, 2011 8:17 am
Lokalizacja: Suwałki

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez kamilka91 » Wt sie 09, 2011 1:33 pm

Właśnie wróciłam ze schroniska, gdzie widziałam się z oboma kropkami, ale niestety żadnego z nich nie udało mi się wyciągnąć na spacer...

Rozmawiałam z Panią Dyrektor w sprawie Packa - może jechać kiedykolwiek. Jestem na niego zapisana.

Ten drugi dalmat ma ok. 4 lat, został przywieziony 30 lipca przez Straż Miejską. Prawdopodobnie jest w naszym schronisku już drugi raz - jest wykastrowany, ale tatuaż (schroniskowy) nieczytelny... Na kwarantannie do 19 sierpnia. Założyć mu osobny wątek?
Avatar użytkownika
kamilka91
 
Posty: 80
Dołączył(a): N maja 02, 2010 12:08 pm

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez Vilena » Wt sie 09, 2011 1:41 pm

kamilka91 napisał(a):Ten drugi dalmat ma ok. 4 lat, został przywieziony 30 lipca przez Straż Miejską. Prawdopodobnie jest w naszym schronisku już drugi raz - jest wykastrowany, ale tatuaż (schroniskowy) nieczytelny... Na kwarantannie do 19 sierpnia. Założyć mu osobny wątek?

Kamilka, nam nie wolno zakładać wątków psiakom (patrz regulamin), wysyłamy je do Magdy. Ona i Danusia decydują czy jesteśmy w stanie pomóc psu czy nie i wtedy dopiero Magdzia zakłada wątek :)
Na forum umieszczamy tylko te psiaki, które są pod opieką naszej fundacji.
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez kamilka91 » Wt sie 09, 2011 10:34 pm

Przepraszam, inaczej to zrozumiałam... :oops:
Avatar użytkownika
kamilka91
 
Posty: 80
Dołączył(a): N maja 02, 2010 12:08 pm

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez dalmibea » Wt sie 09, 2011 11:59 pm

Nic sie nie stalo , chodzi tylko o to zeby nie kazdy wstawial sobie tutaj wszystkie psy jakie chce , bo wtedy zrobilaby sie z forum strona ogloszeniowa roznych psiakow od roznych ludzi , fundacji , schronisk i bylby chaos. Dlatego postanowilysmy zeby najpierw podeslac psiaka albo informacje o psie do Magdy , a ona jak zadecyduje ze mozemy mu pomoc wstawi go na strone albo ci odpisze ze mozesz wstawic sama.
Kamilka , nie przejmuj sie , nie kazdy ma czas na czytanie wszystkich wpisow i zmian .
Super ze dalej pomagasz tak zaangazowanie psiakom ze schroniska i zawsze pamietasz o dalmatach . Dzieki
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Packo-11-miesięczny Bydgoszcz

Postprzez dalmibea » Śr sie 10, 2011 11:03 pm

Kamilka , czy jest mozliwosc zaszczepienia psiaka przeciwko wscieklznie i wirusoweki , a moze nawet kastracji w schronie ?
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Następna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron