Czak i Kropka /porzucone 12.02.11r /MAJĄ DOM 14.04.11r

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Postprzez magmal » Śr mar 09, 2011 11:26 pm

super, dziewczyny. Wasza pomoc jest nieoceniona.

Apel:

jeśli możecie wesprzeć finansowo hotelowanie tej cudownej parki, nawet drobną kwotą - będziemy wdzięczne.

Jutro dalszy ciąg załatwiania wszystkiego.

Na razie jeszcze nie mamy konta dalatyńczykowego - papiery fundacji składamy w piątek do KRS (akt fundacyjny już jest :)), tak więc na razie pomoc finansową trzeba będzie skierować na konto jednej w was tak żeby uzbieraną kwotę w całości puścić.

Uzgodnijmy kto udostępni konto do ewentualnych wpłat i prześle do hotelu i można rozpowiadać wśród ludzi, może ktoś jeszcze pomoże.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Postprzez Vilena » Cz mar 10, 2011 12:55 am

magmal napisał(a):pracujemy juz z Danką nad pomocą dla nich.

Jesteście nieocenione! Dziękuję :)

magmal napisał(a):Na razie jeszcze nie mamy konta dalatyńczykowego - papiery fundacji składamy w piątek do KRS (akt fundacyjny już jest :))

Super, gratuluję!!!

(...)Mieszkaniec Różanek widzi mężczyznę w samochodzie z belgijską rejestracją. W aucie widzi też dwa dalmatyńczyki. Potem widzi te psy biegające po ulicy w pobliżu Strzelec Krajeńskich.(...)

Kurcze czy to możliwe, żeby te psy miały coś wspólnego z tą 4-ro miesięczną Nanci? Ona też jest ze Strzelec krajeńskich...
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez dalmibea » Cz mar 10, 2011 2:19 am

Evtl. bylaby mozliwosc umieszczenia psiakow i maze tez Nanci w tym hotelu , jest blisko ich tymczasowego pobytu ,
hotel jest przez nas sprawdzony i nam znamy , mamy do pana Piotra pelne zaufanie i wiemy ze psiakom jest tam bardzo dobrze.
tutaj cennik
http://www.hoteldlapsow.com/cennik.html

ale tak jak Magmal juz pisala , potrzebujemy waszej pomocy , same tego finansowo nie udzwigniemy.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Danka » Cz mar 10, 2011 7:45 am

One są bardzo biedne z racji wieku.
On 12 lat ona 8 lat. I są "cudzoziemcami"
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez roma_121 » Cz mar 10, 2011 7:45 am

ehhh... polska policja i gmina spisały się rewelacyjnie :evil:


ja w tym miesiącu nie dam rady jestem bez grosza przy duszy... natomiast w następnym nie ma problemu ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez dalmibea » Cz mar 10, 2011 9:33 am

magmal napisał(a):pracujemy juz z Danką nad pomocą dla nich.

Oto ich historia:

http://www.toz.gorzow.com.pl/



Przeczytalam historie tych psiakow i jednego nie rozumiem ,
skoro policja ma kontakt z belgijska Policja ktora wlascicieli znalazla , ten wlasciciel telefonicznie skontaktowal sie z TOZ em , to nie rozumiem dlaczego go sie do odpowiedzialnosci nie pociagnie ???
Po drugie skoro wlasciciel z Belgi twierdzi ze zostawil psy u znajomych w Polsce to przeciez musi wiedziec jak sie ci znajomi nazywaja i gdzie mieszkaja , albo ???
Skoro TOZ rozmawial z Belgijczykiem ( w jakim jezyku ???)
to powinni to wiedziec ? Tak z tego artykulu wynika ?

Jezeli wlasciciel jest znany , TOZ mial kontakt telefoniczny z nim , Policja Belgijska ich odnalazla to nie rozumiem dlaczego wlasciciel nie ponosi kosztow za to wszystko ????
O co tu chodzi ???

"Minęły dwa tygodnie od momentu, gdy namierzono właściciela dalmatyńczyków. TOZ ciągle kontaktuje się z belgijską policją. Ale na telefonie właściciela psów do gorzowskiego TOZ sprawa się zakończyła.
- Ten człowiek ma znajomych w Polsce, przyjeżdża tu czasami. Pewnie zdecydował się porzucić psy właśnie w naszym kraju, bo zna Polskę i widzi te wszystkie watachy bezdomnych psów, którymi nikt się nie interesuje. W Belgii jest specjalny rządowy numer, pod którym mieszkańcy zgłaszają każdego psa, którego widzą błąkającego się samotnie na ulicy. Dzwonią, gdy podejrzewają, że ktoś głodzi zwierzę. Tam porzucenie psa na ulicy by nie przeszło - mówi Renata Skrzypniak-Młynarczyk. Gorzowski TOZ zamierza zgłosić tę sprawę do prokuratury. Dalmatyńczyki wciąż są w domu zastępczym TOZ. Czekają na nowych właścicieli."
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez roma_121 » Cz mar 10, 2011 11:20 am

W Katowicach koło schroniska prowadzony jest hotel doba tam wynosi 10,31 zł ... psy śpią w ogrzewanych boksach pojedyńczych i są wyprowadzane na 2 razy na długie spacery... zawsze ja bym mogła je odwiedzać bo mam niedaleko... a koszt nie jest aż taki duży...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez Achajka » Cz mar 10, 2011 11:28 am

pieski powinny iść do spprawdzonego hotelu, wspomogę finansowo, dajcie znać gdzie jakie to koszty i na jaki rachunek wpłacić?
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dalmibea » Cz mar 10, 2011 11:40 am

Achajka napisał(a):pieski powinny iść do spprawdzonego hotelu, wspomogę finansowo, dajcie znać gdzie jakie to koszty i na jaki rachunek wpłacić?


juz pisalam ze trafilyby do Hotelu od pana Piotra , sprawdzony i bardzo dobry hotel.

sos2010/dalmibea napisał(a):Evtl. bylaby mozliwosc umieszczenia psiakow i maze tez Nanci w tym hotelu , jest blisko ich tymczasowego pobytu ,
hotel jest przez nas sprawdzony i nam znamy , mamy do pana Piotra pelne zaufanie i wiemy ze psiakom jest tam bardzo dobrze.
tutaj cennik
http://www.hoteldlapsow.com/cennik.html

ale tak jak Magmal juz pisala , potrzebujemy waszej pomocy , same tego finansowo nie udzwigniemy.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Achajka » Cz mar 10, 2011 12:34 pm

Najlepiej by było, gdyby istniał numer konta sos-dalmaty, wtedy pieniążki które zostaną wpłacone wydawane by byly w miare potrzeby albo konkretnie na potrzebującego pieska.
Wiem, że papiery już składacie ale czy nr konta może być dopiero jak funadacja zostanie zarejestrowana? (pewnie to głupie pytanie ale nigdy tym się nie interesowalam :oops: )
Czy już coś wiadomo w sprawie tej cudownej parki? czy są/będą niebawem w hotelu?
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez roma_121 » Cz mar 10, 2011 1:18 pm

Achajka napisał(a):pieski powinny iść do spprawdzonego hotelu, wspomogę finansowo, dajcie znać gdzie jakie to koszty i na jaki rachunek wpłacić?


Achajka wiem że psy powinny iść do sprawdzonego hotelu nie wolno ich oddawać byle gdzie i komu gdzie tylko dlatego że jest tanio... sprawdziłabym ten hotel zresztą 3-4 razy w tygodniu mogłabym być w kato i mieć oko na psy, karmić je i wyprowadzać... ja dałam propozycję bo patrząc na ceny hoteli ta cena jest naprawdę dobra a i psy były pod kontrola ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez chili1304 » Cz mar 10, 2011 1:33 pm

dziewczyny wiadomo już co dalej z psiakami? nie moge przestać o nich mysleć....gdyby moja Sara nie była agresywna do innych psów a ja mieszkałabym u siebie wierzcie mi,że wziełabym je obydwa...no ale niestety realia są inne:( ja również poprosze o numer rachunku,ja nie pracuje ale moja mama tak i też cosik mogłaby wpłacić w okolicach końca miesiąca
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Postprzez Achajka » Cz mar 10, 2011 2:35 pm

Roma :) nie ma problemu z hotelem, masz rację, najważniejsze żeby były razem i tak spotkało ich nieszczęście, ważne żeby trafiły w dobre ręce i do dobrych ludzi.
Nie miałam zamiaru nikogo urazić, martwi mnie los tych piesków, żebym miała możliwość zabrałabym je od razu :( cholerka serce mi się rozpada na kawałki jak na nie patrzę.
Mogę wspomóc finansowo, żałuje że tylko tyle.
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez magmal » Pt mar 11, 2011 8:25 pm

Dziewczyny,
nasza parka przeszła pod naszą opiekę.

Dzisiaj przeprowadzili się do hotelu Rancho. W weekend będziemy miały zdjęcia od Piotra.

Bardzo prosimy o wsparcie w opłaceniu hotelowania naszych psiaków. Będziemy wdzięczne za każdą kwotę.

Teraz garść faktów:

Są bardzo ze sobą zżyte. Chłopczyk jest bardzo uzależniony od suni. Uchyliłby jej nieba. Jak zostały porzucone, najpierw udało się jego złapać. Sunia błąkała się jeszcze przez tydzień. W tym czasie pies nic nie jadł, nie pił - umierał z tęsknoty. Był podłączany pod kroplówki, żeby uzupełnić płyny i mikroelementy.

Pies jest na pewno kastrowany, sunia na 95% też sterylizowana. Absolutne oazy spokoju. Zero agresji. Uwielbiają dzieci i inne psy. Są spokojne, ułożone. Pilnują się na spacerach. Uwielbiają być głaskane i przytulane. Zachowują czystość. Mogą zostawać same w domu.

To psy idealne.

Szukamy dla nich domu, który adoptuje ich obydwoje. Nie ma absolutnie mowy o rozdzielaniu. Psiak by tego nie przeżył.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Postprzez Vilena » Pt mar 11, 2011 11:35 pm

To niesamowite jak Czak kocha tą sunię! Pomyśleć tylko, że zwierzęta tak bardzo potrafią się przywiązać do siebie.
Jak ten facet mógł je wyrzucić na ulice!!! Jak tak można?! Nie mogę tego zrozumieć... co to za człowiek, nie ma słów, które mogą to określić!

One bardzo zasługują na domek. To niesamowicie wzruszająca historia...

Jestem w trakcie robienia im ogłoszeń :)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron