Lucas/2 lata/ Bielsko Biała

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Postprzez magmal » Śr mar 16, 2011 10:39 pm

Dziękujemy za zdjęcia :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Postprzez Vilena » Cz mar 17, 2011 10:41 am

PIĘKNY WIDOK!!!
Ale się cieszę :cheers: Dzięki Danusia! :flower:
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez magmal » So mar 19, 2011 7:47 pm

Dostałam list od Pani Małgosi:

.... odnośnie dalmatyńczyka: jest śliczny, rozpiera go energia, ale przy tym jest bardzo grzeczny.
Na początku byłam przerażona jego wychudzeniem i tym jak jadł, tzn. łykał i od razu wymiotował i chował to na później. Brał przez tydzień antybiotyk, bo było mu słychać w płucach. W tej chwili wygląda bardzo ładnie. Przybrał na wadze, przestał wymiotować.
Jednym słowem bardzo się cieszę, że go wzięłam. Pomógł mi przejść przez smutek po odejściu mojego kochanego dalmatyńczyka Maksa. Mają bardzo podobne zachowanie, ale Aksel (tak go nazwałam) jest jednak trochę inny. Jest radosny, cieszy się na widok wchodzących do domu ludzi. Z kotem zaprzyjaźnił się bardzo szybko.
Jak pomyślę, jak bardzo cierpiał głód i musiał być bity, to robi mi się słabo. Na nodze miał otarcie, które sobie rozgryzł i dał sobie niczym posmarować. Jest bardzo lękliwy jak chcę coś przy nim zrobić. Chciałam go wykąpać, ale boi się więc poczekam. Nie chcę go stresować.
Aksel robi mi pobudki o 6.45 , to jego zegarek. Robi cuda żeby mnie obudzić: ściąga kołdrę, zaczepia łapą, ryje nosem do tego stopnia, że zrzuca poduszkę, ale nie mogę się gniewać, bo przy tym jest taki zabawny, że wpół przytomna wychodzę na spacer.
Odnośnie jego zdrowia, to mam obawy, czy słyszy dobrze, bo nie reaguje na imię, ani na to jak wchodzę do domu. Dopiero po jakimś czasie, jakby reagował dopiero węchem. Nie reaguje też na gwizdanie ani cmokanie. A może to tylko udawanie, bo Maks po prostu udawał że nie słyszy.
Uszy ma czyste, nie ma brzydkiego zapachu. Za tydzień idziemy do weterynarza, to Panią poinformuję.
Pies jest super. Kochamy go. Jak coś zbroi to nie sposób gniewać się na niego. Wystarczy pokazać palec i pogrozić, to zaraz się śmieje i przechyla głowę na bok. Jest całowany po nosie, uszach, pyszczku, przytulany. Oczywiście śpi tam gdzie on chce. Albo na łóżku albo na swojej leżance.
Bez problemu mogę zostawić go w domu. Nic nie broi. Śpi aż do mojego powrotu. Nie odstępuje mnie na krok i jest dla mnie jak małe dziecko. Bardzo dziękuję, że mogę się nim opiekować.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Postprzez Vilena » N mar 20, 2011 12:10 am

Fajnie, że Pani pokochała Akselka :D

Mam tylko nadzieję, że słyszy i tylko tak udaje :/
Kurcze, tyle tych głuchych dalmatów, że szok :(
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez dalmibea » N mar 20, 2011 1:16 am

jak to czytalam to az lzy mi lecialy ze szczescia , ze trafil na tak wspaniala pania ktora go kocha takim jakim jest .
Tak zadko czytam wlasnie te slowa
"Bardzo dziękuję, że mogę się nim opiekować."
dziekuje pani za te slowa
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Danka » N mar 20, 2011 4:08 pm

To cała Małgosia :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez roma_121 » Pn mar 21, 2011 2:02 pm

powiedzcie pani że jeśli chce sprawdzić czy słyszy to niech klaszcze jak on jest odwrócony od niej albo niech balon pęknie albo niech reklamówka buchnie to są ogłosy na które pies musi reagować albo strachliwie albo z zaciekawieniem....


ale jeżeli na kiwnięcie palcem reaguje to nie jest zle....

mam nadzieje że ludzie zrozumieją że głuchy wcale nie znaczy gorszy ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez Danka » Pn mar 21, 2011 6:30 pm

roma_121 napisał(a):
mam nadzieje że ludzie zrozumieją że głuchy wcale nie znaczy gorszy ;)


Ja też :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez roma_121 » Pn mar 21, 2011 6:35 pm

zreszta jak się psa nauczy że jak się mówi to ma patrzeć na Ciebie i bedzie sie do niego duzo mówić to po ruchach warg zrozumie o co chodzi... moja wie jak mówie do niej " co chcesz ", "chodzi" i inne proste wyrażenia ;) wiec się wszystko da :)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez magmal » Wt mar 29, 2011 11:24 pm

Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Postprzez dalmibea » Wt mar 29, 2011 11:49 pm

No prosze , jaki gosciu sobie lezy :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Vilena » Śr mar 30, 2011 10:50 am

I tak powinien mieć KAŻDY dalmat! :)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez chili1304 » Śr mar 30, 2011 1:10 pm

FACET Z KLASĄ :) PRAWDZIWY DALMAT KANAPOWY:) PIĘKNY JEST:)
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Lucas/2 lata/ Bielsko Biała

Postprzez magmal » Wt lip 26, 2011 10:47 pm

Pani Małgosia i Aksel przesyłają pozdrowienia :)

Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Lucas/2 lata/ Bielsko Biała

Postprzez Vilena » Śr lip 27, 2011 4:43 pm

Juhu! :D Wygląda super! :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron