MATI/3 lata/mix/hotelik u Aleksandra

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: MATI/3 lata/mix/hotelik u Aleksandra

Postprzez Szafranmaria » So lut 11, 2012 10:27 am

Nie zgodzę się z tobą,że MATI nic nie ma z dalmata,a te nakrapiane łapki to co ,i mądry jest jak dalmaty.A na koniec cieszę się bardzo ,że trafił do normalnej rodzinki.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: MATI/3 lata/mix/hotelik u Aleksandra

Postprzez olakrusz » So lut 11, 2012 12:34 pm

A my nie szukaliśmy psa, który by przypominał poprzedniego. Dla mnie to trochę dziwne, to tak jakbym szukała "Pysi nr 2". Oczekiwania co do charakteru psa, zachowań etc. pewnie też byłyby takie - oby jak najbardziej był podobny do poprzedniego. A przecież każdy jest inny! Po prostu grzebałam w necie i kiedy któraś mordka mnie wyjątkowo ujęła (oraz historia psiaka), pokazywałam rodzince - w ten sposób natrafiłam np. na przesympatyczną sunię Kesi, wszystkim nam się spodobała, spóźniliśmy się 1 dzień... Nb. tą sunią przez pół roku nikt się nie interesował, aż tu 2 telefony w ciągu 2 dni... I powędrowała do jakiejś Pani, mam nadzieję, że do dobrej :) Można powiedzieć, że to dobrze dla Matiego, choć z 2. strony byli chętni Niemcy - tak czy siak miałby swój dom. Życzę jak najlepiej temu "rumuńskiemu Matiemu" :)
Kiedy zrobimy jakieś zdjęcia w plenerze, zamieścimy. Nie wiem kiedy, bo na razie mróz siarczysty.
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: MATI/3 lata/mix/hotelik u Aleksandra

Postprzez olakrusz » So lut 11, 2012 9:58 pm

Mati jest już z nami od tygodnia. Kolejne dobre wieści :) Jestem po dłuższym wieczornym spacerze z Matim - pierwszy raz puściłam go ze smyczy, na łączce. Faktycznie, początkowo trzymał się nogi, skakał na mnie i przytulał się, ale zachęciłam go do gonitwy, no to się wybiegaliśmy :) Chyba zna już drogę powrotną z tej łączki do domu, więc sie chłopak trochę rozpędził :), ale po drodze jest ulica - przydała się więc komenda, której uczyłam go na wcześniejszych spacerach - "stój". No, super facet! Wrócił do domu cały happy i nawet łaskawie dał sobie wyczesać ogon (delikatnie).
Czy już pisałam, że oczywiście śpi z nami w łóżkach? Do wyboru ma 4 i migruje w nocy. Gotowane jedzonko mu smakuje, wylizuje michę. Nie potrzebuje dużo jedzonka. W ogóle jest taki kochany!
Czyli sielanka :) Chyba będę tu sobie sama wpisywać posty - bo z Matim wszystko "wporzo", a Wy tam macie jeszcze tyle piesów do przygarnięcia, tyle kłopotów, interwencji...
Powodzenia z innymi psiakami :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: MATI/3 lata/mix/hotelik u Aleksandra

Postprzez agrazka » So lut 11, 2012 10:33 pm

czytamy, czytamy i bardzo nas to cieszy, ze ktoś go w końcu kocha :) Wcale się nie dziwię, że piszesz o nim, człowiek chce się chwalić, dzielić wiedzą, zaglądać do innych psiaków, co u nich? Zapraszamy do nas- też mam sunię przygarniętą, a drugą kropkę :) Prawie każdy z nas tak, jak się ma miękkie serducho - to tak jest :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: MATI/3 lata/mix/hotelik u Aleksandra

Postprzez dalmibea » N lut 12, 2012 12:57 am

olakrusz , bardzo zachecam do zalozeniu Matiemu wlasnej Galeri , to jak taki pamietnik Matiego , chetnie czytamy codziennie komentarze w Galeriach i ogladamy zdjecia , dzielimy sie tym co nas cieszy i tym co na smuci ,
zapraszamy tutaj
viewforum.php?f=14
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: MATI/3 lata/mix/hotelik u Aleksandra

Postprzez Vilena » N lut 12, 2012 9:47 am

Mati jest bardzo ufny w stosunku do ludzi, jak ja puszczałam go ze smyczy to też ani w głowie mu ucieczka :)
Wspaniale, że trafił na taką cudowną Panią, a i proszę pisać najczęściej jak to możliwe i wklejać zdjęcia, chętnie czytamy nowe informacje o naszych podopiecznych.
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: MATI/3 lata/mix/hotelik u Aleksandra

Postprzez roma_121 » Pn lut 13, 2012 8:50 am

bardzo się ciesze że Matiemu się wreszcie udało ;) z wielkim bólem serca odwoziłam go do tej Warszawy ;) a teraz Mati ma wszystko ;) widać że jest szczęśliwy ;) i co najważniejsze ma wreszcie tą iskierke w oczach której przedtem nie miał ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: MATI/3 lata/mix/hotelik u Aleksandra

Postprzez olakrusz » Pn lut 13, 2012 7:54 pm

Ojej, jestem pod wrażeniem, tyle osób troszczy się o los Matiego. Ale kiedy posklejałam w całość jego historię, to wcale się nie dziwię. Ten pies sporo przeżył - niedobrego. Ile razy pomyślę o tej rodzince z Żywca, to mnie szlag trafia. Fanaberie jakieś i chwilowy "zachcioł", traktowanie psa jak zabawkę, którą - jak się nie spodoba, to można na śmietnik wywalić... Ciekawa jestem, czy jakby kupili psa za ciężkie pieniądze, to też by się tak łatwo pozbyli... A jak kundel ze schronu, to można wte i wewte, co? Może mniej czuje? U nas nie do pomyślenia. Dzieci chowały się z psami, nie było mowy, żeby robiły im krzywdę. Co prawda już nie pamiętam, ile da się wytłumaczyć 2 - latkowi ;) , ale mój syn w wieku 2,5 r. poszedł już do przedszkola, więc z pewnością był już dostatecznie "cywilizowany" i "kumaty". Strasznie płakał, kiedy padł nasz pierwszy piesek, kundelek przybłęda Pikuś - syn miał wtedy niecałe 3 lata. A miesiąc temu, kiedy padła nasza sunia, ten długowłosy, wyrośnięty, 16-letni "metalowiec", twardy i przemądrzały, płakał najgłośniej...
Inna sprawa, że chyba tylko w Polsce można tak bezkarnie wziąć psa ze schroniska i "wedle uważania" oddać go z powrotem, bez żadnych konsekwencji prawnych, finansowych.
Założyłam Matiemu wątek w galerii, zdaje się że niezbyt wprawnie to zrobiłam i zdjęcia nie bardzo fajne, ale postaram się poprawić.
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: MATI/3 lata/mix/hotelik u Aleksandra

Postprzez dalmibea » Śr lut 15, 2012 2:13 am

Pani stwierdzenie

" Ciekawa jestem, czy jakby kupili psa za ciężkie pieniądze, to też by się tak łatwo pozbyli... A jak kundel ze schronu, to można wte i wewte, co? Może mniej czuje?"

Jest strzalem w dziesiatke, narazie w Polsce nie do zrealizowania , ale niestety tak jest , pies jest zawozony w Polsce za darmo pod drzwi i jak cos nie tak to na drugi dzien pozbywaja sie psiaka z latwoscia, telefon a my juz jestesmy :evil:
Gdyby trzeba bylo za psa placic to by jeden z drugim podejmowal bardziej przemyslane decyzje , tak jak juz kiedys pisalam , czy widzial ktos z was wyzucone auto do lasu za ktore ktos duzo kasy zaplacil ??? Nie !!! a dlaczego ??? Bo kosztowalo, a pies za darmo , dlatego jak cos to drzwi otworze i problem z glowy :evil:
W Niemczech nie do pomyslenia zeby fundacje za darmo psy po ludziach rozdawali, to tak jakby ten pies zadnej wartosci nie mial !!!
Za glupia torebke placa niektorzy pare stowek ale za psa ani grosza !!! Czesto lezy taka torebka w szafie nieuzywana, ale niewyzuca bo szkoda , przeciez tyle kosztowala , ale psa bo za darmo to nawet bez skrupulow na mrozie za drzwi wywala !!!
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: MATI/3 lata/mix/hotelik u Aleksandra

Postprzez Danka » Cz lut 16, 2012 6:21 pm

Pomijając polska rzeczywistość :wink: 1000 całusów dla WAS za super dom dla Matusia :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Poprzednia strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron