OSKAR - 9letni dalmatyńczyk z rodowodem

Moderatorzy: dalmibea, magmal

OSKAR - 9letni dalmatyńczyk z rodowodem

Postprzez szczeciniankaa » Wt sie 31, 2010 3:46 pm

Ręce mi opadły... Oddać psa po 9 latach z tak błahego powodu. :( A właściwie bez powodu.

Oto opis wysłany przez właścicieli: "Oskar posiada rodowód oraz wszelkie potrzebne badania. Jest bardzo ułożonym psem, nigdy nie był agresywny do innych ludzi, jednak ze względu na rasę jest alfa jeżeli chodzi o inne zwierzęta. Mamy dwoje małych dzieci i przeprowadziliśmy się z domu do mieszkania w bloku (to jest powód, dla którego chcemy znaleźć dla Oskara nowych życzliwych właścicieli). Dzieci często ciągają psa za uszy, ogon a młodsza 1,5 roku często kładzie się na Oskara, ale Oskar nigdy nie zawarczał, nawet na dziewczyny. Jednak jest to duży pies i często biegnie nie patrząc na dzieci i je przewraca (np. ktoś przechodzi obok drzwi, lub dzwoni do drzwi). Swoje potrzeby załatwia na dworze. Pomimo swojego wieku lubi się bawić, uwielbia spacery (potrzebuje jednak specjalny kaganiec z paska, który nie pozwala żeby Oskar ciągnął, ponieważ lubi chodzić tam gdzie on sam chce, ze względu na rasę lubi wszystko obwąchiwać/tropić). Najlepiej jak by miał trochę otwartej przestrzeni, gdzie może pobiegać. Oskar często zostaje sam w domu, ponieważ my pracujemy i nigdy do tej pory nie narobił nam żadnych szkód, jednak nie lubi być sam a wręcz kocha bliskość ludzi. Karmiony jest kupnymi karmami, ale trzeba tego pilnować, gdyż kocha również jeść. Z Oskarem jest wiele radości, ale i sprzątania, z czego myślę ktoś kto chce mieć pieska zdaje sobie sprawę."

W rubryce "miejsce zamieszkania" wpisali Szwecję. Zadałam więc pytania odnośnie tego czy mają odpwoiednie papiery by legalnie przewieźć go do Polski i jak widzą sytuację, w której ktoś się na niego zdecyduje - czy dowiozą. I oczywiście poprosiłam o lepsze zdjęcia... Czekam na odpowiedź.

Czy myślicie, że w grę wchodzi oddanie psa do hodowcy?

Obrazek
Obrazek
szczeciniankaa
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 3:14 pm

Postprzez Danka » Wt sie 31, 2010 7:45 pm

Pomozemy psu , tylko muszą go dowieść do DT
Nieprawdopodobni sa niektórzy ludzie , jestem a może już nawet nie jestem zaskoczona, :shock:

niespotkałam ja jeszcze hodowcy który by zabrał do siebie psa po latach :(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez szczeciniankaa » Wt sie 31, 2010 8:10 pm

Danusiu, czy to znaczy, że macie dla niego DT od ręki czy dopiero szukacie?

niespotkałam ja jeszcze hodowcy który by zabrał do siebie psa po latach Sad

Ja spotkałam, hodowca wziął do siebie jedenastoletniego dobermana zaraz po zakończeniu jego okresu kwarantanny w naszym szczecińskim schronisku. Pies odszedł u niego dwa miesiące później otoczony prawdziwą miłością...
szczeciniankaa
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 3:14 pm

Postprzez szczeciniankaa » Wt sie 31, 2010 8:23 pm

Napisał, że dowiezie go w każde miejsce. Spytałam o hodowlę z jakiej pochodzi, zobaczymy, będę działać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
szczeciniankaa
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 3:14 pm

Postprzez magmal » Wt sie 31, 2010 10:36 pm

jaki on jest podobny do mojego Vadera....

bez komentarza pozostawiam przyczynę oddania psa po 9 latach :evil: :evil: :evil: :evil:


ojojoj po piesku trzeba sprzątać, no proszę cóż za odkrycie.... a po dzieciach nie trzeba??? więcej nie mówię......
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Postprzez dalmibea » Wt sie 31, 2010 11:33 pm

Rece mi opadaja , bedziemy szukac tutaj tez .
Mysle ze moze Oskar pobyc jeszcze troche u rodziny , mamy znajoma w Szwecji , ktora ma od nas dalmata , wiem ze czesto Niemcy odwiedzaja , moze by to byla mozliwosc dowiezienia go tutaj bezposrednio.
Jezeli umie rodzina po Angielsku , mysle ze tak , to niech prosze napisza maila do
e-Mail: info@sos-dalmatinerrettung.de

albo telefonicznie do Elke Riel 0049211 152505
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez dalmibea » Wt sie 31, 2010 11:33 pm

Czy jest Oskar wykastrowany ???
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Danka » Śr wrz 01, 2010 6:12 am

Jak go dowiezie do Warszawy mam dla niego DT, wtedy Max pojechałby do Arka (blizej) a Helios do Piotra ( dzisiaj zadzwonię , Helios wymaga weta)

Tylko transport , nie damy rady, bez szans, Dziewczyny pomózcie znaleść wolontariuszki z Piotrkowa Trybunalskiego. nie mam tam nikogo i nie mogę znaleść :(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez dalmibea » Śr wrz 01, 2010 11:16 am

Mam inna propozycje .
Rodzina mieszkajaca w Szwecji , ktora ma od nas dalmata moze zgodzilaby sie na wziecie Oskara na DT , a wtedy szukalibysmy dla niego DS w Szwecji . Mysle ze tak byloby najlepiej , to nie musialby tak jezdzic.
Potrzebowalabym wtedy albo e mail albo numer tel.do rodziny Oskara .
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Gość » Śr wrz 01, 2010 11:24 am

Bardzo dobra propozycja :) To ja Danka :wink:
Gość
 

Postprzez szczeciniankaa » Śr wrz 01, 2010 1:41 pm

Podaję numery: +4643510703 lub +46733472030

Bardzo Wam dziękuję za działanie.

Daliśmy również znać Niemcom, wiem, że ktoś z nich zainteresował się Oskarem, będę informowała na bieżąco.
szczeciniankaa
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 3:14 pm

Postprzez dalmibea » Śr wrz 01, 2010 1:53 pm

ok , dzieki za telefon , zaczynam dzialac .
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Danka » Śr wrz 01, 2010 9:11 pm

Super Bea , działasz z prędkością światła, Dzięki :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez dalmibea » Cz wrz 02, 2010 12:29 pm

Ta pani ze Szwecji skontaktuje sie z rodzina Oskara.
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Danka » Cz wrz 02, 2010 4:33 pm

Oskar bezpieczny . AMEN!
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Następna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron