DOTI/8 lat/ze schroniska w Katowicach/MA DOM

Moderatorzy: dalmibea, magmal

DOTI/8 lat/ze schroniska w Katowicach/MA DOM

Postprzez gosia » N maja 11, 2014 10:36 pm

Schroniskowy opis suni: "Zaszczepiona, odrobaczona, zaczipowana. Dość duża suczka w typie dalmatyńczyka, ale drobnej budowy - waży 22 kg i ma 53 cm w kłębie. Jest bardzo spokojna i zrównoważona. Przyjaźnie nastawiona do wszystkich ludzi, bez problemu daje się każdemu głaskać, czasem sama prosi o pieszczoty. Ładnie chodzi na smyczy, jednak zdarzają się jej momenty, w których potrafi mocno ciągnąć do przodu, w szczególności jak ktoś idzie przed nią. Zapatrzona w opiekuna, na spacerze co chwilę się ogląda czy idzie przy niej.Widać, że ktoś do tej pory nie bardzo o nią dbał gdyż ma bardzo długie pazurki, liczne ranki na ciele i bardzo zaniedbane uszy. Mimo wszystko jest bardzo wierna, ufna i oddana, człowiek jest dla niej najważniejszy. Z psami dogaduje się bez problemu, jednak nie ma ochoty na zabawy z nimi, ale za to lubi się np. poprzeciągać patykiem z opiekunem. Potrafi wykonać komendy: siad, łapa, daj głos. Gdy się nudzi lubi sobie trochę popiszczeć. Powinna sprawdzić się jako towarzysz dla osób spokojnych, mniej aktywnych, ale i też takich, którzy lubią spacery (ona sama je bardzo lubi), niewykluczone, że nada się do domu ze starszymi dziećmi".
Sunia trafiła do schronu 11 kwietnia 2014 r.

Zdjęcia również pochodzą ze strony schroniska
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: DOTI/8 lat/ze schroniska w Katowicach

Postprzez magmal » So maja 17, 2014 4:13 pm

Dziś Doti trafiła pod naszą opiekę.

Natalia od Figi zabrała małą ze schroniska przenocuje sunię tak by w poniedziałek Sylwia Ce (u nas na forum figa) zabrała Doti w drogę do domu....

Serdecznie dziękujemy dziewczynom za pomoc i zaangażowanie. Bez niech Doti byłaby nadal w schronisku.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DOTI/8 lat/ze schroniska w Katowicach

Postprzez nat88 » So maja 17, 2014 8:47 pm

Korzystając z tego, że Doti gości u nas napiszę parę słów :)
Na jej tle widzę, że moja Figa ma jednak ADHD :D Doti jest spokojna, bardzo zrównoważona. Myślę, że nie wiodła złego życia zanim trafiła tu gdzie jest, biorąc pod uwagę cały stres jaki dziś miała to nie jest lękliwa, nie boi się nagłych ruchów, trzasków. Zadziwiająco ładnie wskoczyła do samochodu, trochę popiskiwała podczas jazdy, bez problemu weszła na klatkę schodową, do mieszkania również (pamiętam jaki to był problem dla Figi). Nie przejawia w ogóle agresji, weterynarz oglądał jej uszy, ja zakładałam szelki, wycierałam łapy po spacerze - wszystko znosi bardzo cierpliwie :) jest przyjaźnie nastawiona do innych psów, chętnie się z nimi wita, ale bez zbędnej euforii :) generalnie jest przeurocza :D
Niestety im dłużej ją oglądam tym więcej widzę oznak zaniedbania na jej ciałku...dodatkowo wydaje mi się (choć nie jestem specjalistą i nie znam się), że ma jakieś skrzywienie kręgosłupa, nie widzę, żeby sprawiało jej to jakikolwiek ból, ale kilka kręgów jej mocno odstaje a nie jest to wynik wychudzenia :) może taka jej uroda po prostu:) waży niecały kilogram mniej niż Figa tj. 20,6kg, wygląda dobrze:)
Niesamowite jest to, że po paru godzinach Doti się wyluzowała jakby była z nami od zawsze:) szybko się uczy i podpatruje Figę w różnych sytuacjach, żeby zrozumieć o co mi czasem chodzi, np. jak przygotowywałam im kolację to Figa od razu wiedziała, że ma na nią czekać u siebie a Doti się pchała do kuchni, 3 razy musiałam ją odsyłać na miejsce aż w końcu zrozumiała o co chodzi ;)
Ma dziewczyna apetyt, dziś załapała się na mięsko gotowane z zupy, ale o dziwo nawet suche jedzenie zjadła :) no i muszę pochwalić i Doti i moją Figę, bo jadły koło siebie, pozaglądały sobie do misek nawzajem czy przypadkiem któraś nie dostała czegoś lepszego, w pewnym momencie nawet się zamieniły miskami :D

Doti jest cudownym psem i z mam nadzieję, że trafi na najlepszy dom!
Na tych zdjęciach ze schroniska widać, że jedno uszko ma zniekształcone, wet powiedział, że musiała mieć jakiegoś krwiaka na nim, bo ma takiego kalafiora jak bokserzy :P
Troszkę udało mi się ją wyczesać i muszę przyznać, że przygotowywałam się na brud i smród schroniskowy, a jest na prawdę ok! :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Idziemy na spacer :)
Obrazek

A teraz z góry przepraszam przyszłych opiekunów, ale albo wszyscy albo nikt :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nat88
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 7:34 pm

Re: DOTI/8 lat/ze schroniska w Katowicach

Postprzez gosia » So maja 17, 2014 9:09 pm

Mała Doti trafiła z piekła do nieba, ze schroniskowego boksu do łóżka :lol: A Figa przy Doti jak murzynka wygląda :P
Pani Natalio bardzo dziękujemy za pomoc i za zdjęcia suni. Od nas w zamian za to kwiatuszki - też w kropki ;)

Obrazek
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: DOTI/8 lat/ze schroniska w Katowicach

Postprzez nat88 » N maja 18, 2014 6:52 pm

Dziękuję bardzo! :) proszę mi mówić (pisać) po imieniu, nie tam żadna pani ;)

Nie mogę wyjść z podziwu jak szybko psy potrafią się dostosować do nowego lepszego życia. I tym bardziej denerwuje się jak słyszę od ludzi, że oni by nigdy nie wzięli dorosłego psa, bo szczeniaka mogą sobie ułożyć po swojemu :evil: a niestety znam wielu takich ludzi...
Ale wracając do tego co najważniejsze... Doti dziś już nie męczy się przez biegunkę (wczoraj miała cały dzień), nie pije już każdej ilości wody jaką dostanie, apetyt jej dopisuje, ale nie zjada wszystkiego co ma w misce, choć przy stole sępi :)
Spacery wyglądają tak, że najpierw muszę uważać, żeby nie spaść ze schodów, bo ma takie tempo, potem robi w biegu siku, w chodzie kupę i leci dalej wąchać wszystko co się da. Ciągnie na smyczy okropnie, ale upomniana na chwilę przestaje. Co ciekawe, kiedy Figa chce iść, Doti wącha, kiedy Figa wącha Doti chce iść :D Rano przygotowałam się na jakieś sprzątanie niespodzianek, ale nic takiego się nie zdarzyło, ładnie wytrzymała i wyraźnie sygnalizuje jak musi wyjść.
Dziś miały z Figą małe spięcie, nie było mnie jakieś 3 godziny w domu i jak wróciłam zapanowała wielka euforia i trochę dziewczynki poniosło, ale po sekundzie wszystko wróciło do normy :D
Pozdrawiamy!

Obrazek
nat88
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 7:34 pm

Re: DOTI/8 lat/ze schroniska w Katowicach

Postprzez magmal » N maja 25, 2014 10:23 pm

Dzięki ogromnej pomocy Natalii od Figi i Sylwii Ce sunia pojechała do domu.

Natalia - DZIĘKUJEMY!!!

Obrazek

Sylwia - DZIĘKUJEMY!!!

Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DOTI/8 lat/ze schroniska w Katowicach

Postprzez magmal » N maja 25, 2014 10:27 pm

Doti mieszka z kolegą Pluto.
Sunia jest grzeczna, ułożona i kochana.
Odwiedziła weterynarza, gdyż ma bardzo brudne uszy. Podjęto leczenie. Po przyjeździe do domu męczyła ją też biegunka. Tu też działamy.

Dzięki pomocy dobrych dusz mamy kolejne dobre zakończenie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DOTI/8 lat/ze schroniska w Katowicach/MA DOM

Postprzez gosia » Wt maja 27, 2014 7:48 pm

Szaleństwa Doti :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: DOTI/8 lat/ze schroniska w Katowicach/MA DOM

Postprzez gosia » Śr cze 18, 2014 11:24 am

Doti przesyła pozdrowienia z domu :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: DOTI/8 lat/ze schroniska w Katowicach/MA DOM

Postprzez gosia » Pt sie 14, 2015 6:40 pm

Nasza Doti przesyła nam pozdrowienia, dziewczyna miała przejściowe kłopoty z chodzeniem, ale jak widać na zdjęciach jest znaczna poprawa :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra


Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron