KIRA/8 lat/ MA DOMEK

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez gosia » N kwi 07, 2013 10:32 am

Monia ja Cię bardzo lubię, ale sorki męża i czarne auto proponowałam Kirci ;), Tobie mogę zaproponować wiele innych rzeczy, ale męża nie :mrgreen:
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez dalmibea » N kwi 07, 2013 10:25 pm

A ja tam po kolezensku to jestem gotowa na tymczas swojego odstapic :lol: :lol: :lol:
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez Achajka » Pn kwi 08, 2013 7:35 am

*smieje sie głośno* wiedzialam, ze na was moge liczyc :D a Kircia mysle że bylaby zadowolona z takiej propozycji, Beatko a męża moge wziac na tymczas, poslanie zawsze sie znajdzie chociazby kolo Kirci ona drobniutkiej kosci jest :lol:
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez chili1304 » Pn kwi 08, 2013 8:56 pm

Achajka napisał(a): Beatko a męża moge wziac na tymczas, poslanie zawsze sie znajdzie chociazby kolo Kirci ona drobniutkiej kosci jest :lol:

hahahahahaha ciekawe co Pan Janusz na to Moniko ? :P :lol: :lol: :lol: :lol:
a tak poza tym to jakby ktos chciał to ja swojego oddam do adopcji stałej :P :lol: :roll:
oj uśmiałam się Dziewczyny z tych postów ;)
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez gosia » Pn kwi 08, 2013 9:01 pm

Justynka, Twojego męża ja może wezmę na tymczas, ponoć mam rąsię do trudnych przypadków ;) Na dom stały go nie wezmę, już jednego mam, wystarczy na razie :lol: Kircia wybacz ciotkom, że zaśmiecają Twój wątek, trzeba czasem gdzieś odreagować
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez chili1304 » Pn kwi 08, 2013 10:22 pm

O nie! Znajomym nie oddaje nawet za dopłatą ;))
Kircia się nie pogniewa,ciocia jej ogłoszonka wklei na dniach ;)
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez roma_121 » Wt kwi 09, 2013 8:16 am

jaka ona jest śliczna ;) to nie ta sama sunia co z pierwszych zdjęć ;) widać, że jej dobrze ;) u Was ma sporo miłości i ciepła ;) co do auta - moja też ciągnie za autami spowodowane to jest tym, że widziała mojego jak wysiada z auta no i jeździła nim... teraz jak stoi auto na parkingu to Saba zaczyna spacer od obwąchania auta, oznaczenia ziemii obok i możemy iść dalej ;)

ale muszę jeszcze coś napisać - jestem pełna podziwu dla Zakładki ! jaka ona opiekuńcza i troskliwa ! na każdym zdjęciu z jakimś tymczasowiczem to Zakładka zachowuje się tak samo troskliwe ;) czasami mi się wydaje, że najwięcej przyjemności z dawania domu tymczasowego dajecie Zakładce - bo ona chyba lubi mieć towarzystwo ;) wydaje się jak by była stworzona do życia w towarzystwie a nie jako jedynaczka ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez Szafranmaria » Wt kwi 09, 2013 4:26 pm

Dziewczyny popatrzcie ile miłości i przyjazni daje zwierzak zwierzakowi a ludzie są tacy okrutni ,tolerują pieska jak rzecz jak problem to najlepiej pozbyć się i z głowy,no cóż to tylko pies....
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez Achajka » Wt kwi 09, 2013 8:43 pm

Zakladka to typowa jedynaczka, zazdrosnica, ale ciepla i wyrozumiala sunia. Bywa, że jak przytulam Kircie ona wpycha sie tak żeby ja odsunąć odemnie, Kircia to kruszynka i nie ma sily przebicia, bywaly na poczatku warknięcia to z jednej strony to z drugiej. I musze to stwierdzic, że Zakladka zdecydowanie lepiej sie zachowuje przy Kirci niż przy tych mlodszych psiakach, nie wariuje, ale zauwazylam ze na spacerkach pilnuje Kirci, zerka co chwilke, sprawdza czy sunia idzie. W domu jest roznie, Zakladka sie przytula do Kirci, lize ja, i na powarkiwania Kirci nie reaguje. Łagodnosc mojej suni pomaga w 100%. Kircia jest staruszką, zmęczona, zestresowaną. Jest u mnie 2 tygodnie a wciaz musimy uwazac, nic szybko, nic glosno, Kircia od razu sie kuli, kuleje, bywa ze popiskuje, czasami chce mi sie wyc jak widze jej strach. Staramy sie zapewnic jej spokój, przytulamy, calujemy, i mam nadzieje ze kiedys to zaowocuje i Kircia przestanie byc czujna. Kircia od jakiegos czasu *kopiuje* zachowanie Zakladki :D nieudolnie co prawda ale np. zaczela jej podobac zabawa pileczka, wczoraj mnie podgryzac zaczela :) zachowywala sie troszke jakby jej latek ubylo.
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez Achajka » N kwi 28, 2013 9:39 am

Kircia zadomowiła się na dobre uwielbiamy ją wszyscy, pomimo tego, że psiaki są 2 w ogóle tego się nie odczuwamy. Kira wyraźnie się odstresowała, ale niestety musi mieć operację kręgosłupa szyjnego, co jest skonsultowane przez doktora Janickiego, specjalistę ortopedę. Koszt operacji ogromny ponad 2000 zł. Ale konieczne żeby sunia mogła być sprawna fizycznie.
Obecnie Kircia dokazuje :twisted: czuje sie juz pewnie, ale do wszystkiego podchodzi z rezerwą, na spacerkach potrafi pokazać ząbki, albo z znienacka zaatakować zwłaszcza sunie, pracujemy nad tym i mam nadzieje że opanujemy tą cholernicę. Większość znajomych psiaków Zakładki zaakceptowała i cieszy się jak sie z nimi spotyka. Ogólnie sunia jest bardzo kochana.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez roma_121 » Wt maja 07, 2013 8:52 pm

mam nadzieje, że zabieg się powiedzie i sunia będzie cieszyć się jeszcze długi czas życiem :lol: z Zakładką świetnie się prezentują ;) choć widać, że z niej to taka prawdziwa dama jest :lol:
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez gosia » Śr maja 08, 2013 6:56 am

Termin zabiegu Kirci wyznaczony na 15go maja. Trzymamy kciuki, żeby wszystko się udało
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez Achajka » Śr maja 15, 2013 10:17 pm

Uffff...Kircia moje kochane słoneczko już po zabiegu, przeżyłam to bardzo i nadal jestem zmęczona i zestresowana. O 18.30 byliśmy w klinice, wizyta i wszystkie sprawy włącznie z zasypianiem potrwało ok. godzinki, Pan Doktor Janicki powiedział ze wszystko będzie dobrze. Cały czas byliśmy z Kircia az do momentu kiedy usnęła, głasialismy ja bo jak przestawaliśmy to sunia głowę podnosiła, walczyła bardzo ze snem. Wyjście z kliniki to najtrudniejsza dla mnie sytuacja. Ale ... wszystko się udało, Kircia już wybudzona i odpoczywa po zabiegu, najtrudniejsze będą teraz 72 godziny, dlatego sunia pozostanie w klinice dotąd az nie będzie odczuwała silnych bóli, bo miejsce operowane to najtrudniejsze i najbardziej bolące miejsce kręgosłupa szyjnego. Myślałam, ze będę ją już miała ale nie jestem w stanie jej pomóc w razie silnego bólu, a klinika nie może mi wydać silnych środków przeciwbólowych, jutro będę u Kirci, jeśli będzie się w miarę dobrze czuła nawet pozwolą mi ja wyprowadzić na spacerek. Trochę chaotycznie napisałam ale jestem bardzo zestresowana :(

Trzymajcie kciuki, żeby sunia szybciutko doszła do siebie i zaczęła chodzić

Przed Kliniką
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czekamy na wizytę :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomalutku zasypiamy po malutkim zastrzyczku
Obrazek

Obrazek

Przygotowanie do narkozy
Obrazek

Obrazek

Pani Doktor pomalutku wpuszcza środek usypiający
Obrazek

wyciąganie języczka
Obrazek

Kircia usnęła
Obrazek

Jeszcze tylko nowe zdjęcie do porównania i upewnienia się czy jest zmiana - sen i zabieg
Obrazek
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez dalmibea » Śr maja 15, 2013 11:28 pm

Nie moge, jak ogladam te zdjecia to placze :( Oby jej ta operacja ulzyla w cierpieniu. Trzymam z calych sil kciuki. Monika, pdziwiam cie za to ze zebralas wszystkie swoje sily i bylas przy Kirci. Nie wiem czy mnie by bylo emocjonalnie stac na to.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: KIRA/8 lat/ DT

Postprzez Achajka » Cz maja 16, 2013 9:48 am

Musiałam :) ja gdybym mogla to bym z nia nawet przy operacji byla, pani doktor sie ze mnie smiala, bo ja w pewnym momencie zaczelam chlipac jakby nie wiem co sie stalo, ale widok wzruszajacy, dobrze ze Janusz byl ze mna. No i najwazniejsze ze sunia ma dobra opieke i nie cierpi z bolu, za niedlugo jade do niej, teraz bede musiala sie trzymac zeby nie ryczec.
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron