DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez chili1304 » Pt kwi 19, 2013 4:11 pm

ok
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez magmal » N kwi 21, 2013 6:26 pm

W czwartek Diana miała konsultację behawiorysty. Postanowiłam poprosic o pomoc fachowca w związku z diankowym zachowaniem względem innych psów.
Pani behawiorystka orzekła, że reakcja suni ma głębokie podłoze lękowe. Diana od razu komunikuje żeby trzymac się od niej z daleka. W ten sposób chce uniknąć ataku. Jest bardzo zestresowana jeśli w pobliżu jest kilka psów. Wtedy nie wie którego ma "odstrzaszać". Szczeka wtedy, podskakuje. Jest bardzo pobudzona i nakręcona.
Pani behawiorystka zaleciła stopniowe wprowadzanie psów w życie Diany. Nie należy jednak przesadzać z ilością. Diana powinna mieć 2-3 spokojne psiaki, z którymi mogłaby się kolegować. Diana jak oswoi sie z psem w swoim otoczeniu nie przejawia żadnej agresji. Tylko trzeba tego psa spokojnie wprowadzać. Regularnie się spotykać i pokazywać, że nie każdy pies wiąże sie z gryzieniem i walką o zycie.
Taka oto jest moja Dianka. Bardzo skrzywdzona i z traumatyczna przeszłoscią.
Sunia potrzebuje spokojnego domu, rodziny, która nie prowadzi zbyt ozywionego życia z innymi psiarzami. Dla niej takie spotkania są bardzo traumatyczne i wyczerpujące. Jak najbardziej może mieszkać w domu z innym psem. Trzeba tylko pamiętać o poprawnym wprowadzeniu Dianki do takiego domu.

Diana jest bardzo przyjazna i kontaktowa w stosunku do ludzi. Bez problemów podchodzi do obcych, daje się głaskać. Jest ogromna przytulanką, która zasługuje na najlepszy dom na świecie. I takiego własnie jej szukamy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez magmal » Śr maja 01, 2013 7:08 pm

W związku z długim majowym weekendem zaczełam intensywniejsze oswajanie Diany z innymi psami.
Na poczatku Dianka jest w kagańcu - dla bezpieczeństwa.
Na dzień dobry rusza do ataku, ale jak drugi pies jest spokojny i nie odpowiada to po kilku minutach się uspokaja i jest ok. Bardzo szybko zaakceptowała Micki. Leie juz znała wiec od początku było dobrze. Zapoznała sie też z rudą Milą (najlepszą przyjaciółką Lei) i Marleyem - młodziutkim goldenem. Marley najmniej przypadł jej do gustu. Ale doszło do takiego momentu że zaczynała byc spokojna także w jego poblizu.
Diana niezbyt dobrze reaguje na psy ruchliwe i hałasliwe. Sunia nie wie co to zabawa z innymi psami. Stresuje ja też patrzenie jak inne psy się bawia i kotłują. Mysli wtedy że bedzie walka.
Dlatego jeszcze raz napiszę - sunia potrzebuje spokojnego domu, który nie prowadzi zbyt intensywnego psiego życia. Musi mieć tych samych psich kolegów, spokojnych i zrównoważonych. Każdy nowy, i do tego ruchliwy psi element w jej otoczeniu oznacza dla niej ogromny stres i gotowosć do walki o siebie.

Kilka zdjęć i filmików z dzisiejszego spaceru:

Filmiki:
http://www.youtube.com/watch?v=MAdpt9ZAOIE&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=2u64vYTroeA&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=DSgAy2n_CSk&feature=youtu.be

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez magmal » Cz maja 02, 2013 7:33 pm

"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez dalmibea » Cz maja 02, 2013 10:02 pm

Super te filmiki, a psiaki kochane, one w stadzie zachowuja sie calkiem inaczej, co jeden robi to wszystkie po nim to samo robia.
A Vader taki rodzynek z trzema dziewczynami na spacerze , a Dinka to kochaniutka psinka, ktora wcale nie jest skomplikowanym psem jak ktos wie jak do niej podejsc.
A Mickunia jest tez kochaniutka :D
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez chili1304 » Pt maja 03, 2013 9:57 am

Zazdroszcze Madzia!!! Pełna harmonia!!!!! :)No poprostu aż mnie za serce chwyta ten widok,tyle dalmatów razem na spacerku!!! Jeden z piękniejszych widoków dla mnie! :)
Aż żal,że bliżej siebie nie mieszkamy chętnie bym pospacerowała z Wami! :)
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez magmal » So maja 04, 2013 7:52 pm

Justynka, fakt - budzimy dośc dużą sensację :)
No i bez przesady z tą odległościa - Bielany to nie koniec świata ;) Zapraszam!

Ale strasznie dużo kleszczy. Dziś łapałam je dosłownie w biegu, na psiakach :evil: :evil: :evil: :evil:

Moja kochana Dianuszka :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Pamiętacie końcową scenę z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" jak Marysia wyprowadza stado psów??

voila, nowe wcielenie "Marysi" z psami ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez roma_121 » Wt maja 07, 2013 8:46 pm

po pierwsze - Magda zazdroszcze Ci, też bym chciala mieć takie towarzystwo jak Ty ;) śliczny obrazek ;)

dziewczyna też prezentuj się świetnie ;) aż mnie dziwi, że nikt jej niechce... choć z drugiej strony, gdzie ona by miała tak dobrze jak u Ciebie ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez magmal » So maja 11, 2013 4:11 pm

przygotowujemy sie z Dianką do sterylki.
Dzis byłaysmy u Pani wet. Pobrano krew. Sunia ogólnie jest zdrowa.

Diana jak do mnie trafiła miała na karku ranę. Myslalam, ze to od pogryzienia, ale mijały dni i rana sie nie goiła. Smarowałam riwanolem, tridermem i nic. Cały czas to samo. Rana pokrywala sie strupkiem, ktory po jakims czasie odpadał i znowu wszystko od poczatku. Ranka jest okragła. Pani wet ja dziś obejrzała. Zaordynowała nam antybiotyk o przedluzonym działaniu, dostałysmy płyn do przemywania i ozonelle, zeby szybciej sie goiło. Mam na razie obserwować i dać w piatek znac jakie sa efekty.
Mam nadzieję, że to podziała. Jak nie to bedziemy wycinac przy sterylce i wysyłac do badania.....

Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez roma_121 » So maja 11, 2013 7:31 pm

ta ranka jest podobna do tej, która miał Billy w pachwinie...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez magmal » Cz maja 30, 2013 8:38 pm

Diana ma sie dobrze. Czas mija nam leniwie.
Niestety zaordynowane maści, płyny do przemywania nie podziałały na rankę. Cały czas powtarza sie to samo - ranka zasycha, robi się strup, strup odpada, ranka sie odnawia i wszystko od początku.... :(
Będziemy wycinac przy sterylizacji i wysyłac do badania.

Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez magmal » N cze 02, 2013 7:44 pm

:mrgreen:

Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez dalmibea » N cze 02, 2013 8:10 pm

3/4 tapczanu dla Vadera i 1/4 dla Diany :lol:
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez magmal » N cze 02, 2013 8:37 pm

dalmibea napisał(a):3/4 tapczanu dla Vadera i 1/4 dla Diany :lol:


noooo i 0/4 dla mnie :mrgreen:
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron