DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Moderatorzy: dalmibea, magmal

DIANA- okolo 6 lat , (Dinka)/DT/ szuka domu

Postprzez gosia » Śr lut 20, 2013 10:10 pm

Imię robocze - sunia została przygarnięta przez rodzinę, która niestety nie może jej podarować domu na stałe bo ma już swoje psiaki i koty. Jak się dowiedziałam od tymczasowego opiekuna sunia została zabrana z jakiegoś placu, gdzie była jeszcze z innymi psami, tamte ją dominowały i nie dopuszczały do miski. Mała ma ślady pogryzienia. Dinka to około 8/9 letnia sunia, jest bardzo grzeczna, spokojna i posłuszna, ładnie zachowuje czystość w domu, dogaduje się z innymi zwierzakami i bardzo lubi towarzystwo ludzi. Tyle wiemy od jej opiekunów. A sądząc po zdjęciach nie lubi być modelką ;)

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: DIANA/DT

Postprzez magmal » So lut 23, 2013 9:14 am

W związku z tym że Diny (Dinki) juz u nas były - to zmieniam suni imieZ Dinka na Diana (w końcu uratował ją Pan Mysliwy)

Wczoraj wieczorem Diana przyjechała do mnie na DT :mrgreen:

Noc mineła nam bardzo spokojnie. Sunia grzecznie spała na swoim posłanku. Chrapie jak stary chłop :D i puszcza strasznie smrodliwe bąki :lol:
Ładnie wytrzymala do rana do porannego spaceru.
Sunia jest drobniutka. Boi się człowieka - jak podchodzę i chce ja pogłaskać, to czeka cała sztywna i spięta..... Ale jak ją juz głaszcze to baaardzo się jej to podoba, mruczy zadowolona.
Sunia ma liczna blizny na głowie (prawdopodobnie po pogryzieniu przez psy). Oprócz tego prawy policzek i oczko też jest poszarpane, ale już zabliźnione - więc to tez stara sprawa.
Wczoraj ja wykąpałam w szamponie leczniczym dermatologicznym, bo strasznie sie wycierała i drapala. Kąpiel zniosła dzielnie. Była zestresowana, ale chyba przyniosło jej to ulgę. Woda była czarna. Wychodzi z niej teraz jeszcze brud i łupież, więc pewnie jeszcze kilka kąpieli przed nią.
Sunia ma tez liczne ranki, otarcia, łysawy ogonek, poszarpane uszy, ktore z reszta muszą ją jeszcze swędzieć bo wyciera głowkę.
Zjadła trochę suchej karmy, ale widać że jest jej raczej obca, bo wybierała po jednym ziarenku i chrupała. Mysle że na razie kupię jej puszki i będzie dostawała wymieszane z ryżem.
Nie jest zachudzona.
Schody to dla niej całkowita nowość. Ale już troche oswojona, więc na pewno będzie ok.
Boi się chodzic po podłodze.
Ładnie chodzi na smyczy. Nie ciągnie.
Dziś się trochę zapoznamy a jutro ruszymy do weta na przegląd ogólny.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Policzek i oczko
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Łapka i ogonek
Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA/DT

Postprzez magmal » So lut 23, 2013 11:00 am

no więc zdecydowanie Diane trzeba na razie karmić miękkim pokarmem. Nie dlatego że ma słabe ząbki (bo ząbki o dziwo ma ładne, bielutkie).
Suche jest je całkiem obce, a u mnie nie ma niestety warunków na naukę jedzenia suchej karmy. Trzeba zjadać wszystko od razu jak jest podane. Nie ma czasu na delektowanie się i wolniutkie chrupanie....

Ryż wymieszany z mięskiem zjadła błyskawicznie. Teraz sobie śpi.

zamówię jej na razie puszki:

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... okra/rinti

Diana bardzo się boi chodzic po drewnianej podłodze... musiałam jej polozyć kocyk żeby przeszła do miski :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek

No klasyczne juz zdjęcie :mrgreen: (a ja wcisnieta w kącik......)
Obrazek

Filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=6gMsXpHI ... e=youtu.be
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez Achajka » So lut 23, 2013 2:05 pm

kolejne cudo :D to jutro jade do Was dziewczyny i chlopaki w odwiedzinki.
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez magmal » So lut 23, 2013 6:15 pm

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

śpiocham sobie :D

Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez magmal » N lut 24, 2013 1:39 pm

Byłysmy dzis u weta na przeglądzie ogólnym.

Złapałam siuski, pobrano krew - wyniki jutro wieczorem.

Pan doktor powiedział, że sunia może mieć ok 6 lat. Więcej by jej nie dał. W ogólnej formie dobrej. Waży 19 kg.
Uszy bardzo brudne - dostałyśmy surolan do zakrapiania przez co najmniej 2 tygodnie.
Lekko powiększone węzły chłonne, pokasłuje. Bierzemy antybiotyk o szerokim spektrum działania. Powinien pomóc na uszki, problemy z kaszlem.

Oczko, a w zasadzie dolna powieka, która ucierpiała w starciu z psem. Jest rozerwana i zrobił się taki jakby lejek, kanalik. Pan doktor powiedział, że pradwopodobnie trzeba będzie zrobić lekka plastykę, bo tak jak zostawimy to Dianki oko będzie ciągle gubic łzy, będzie suche i podrażnione. Zalecił konsultację u okulisty.

Dianka była bardzo dzielna. Wszystkie zabiego znosła godnie. W poczekalni tylko trochę popłakiwała.
Grzecznie jeździ samochodem.

dzisiejsza wizyta - 220 zł.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez Szafranmaria » N lut 24, 2013 2:55 pm

Magda spisałaś się na piątkę,super cieszę się że DINKA jest u Ciebie na tymczasie wykuruje się i nabierze ciałka.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez magmal » Śr lut 27, 2013 9:52 pm

Wyniki Diany są dobre.
Lekko podwyższone leukocyty są wynikiem bagna w uszach.
Antybiotyk, który dostała dobrze działa. Malutka juz nie kaszle. Ładnie i spokojnie oddycha.

W poniedziałek jesteśmy umówione do dr Garncarza.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez dalmibea » Śr lut 27, 2013 11:07 pm

A gdzie zdjecia :lol: ?
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez magmal » So mar 02, 2013 5:07 pm

dalmibea napisał(a):A gdzie zdjecia :lol: ?


mówisz i masz :mrgreen:

Dzis był piękny słoneczny dzien, więc wybraliśmy się na dłuuugi spaser nad Wisłę.
Muszę przyznać, że dwa psy na smyczach i jeszcze robienie zdjec to dość duże wyzwanie, więc zdjęcia nie najlepszej jakości....

Spacer był bardzo przyjemny. Diana jest małym diabełkiem jesli chodzi o inne psy. Nie odpuszcza żadnemu jak jest na smyczy. Przy niej Vader okazał się oazą spokoju :roll:
Nie wiem jak by było gdyby była luzem. Zobaczymy, poćwiczymy to jak przyjedzie moja asystentka ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez gosia » Śr mar 06, 2013 10:21 am

Magda była z Dianą u dr Garncarza (okulisty). Powiedział, że nie widzi na razie potrzeby operowania oczka. Dziewczyny dostały krople do oczu i trzeba obserwować . Sunia ma też stare blizny na obu oczkach, z którymi nic już nie da się zrobić :(
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez magmal » N mar 10, 2013 12:41 pm

trochę zdjęc łożkowych :)

Łaciate szczury już na dobre wmeldowały się do mojego łóżka :mrgreen: obydwa :mrgreen:
Mimo, ze jak sie kładę to wywalczę sobie spory kawałek łóżka to i tak potem budzę się zepchnięta na sam kancik, zwinięta w chińskie s, a oni rozwaleni w najlepsze.... :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

oglądamy tv
Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez chili1304 » N mar 10, 2013 1:04 pm

"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez gosia » N mar 10, 2013 2:11 pm

czy Dinka jest gotowa do adopcji, robimy jej ogłoszenia?
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: DIANA-(Dinka)/DT

Postprzez Szafranmaria » N mar 10, 2013 5:04 pm

Superanckie psiaki,mają dobrą pancię.Magda może zostawisz sobie Dianke ona tak pasuje do twojego łóżka,że aż szkoda oby Cię opuściła ha ha.......
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Następna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron