WICKI/6 lat/ MA DOM

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez chili1304 » Śr paź 24, 2012 9:03 pm

Mój Bruno zostawał na 6-7 godzin sam,ja chodziłam do szkoły a mama do pracy.Przed naszym wyjściem spacer obowiązkowy po powrocie od razu start na dwór ;) na 100% kimał jak nas nie było :D Przeżył z nami 13 lat i był szczęśliwy.
Dalmiśka zostaje teraz co drugi tydzień sama na 5 ,5 h - daje rade uwierzcie mi ;) nie ma szczęśliwszej sucyny jak moja :D
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez dalmibea » Cz paź 25, 2012 12:10 am

Ja napisalam ze Wicki musialaby sie zostawac dziennie ponad 8 godzin , a nie 6 czy 7. Sama wiem z doswiadczenia ze szybko z ponad osmiu , jak ktos 8 godzin pracuje z dojazdem do pracy i z powrotwm zrobi sie 9 a nwaet 10 godzin.
I biorac pod uwage mlody wiek Wicki i jej charakter gdzie jest bardzo spragniona czlowieka uwazalam to za nie odpowiedni dom. Mysle ze dla Robina, Torresa, czy im podobnym bylby to super spokojny dom ale nie dla Wicki. Staram sie temperamentem, wiekiem i potrzebami dopasowac psa optymalnie do rodziny .Oczywiscie ze Wicki pogodzilaby sie z tym ze musi sie tyle godzin w dzien w dzien zostawac sama i jak kazdy pies bylaby szczesliwa z tego co ma, ale mysle ze gdyby nowa rodzina miala dla niej wiecej czasu to by byla jeszcze szczesliwsza :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez gosia » Pt paź 26, 2012 7:22 pm

Odwiedziłam dziś Wicki w hoteliku. Zdjęcia, jeśli coś wyszło bo sunia w miejscu ustać nie mogła ;) wkleję trochę później. A teraz najważniejsza wiadomość, odwiedziłam też ludzi, którzy chcą ją zabrać i jej nowy domek. Tak właśnie, sunia jutro jedzie do swojego domku. Państwo odwiedzili hotelik w tygodniu i zakochali się w naszej suni. Wicki, a właściwie Niki - tak się teraz będzie nazywać, bo Wiki mieszka po sąsiedzku - będzie mieszkać 40 km ode mnie, w domu z ogrodem, z panią, panem i ich 13to letnim synem. a ja będę ją często odwiedzać
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez roma_121 » Pt paź 26, 2012 7:23 pm

A ja się zgadzam z Bea ;) Wicki jest młodym, energicznym psem... dalmaty potrzebują sporej dawki ruchu aby mogły swoją energie gdzieś spożytkować ;) jak ktoś chce psa kanapowca to niech poszuka gdzie indziej... ja rozumiem jak człowiek pracuj i czasami mu się zdarza dłużej zostawać samemu,ale nie przez cały czas...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez roma_121 » Pt paź 26, 2012 7:24 pm

O kurcze :) to super wiadomości ;) to czekamy na zdjęcia i relacje z nowego domku ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez gosia » Pt paź 26, 2012 7:32 pm

:twisted: dziewczyny, 8 godzin to się pracuje normalnie :), mało kto pracuje krócej, mam wielu znajomych, którzy tyle pracują, mają psy, młode, stare, aktywne mniej aktywne. Sama jeszcze rok temu byłam w takiej sytuacji. Żaden z tych psów nie jest zaniedbywany i nie zabrałabym ich do nowego domu. Znam też kilku właścicieli psów, którzy całymi dniami siedzą w domu, a ich pies wychodzi na siku i kupę na trawnik przy domu na 5 minut i to jego jedyne rozrywki - tym bym psa zabrała. A ja też dużo pracuję, a dalmata prędzej czy później do siebie wezmę
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez roma_121 » Pt paź 26, 2012 7:33 pm

Bea napisała że miał być ponad 8 godzin więc wnioskuje że liczba ma być większa ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez roma_121 » Pt paź 26, 2012 7:34 pm

Gosia to będziesz pod kontrolą :mrgreen: :P
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez Achajka » Pt paź 26, 2012 7:38 pm

Gosia ma racje nie ma co przesadzac, ponieważ i Bambi i Zakładka wytrzymywal/wytrzymuje po 9 godzin pomiedzy spacerkami, kiedy nas nie ma (oczywiscie to nie jest codziennie) potem po powrocie spacerki byly/sa naprawde dlugie. Nie zauwazylam zeby psiaki mialy jakis problem z tym, ze spaly przez te 9 godzin, nie raz jak wracam do domku po pracy ok 17 to Zaklada spi :D i dopiero jak zagladam do pokoju to ona zauwaza ze wrocilam :wink:
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez gosia » Pt paź 26, 2012 10:14 pm

Sory dziewczynki, niepotrzebnie wdałam się w dyskusję na temat pracy itd. i odwróciłam uwagę niechcący od najważniejszej informacji - Wicki spędza dziś swoją ostatnią noc w hoteliku (i dobrze bo jest zimno i pada), a jutro przyjeżdżają po nią nowa Pani i Pan. Sunia jedzie do domku! A tu kilka ostatnich zdjęć z hoteliku, w kojcu jeszcze stoi i da się jej zrobić fotkę, ale na spacerze to już niestety dużo trudniejsze
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez gosia » N paź 28, 2012 1:30 pm

Wicki już w nowym domku! Pani napisała, ze sunia grzeczna i kochana, w domu i z rodziną zachowuje się jakby zawsze tam mieszkała. Zdjęcia obiecali niedługo podesłać. Cieszę się bardzo, bo Jelenia i okolice od wczoraj zasypane śniegiem, dziewczyna w dobrym momencie hotelik opuściła
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez chili1304 » N paź 28, 2012 6:14 pm

super! to czekamy na fotki :)
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez Szafranmaria » N paź 28, 2012 7:16 pm

Ale fajnie
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez agrazka » N paź 28, 2012 8:50 pm

jaka miła wiadomość, grzeczna sunia :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: WICKI/4 lata/SZUKA DOMU

Postprzez gosia » So lis 03, 2012 10:07 am

Byłam wczoraj w odwiedzinach u Wicki - teraz Niki. Dziewczyna szczęśliwa, rodzina też. Na razie sunia cieszy się z obecności ludzi przy sobie i nie doceniła jeszcze, że ma dom z ogrodem. Boi się zwyczajnie zostawać sama w ogrodzie, woli pilnować swoich właścicieli, żeby nie zniknęli. Ale w domku zostaje sama i nie broi, nie płacze. A ty zdjęcia zadowolonej Niki :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron