SARA/9 lat/MA DOM

Moderatorzy: dalmibea, magmal

SARA/9 lat/MA DOM

Postprzez magmal » N kwi 22, 2012 9:54 pm

Kilka dni temu Pani Iza, Dobra Dusza, która pomaga psom zgłosiła nam sunię odłowioną przez hycla.

Dziś sunia przyjechała do Warszawy do Domu Tymczasowego do Natalii.

Zaraz po przyjeździe zabrałam sunię do weterynarza.

Wet ocenił na minimum 8-9 lat. Stan ogólny zadowalający. Sunia ma zniszczone zęby, przednich ząbków nie ma wcale. Jest bardzo brudna, zapchlona (pełno na niej pchlich odchodów). Uszy ma zdrowe, tylko powierzchownie brudne.
W swoim życiu rodziła wielokrotnie. Ma dwa guzki - jeden na przedniej łapce i jeden na listwie, przy sutku. Trzeba je bardzo szybko usunąć.

Dziś pobraliśmy krew do badań i za kilka dni, jak sunia się trochę oswoi umówimy ją na wycinanie guzków.

U Natalii najpierw bardzo odważnie wkroczyła do mieszkania. Zjadła niewielką porcję karmy, wypiła michę wody i zabrała się za myszkowanie po szafkach w kuchni. Potem jakby się przestraszyła i przeraziła chodzeniem po panelach. Na pewno była psem podwórkowym, nie mieszkała w domu. Biedna stała pod drzwiami i chciała uciec. Na razie jest bardzo zdenerwowana.

Charakter - oaza spokoju. Łagodna do ludzi, psów, kotów, królików. Ładnie jeździ samochodem.

Zdjęcia będą za kilka dni, bo dziś nie chciała pozować a ja nie chciałam jej dodatkowo stresować.

Koszt dzisiejszej wizyty - 163 zł.

Obrazek Obrazek

Wyciągnięte cycuszki
Obrazek

Guzek (ten na listwie, mniej zaniepokoił weta - to prawdopodobnie tłuszczak)
Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez dalmibea » N kwi 22, 2012 10:54 pm

Kochana sunieczka, ale mialysmy szczescie za Natalia nam z nieba spadla i Sare do siebie przyjela :D
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez roma_121 » Pn kwi 23, 2012 3:20 pm

kurcze, ale widać że maszynka do rodzenia dzieci :( dobrze, że udało się ją uratować... niewiadomo jaki byłby jej los :(
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez magmal » Wt kwi 24, 2012 8:15 pm

Sarcia na spacerze w parku.

Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez roma_121 » Wt kwi 24, 2012 8:22 pm

ale szczęśliwa ;) cudowny obrazek !!! ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez chili1304 » Wt kwi 24, 2012 8:23 pm

jaka szczęśliwa!!! od razu widać,że to jakby inna sunia nie ma już w niej tego lęku w oczkach co na tych zdjęciach z bidula
szkoda że to DT a nie DS ..
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez Szafranmaria » Wt kwi 24, 2012 9:16 pm

Widać tu miłość,może będzie to DS.
Avatar użytkownika
Szafranmaria
 
Posty: 697
Dołączył(a): Pn lis 21, 2011 6:47 pm

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez dalmibea » Śr kwi 25, 2012 12:01 am

Kurcze jaki ma zadowolony pychol, z jednej strony szkoda ze DT ale z drugiej strony potrzebujemy wlasnie takich tymczasow na wage zlote zeby wlasnie moc wyciagac takie biedy jak Sara, je w domowych warunkach ogarnac i przygotowac do adopcji po to zeby miec miejsce na drugiego.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez dalmibea » Wt maja 01, 2012 11:46 pm

A czy mozna poprosic pare nowych fotek i troche nowych informacji o Sarze
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez magmal » Pt maja 04, 2012 7:00 pm

Sarcia na majówce.

Dba, żeby tymczasowej pańci nie było za gorąco i ochlapuje ją wodą dla ochłody :D :D

Obrazek

Wyniki krwi Sary są ok. Jak dziewczyny wrócą z majówki będę chciała, żeby Sarę obejrzały nasze wetki z 4 Łap.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez agrazka » Pt maja 04, 2012 9:29 pm

A pani jest zachwycona :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez chili1304 » So maja 05, 2012 9:25 pm

agrazka napisał(a):A pani jest zachwycona :)

Grażynko obstawiam że woda była lodowata :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale fotka super i sunia taka szczęsliwa aż miło popatrzeć :D
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez dalmibea » Wt maja 22, 2012 11:55 am

Potrzebuje koniecznie ladne zdjecia Sary, zeby jej pyszczek bylo widac, zeby ja pokazac z jak najlepszej strony, dobre zdjecie to polowa sukcesu, i co z jej guzkiem i jak ze zdrowkiem, i jakis raport z DT o Sarze mile widziany :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez dalmibea » Pn cze 25, 2012 12:35 am

Ale mimo wszystko zdjecia mile widziane, dobrze by bylo widziec jak sie suni w nowym domku wiedzie :)
Sara zostaje na zawsze u Natali, z domu tymczasowego zrobil sie staly :lol:
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: SARA/9 lat/DO ADOPCJI

Postprzez magmal » So sie 11, 2012 6:22 pm

W nowym domku suni wiedzie się doskonale :)

Sara bardzo boi się aparatu, cała się spina i kamienieje jak się jej robi zdjęcie, więc zdjęcia nie oddają tego jaka jest szczęśliwa i jak odmieniona w stosunku do tego jak było na początku.

W aparacie wygrzebałam zdjęcia jak podpisywałyśmy umowę adopcyjną.

Pod nieobecność Natalii Sarcia zrobiła porządek z siankiem dla królika :twisted: :twisted:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Następna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron