FIGA/4 lata/wyadoptowana w Polsce /maj 2012

Moderatorzy: dalmibea, magmal

FIGA/4 lata/wyadoptowana w Polsce /maj 2012

Postprzez magmal » So lut 04, 2012 6:20 pm

Kilka dni temu dostałyśmy zgłoszenie, że w jednej z podwarszawskich miejscowości mieszka dalmatyńczyk w budzie z desek. W obliczu warunków pogodowych i drastycznych mrozów postanowiłyśmy działać.

Wczoraj w wyniku interwencji Grzegorza Bielawskiego (bardzo dziękujemy) pod naszą opiekę trafiła Figa - urocza sunia w typie dalmatyńczyka.
Figa spędziła jedną noc w klinice. Została zbadana. Podano leki na wzmocnienie, przeciw zapalne (ma zaczerwienione gardło). Jest w dość dobrej kondycji. Jest brudna, ma matową sierść i łupież.

Przytulanka. Łasi się do ludzi. Łagodna do zwierząt. Boi się gwałtownych ruchów i podniesionej ręki. Jazdę samochodem zniosła dzielnie, choć widać, że nie jeździła zbyt często.

Przez kilka dni będziemy ją obserwować i jeśli wyniki krwi i stan ogólny pozwolą sunia zostanie wysterylizowana i można jej szukać nowego domu.

Powyższe obserwacje są na gorąco. Za kilka dni będziemy wiedziały jak się zachowuje w grupie psiaków i jaki ma charakter. Jestem jednak przekonana, że usłyszymy o niej same dobre rzeczy.

Razem z Figą, na 30 cm łańcuchu mieszkał jamnik. Nazwałam go roboczo Jerry -> ma osobny wątek.

Figa:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: FIGA/4 lata

Postprzez chili1304 » So lut 04, 2012 6:44 pm

Ogłaszać rzecz jasna Fige ?
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: FIGA/4 lata

Postprzez magmal » So lut 04, 2012 6:48 pm

rzecz jasna :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: FIGA/4 lata

Postprzez agrazka » So lut 04, 2012 8:43 pm

ładna sunia i grzeczna mówicie :), w taki mróz w budzie :(
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: FIGA/4 lata

Postprzez Danka » So lut 04, 2012 9:05 pm

bardzo podobna do Kuby i Fuxa :) Bardzo ładna sunieczka :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: FIGA/4 lata

Postprzez Vilena » N lut 05, 2012 9:51 am

Rozumiem, że Figa i Jerry są u Aleksandra tak?
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: FIGA/4 lata

Postprzez dalmibea » N lut 05, 2012 3:53 pm

Figa u Aleksandra a Jerry u Danki
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: FIGA/4 lata

Postprzez dalmibea » Wt lut 07, 2012 1:25 am

A tak mieszkala sobie Figa zanim trafila do nas

Obrazek
Obrazek
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: FIGA/4 lata

Postprzez chili1304 » Wt lut 07, 2012 10:42 am

No warunki poprostu "rewelacja" widać ile ktoś miał "serca",że chociaż od mrozu "załoneczke" zrobił! :evil: :evil: :evil: :evil:
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: FIGA/4 lata

Postprzez roma_121 » Śr lut 08, 2012 7:43 pm

bardzo ładna sunia ;) kurcze ten łańcuch dla takiego małego psa mnie powalił :( mam nadzieje że szybko znajdzie się dla niej domek ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am


Re: FIGA/4 lata

Postprzez dalmibea » Pn lut 13, 2012 5:39 pm

super, ale dajesz gazu :) oby ogloszenia Fidze domek przyniosly
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: FIGA/4 lata

Postprzez magmal » N mar 25, 2012 7:07 pm

Figula to wspaniała sunia. Przylepa kochana. Na spacerze pilnuje się człowieka. Cały czas jest blisko. Oczywiście biega zaciekawiona, ale to człowiek jest jej wszechświatem.

Jak na chwilę usiadłam na trawie, to Figa od razy położyła się obok, wywaliła "koła" do góry i kazała się drapać po brzuszku. Wspaniała suńka.

Trochę ciągnie na smyczy, ale skorygowana wie o co chodzi. Do psów bardzo przyjacielska.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Zapoznany na spacerze adorator Figi (na żywo robił jeszcze większe wrażenie - CUDO!!!!)

Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=7V1tu4gNalw&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=htR3Hp7V0Cc&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=Xx_MtxLoLsE&feature=youtu.be
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: FIGA/4 lata

Postprzez Danka » N mar 25, 2012 7:25 pm

Figa jest super , zupełnie wyluzowany pies, :)
Magda to od Ciebie ta twarzowa apaszka ? :wink:
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: FIGA/4 lata

Postprzez magmal » N mar 25, 2012 7:29 pm

Danka napisał(a): Magda to od Ciebie ta twarzowa apaszka ? :wink:


apaszka wiosenna od cioci Iriny - mamy Wiganda ;)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Następna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron