FIONA/6 lat/ w nowym domu

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez roma_121 » Wt gru 27, 2011 11:17 pm

nic dziwnego że po ziemniakach ma idealną kupe.. jak ich nie trawi.. nie wolno podawać ziemniaków psu... ;) to tak na przyszłość :D

a co to rozwolnienia... może warto poradzić się lekarza... może on poleci jakąś karme dobra i powie co może być przyczyną ;) a próbował Pan z boschem ?

a sunia w tym łańcuchu wygląda olśniewająco :D chyba na randke szła :D

scen łózkowych też sa super :)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez Vilena » Wt gru 27, 2011 11:23 pm

Kiedyś Pani wet przepisała mi tabletki na rzadka kupę mojego psa, bo ciągle taką robił, może warto by spróbować podać też Fionie? Oczywiście po konsultacji z lekarzem.
Te ziemniaki ze smażonym mięsem to raczej kiepska dieta, nie polecam :lol:
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez rr20 » Śr gru 28, 2011 12:25 am

Wiem, że to niezdrowe dla psa. jednak przed każdym wyjazdem do mojej mamy, która mieszka z moją babką mila/fiona ma rozwolnienie a tam jej dają wszystkiego ludzkiego na potęgę i nie jestem w stanie zapanować nad tym :P zawsze jej przechodzi. Teraz przez kilka dni zmuszę ją do Acany bo nie nadarmo ją kupiliśmy, po boschu tez ma luźną kupkę. Moj poprzedni dalmat jadł wszystko, mizerię, schabowe, pomidorówkę, pierogi i wszystko inne :) Mila tak karmiona nie będzie bo jest pod moimi skrzydłami :) Jest niecałe 2 miesiące u mnie więc jeszcze troche czasu potrzeba nim wypróbuję wszystkiego:) To stary pies według dokumentów 11 listopada stuknęło jej 7 lat. Jak pies jadł wszystko ciężko odzwyczaić :P Po schronisku jadła surową marchew - teraz już nią gardzi skubana!
Avatar użytkownika
rr20
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez dalmibea » Cz gru 29, 2011 1:47 am

Dla zainteresowanych ,
- ziemniaki są dobrze trawione przez psa o ile są podawane w temperaturze pokojowej i nie były wcześniej chłodzone w lodówce. Musza być świeże, gotowane najlepiej tego samego dnia. Natomiast proces produkcji karmy wpływa na ziemniaki poprawiając jeszcze ich strawność. Duże ciśnienie oraz wysoka temperatura powoduje jeszcze lepsze przyswajanie ziemniaków przez jelita psa.
23.11.2011 - Streszczenie wykładu Dr Michała Janka na temat alergii u psów
http://www.dogspassion.pl/pl/news-id46.html

Roma , jedna z karm Boscha dla wrazliwych psow jest wlasnie mieszanka ziemniakow z ryba ;)

Nie jest prawdą, że psy nie mogą jeść ziemniaków. Rzeczywiście skrobia ziemniaczana jest trudno przyswajana przez psy, ale z czasem zwierzęta uczą się ją rozkładać. Nie należy podawać ziemniaków nietłuczonych w całości, ale puree bywa doskonałym składnikiem diety.
http://www.labteam.pl/?pogodzinach=1&id=5&id2=21

http://molosy.pl/lk/lkw7.htm
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez rr20 » Pn sty 16, 2012 12:34 pm

Witajcie :)

Mila ma sie bardzo dobrze, przekonała się do Acany, problemów żołądkowych nie ma :) Bardzo sie do nas już przywiązała. Jak jedno z nas pójdzie do sklepu a drugie czeka z psem przed to tupie w miejscu i piszczy :) w domu jest spokojna.
Wrzucam fotke z pierwszego śniegu ( niezbyt udana bo Mila nie chciala pozować :P - w końcu była to poranna toaleta).
Sierść jej garściami wypadała, miałem wrażenie że za kilka dni będzie łysa :lol: , ale wyczesywałem i co miała zgubić już jej wypadło.
Trzeba sie umówić na podpisanie umowy DS :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
rr20
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez Danka » Wt sty 17, 2012 11:46 pm

Nabrała krągłych, rubensowskich kształtów "dziewczynka" pięknie wygląda . :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez dalmibea » Śr sty 18, 2012 12:50 am

Danka napisał(a):Nabrała krągłych, rubensowskich kształtów "dziewczynka" pięknie wygląda . :)

Nie , to tylko takie gubsze zimowe futerko ;) super sunieczka , wazne ze szczesliwa i bezpieczna
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez Vilena » Śr sty 18, 2012 3:30 pm

Faktycznie okrąglutka :D Ładnie wygląda i ma adresówkę - odpowiedzialny właściciel to się chwali :)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez rr20 » Pt sty 20, 2012 12:00 pm

I stalo się :) Mila ma cieczkę :)
Avatar użytkownika
rr20
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez roma_121 » Pt sty 20, 2012 4:08 pm

ojj.. to trzeba uważać żeby tam się jakiś pies nie przyplątał ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez rr20 » Pt sty 20, 2012 7:29 pm

No na jakiś czas koniec z wolnością spacerki tylko na smyczy :) jednak do niej dzisiaj podszedł jakiś pitol ale odrazu go posłała do diabła :P tymczasem po domu chodzi w moich galotach :P i nawet nie protestuje Cudo nie pies :*
Avatar użytkownika
rr20
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez Vilena » Pt sty 20, 2012 8:47 pm

rr20 napisał(a):I stalo się :) Mila ma cieczkę :)

Jakieś plany w kierunku sterylizacji są?
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez rr20 » So sty 21, 2012 7:56 am

Pani Magda ma się ze mną skontaktować w sprawie podpisania umowy DS, wtedy z nią wszystko przedyskutuje, gdzie najlepiej co i jak :)
Avatar użytkownika
rr20
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez rr20 » N lut 12, 2012 7:11 pm

Nowe fotki :)
Tak pozatym sunia juz po cieczce :) ale dostała taki apetyt, ze zjada całą swoją dzienną porcję na raz:) Sierść jej sie tak błyszczy aż szkoda że cała czarna nie jest, czarne ładnie połyskuje. Wczoraj obciąłem jej pazurki na przodzie o 2-3 mm jest taka kochana w sumie ja nie wiem jak ona te wszystkie zabiegi znosi, pazurki, czesanie i czyszczenie uszu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
rr20
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez Achajka » N lut 12, 2012 7:54 pm

wow :shock: alez to nie ta sama sunia, nie moge sie napatrzec :D super
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron