FIONA/6 lat/ w nowym domu

Moderatorzy: dalmibea, magmal

FIONA/6 lat/ w nowym domu

Postprzez magmal » Cz lis 10, 2011 7:04 pm

Fiona przyjechała do Warszawy ze schroniska w Toruniu.

Nie wiem czemu się tam znalazła, boto pies ideał. Grzeczna, spokojna. Ładnie jeździ samochodem. Akceptuje psy i suczki.

Zamieszkała w domu tymczasowym w Warszawie u Remigiusza - rr20 (bardzo dziękujemy :)) z opcją adopcji stałej.

Zdjęcia nieudane, ale Remigiusz będzie podsyłał.
Byliśmy z sunią u weta. Na pierwszy rzut oka wydaję się ok. Dostała dziś jeszcze środki na odrobaczenie i została zachipowana.
Strasznie śmierdzi i ma matową sierść. Dziś czeka ją kąpiel. Wet powiedział, że miesiąc dobrego żywienia i opieki i będzie pięknym psem :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez roma_121 » Cz lis 10, 2011 7:19 pm

po pierwsze dziękujemy za domek ;) każda pomoc dla nas jest bezcenna i na pewno to słowo nie wyraża całej wdzięczności jaką mamy dla okazania pomocy naszemu psiakowi ;)

sunia jest śliczna :) wracaj szybciutko do formy ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez chili1304 » Cz lis 10, 2011 7:40 pm

jaka piękna dziewczynka:) dziękujemy za domek:) oby więcej takich Ludzi o dobrych sercach:)
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez rr20 » Cz lis 10, 2011 9:07 pm

Zwiedziła mieszkanie i wybraliśmy się z p. Magdą do weterynarza na oględziny i chipowanie. Sunia bardzo grzeczna u doktora, w ogóle nie zapisnęła.
Siusiu i kupkę jak na razie na dworze. Jest posłuszna, zostawia kość jak jej się powie - zostaw.
Daje łapę, siada na komendę. Grzecznie siada na swój kocyk.
Gotowałem jej żołądki i serca - stała pod kuchenką i wąchała swoim „czarnym niby czarna pasta” nosem :)
Na razie łapczywie je. Myślę ze ustąpi po kilku dniach.
O 18 brała kąpiel. Wsadzona do wanny stała jak zamurowana. Głowę oparła o brzeg wanny, dzielna psinka i chyba się obraziła bo już przestała machać kitką jak do niej mówię (pewnie przez kąpiel :) ). Jeszcze nie szczekała więc nie wiem jak jej głos. Podczas drzemki po kąpieli sobie pomrukiwała. Na spacerze spotkała szczeniaczka - podleciał do niej, a ona w ogóle nie zwróciła na niego uwagi.
Póki co trochę smutna ale mam nadzieję że jutro już jej przejdzie :)
Fotki wrzucę jutro.
Avatar użytkownika
rr20
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez chili1304 » Cz lis 10, 2011 9:13 pm

super! będzie dobrze,moja Sara też jak przyjechała do mnie rzucała się łapczywie na jedzenie ale to mija z czasem jak sunia będzie wiedziała,że jest bezpieczna,kochana i ma pełną miche;-)
dziękujemy za opis suni i czekamy na fotki :D
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez Danka » Cz lis 10, 2011 9:24 pm

Jest śliczna , jest następna w jej typie w Pile .Piła jest pod opieką Pana kierownika z Jędrzejewa ( Molly) , rozmawiałam z nim dzisiaj o niej , bedą zdjęcia . :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez rr20 » Pt lis 11, 2011 3:18 pm

No to wrzucam link do zdjęć:)
Tak pozatym to nic skubana nie je dzisiaj... ani nie pije :( może przez tabletki na odrobaczenie. Troche trawy podjadła na spacerku. Noc była wporzo. Miała spać ze mną w łóżku ale było jej za ciepło i poszła na kanape do salonu. Bez zaproszenia do łóżka nie wskakuje. Na spacerze chciałem się z nią kijem pobawić i odziwo zaszczekała 2x:) co mnie niezmiernie ucieszylo. Własnie wróciliśmy z działki ciotki gdzie sie bawiła ze sznaucerem :)
http://www.fotosik.pl/u/rr20/album/1017785
Avatar użytkownika
rr20
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez magmal » Pt lis 11, 2011 4:44 pm

ona jest przepiękna. Dzięki za opiekę nad sunią :)

Może faktycznie przez odrobaczenie nie ma apetytu. Obserwuj ją proszę i jak będzie się to przedłużać to trzeba będzie do weta się przejść...
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez chili1304 » Pt lis 11, 2011 5:54 pm

no tak ale,że nie chce pić nawet? to niefajnie...może się to unormuje szybko,mam nadzieje.
Rany ona jest cudna!!! :D
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez Achajka » Pt lis 11, 2011 7:11 pm

dziekujemy za opieke, Fiona jest cuda dziewczynka :D
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez rr20 » So lis 12, 2011 1:26 pm

Sunia dzisiaj już zjadła, piła i sobie podchodzi i bierze po kilku ziarenkach suchego. Na spacerze jest wesoła, martwi mnie tylko że w domu cały czas spi, leży i we śnie biega. w nocy kilka razy chodziłem patrzeć czy żyje :) Myśle ze widzi ze to nie jej domek i jest smutna, a spacer jak spacer mnóstwo zapachów, lubi zbierać chusteczki higieniczne :D ale na komendę wypluwa.... A... no i ma mega rozwolnienie , na zmianę ze zwartą kupką. :wink:
Avatar użytkownika
rr20
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez dalmibea » So lis 12, 2011 5:03 pm

To ze spi to dobrze , a ze we snie biega to normalne , sni , co znaczy ze spi twardym snem i tek przerabia wrazenia i odbydowywuje stres .
Fiona jest tym wszystkim prychicznie zmeczona , potrzebuje duzo snu zeby odregenerowac sily i przerobic negatywne przejscia .
Z reguly potrzebuja psy na zaklimatyzowanie sie od dwoch do szesciu tygodni .
Badz cierpliwy daj jej ten czas na odnalezienie sie i na odpoczynek , a zobaczysz po dwoch tygodniach bedzie juz inna .
To zatwardzenie i rozwlolnienie na zmiane to objach stresu jaki przeszla , wszystko sie unormuje . Bedzie dobrze :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez rr20 » Wt lis 15, 2011 8:40 pm

Fiona już się zadomowiła. Szczeka na pukanie do drzwi czy odgłosy na klatce schodowej :) Jedyna zabawa jaką narazie pokazała to przeciąganie smyczy na spacerach :) Ma jeszcze odruchy śmieciucha :) spuściłem ją na zamkniętym osiedlu to odrazu udała się do śmietnika i przyniosła zgnitego pomidora, ale pozwoliła go sobie wyjąc z "ust". Łapki juz prawie zagojone zostały małe strupki jak łepek od szpilki myślę ze niedługo odpadną, niestety łyse placki zostaną - tak mi sie wydaje - przynajmniej przez jakiś czas. (Ci którzy nie wiedzą miała poranione od krat prawdopodobnie. Łapy przednie - od wewnętrznej strony z boku.) Poza tym lubi sie wylegiwać. Dzisiaj została w domu na ponad pol godziny sama, jak wróciłem to leżała na kanapie - jak mnie zobaczyła pomachala ogonem i tyle. To samo po nocy. Wchodze do salonu podniesie łepetyne pomacha i czeka aż zawołam na spacer.
Avatar użytkownika
rr20
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez Danka » Wt lis 15, 2011 8:46 pm

Jeżeli nie są to blizny tylko "placki" z czasem zarosną ,gwarantuję :D ale ona i tak jest piękna :D
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: FIONA/6 lat/DT/ZAREZERWOWANA

Postprzez rr20 » Wt lis 22, 2011 9:23 pm

Są już są!!! - pierwsze włosy na plackach po schronisku. Fiona a raczej teraz już Milka/Mila - zmieniłem jej imię bo za każdym razem chcąc ją zawołać wołałem Viola (pies ktorym tez sie opiekowalem ponad tydzien czasu). Mila umie ładnie jeździć autobusem - nie robi to na niej żadnego wrażenia, pozwala się głaskać obcym. Jak spała w salonie tak już nie śpi. 5-10 minut po tym jak się położę do łóżka słyszę cyk cyk cyk i już jest w łóżku, a najlepsze jest to że z brzegu śpi niechętnie i wtrynia od środka. Kilka razy spuściłem ją ze smyczy :oops: Nie oddala się. Czasami jak się zapędzi do przodu, wraca żeby być bliżej. Przychodzi na zawołanie. Ma się dobrze. Chce ją zabrać do veta na osłuchanie bo mam wrażenie że ciężko oddycha :( i zapytać o sterylke bo w sumie nie wiadomo nic :)

http://www.youtube.com/watch?v=MwKlInghzuQ

http://www.youtube.com/watch?v=BM5x6u36jxM
Avatar użytkownika
rr20
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron