GANDALF/6 lat/GŁUCHY/MA DOM

Moderatorzy: dalmibea, magmal

GANDALF/6 lat/GŁUCHY/MA DOM

Postprzez magmal » Pn paź 31, 2011 10:24 am

Do naszego schroniska trafił kolejny dalmatyńczyk.
Chłopak ma ok. 6 lat, został znaleziony.
Jest już po szczepieniach, teoretycznie 3 listopada kończy mu się okres kwarantanny, ale - jak znam schroniskowe realia - czeka go 5 tygodniowe leczenie...
Chłopak nie ma na razie imienia. Ponoć zadymia w boksie, nie daje sobą pomiatać. Wobec ludzi jest nastawiony bardzo przyjacielsko, łaknie kontaktu. Radosny, uśmiechnięty. Nie zauważyłam, żeby szczekał, piszczał czy cokolwiek.

Na razie tylko tyle wiem, na spacer będę mogła go wyciągnąć dopiero po zakończeniu kwarantanny.


Matryczka:
- samiec - Gandalf
- 6 lat
- szczepienia - tak
- kastracja - nie

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. pomorskie)

Postprzez dalmibea » Pn paź 31, 2011 11:07 am

Dlaczego czeka go 5 cio tygodniowe leczenie ?
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. pomorskie)

Postprzez chili1304 » Pn paź 31, 2011 11:09 am

ogłaszać??
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. pomorskie)

Postprzez magmal » Pn paź 31, 2011 11:24 am

dalmibea napisał(a):Dlaczego czeka go 5 cio tygodniowe leczenie ?


bo prawdopodobnie się rozchoruje, tak jak wszystkie psy zabierane przez nas z tego schroniska.

chili1304 napisał(a):ogłaszać??


ogłaszaj Justynka....
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. pomorskie)

Postprzez roma_121 » Pn paź 31, 2011 1:34 pm

masakra kolejna bida..
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. pomorskie)

Postprzez Vilena » Pn paź 31, 2011 3:21 pm

Biedny... wygląda na super psiaka!
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. kujawsko-pomorskie)

Postprzez lady in red » Wt lis 01, 2011 2:50 pm

jaki słodziak.. brałabym gdybym mogła..
Avatar użytkownika
lady in red
 
Posty: 25
Dołączył(a): So paź 22, 2011 8:24 am

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. kujawsko-pomorskie)

Postprzez Danka » Cz lis 03, 2011 7:35 am

Jeżeli Bolo ma DT lub DS to on w pierwszej kolejności potrzebuje pomocy . W Bydgoszczy dalmaty są razem z DUUŻYMI psami w razie "utarczki" jego szanse są żadne. :( Kamila wie o tym doskonale. :(
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. kujawsko-pomorskie)

Postprzez kamilka91 » Cz lis 03, 2011 9:38 pm

Tak, jest z dużymi psami - widać na zdjęciach, są to głównie psy w typie owczarka niemieckiego...
Jakoś tak się stało, że udało mu się podporządkować wszystkie psy w boksie, nawet jak podchodzi do krat to inne się odsuwają. Nie wiem jak długo będą tolerować to jego zachowanie... :?
Od poniedziałku jest już na wybiegu, ponieważ rozpoczął leczenie. Tam też całkiem nieźle sobie radził. Nie wiem, jak jest teraz. W sobotę postaram się wyciągnąć go na spacer, ale nic nie obiecuję... I zapiszę się na niego.
Avatar użytkownika
kamilka91
 
Posty: 80
Dołączył(a): N maja 02, 2010 12:08 pm

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. kujawsko-pomorskie)

Postprzez magmal » Pt lis 04, 2011 12:00 pm

Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. kujawsko-pomorskie)

Postprzez dalmibea » Pt lis 04, 2011 1:03 pm

super ze piesio ma wirtualnego opiekuna :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm


Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. kujawsko-pomorskie)

Postprzez Vilena » Pt lis 04, 2011 10:31 pm

A ja tak nie w temacie... kto zrobił to zdjęcie Gandalfa w kwiatach? Bo b.fajnie to wygląda :)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. kujawsko-pomorskie)

Postprzez chili1304 » So lis 05, 2011 10:11 am

są takie strony www gdzie wystarczy wkleić swoje zdjęcie lub pieska i oto taki efekt gotowy;-) wygooglaj sobie "efekty do zdjęc"
tu masz np to;-) http://www.pato.pl/
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: GANDALF/6 lat/SCHRONISKO (woj. kujawsko-pomorskie)

Postprzez kamilka91 » So lis 05, 2011 9:57 pm

Super! :D

Byłam dzisiaj u niego, udało mi się wziąć go na spacer :)
Gandalf jest świetnym psem, zrównoważonym, nie jest lękliwy. Dawno nie spotkałam psa o tak świetnej psychice ;) Pies jest pogodny, cały czas merda ogonem. Bardzo pozytywnie nastawiony do ludzi - początkowo był bardziej zainteresowany otoczeniem, musiał się trochę wylatać, jednak potem nie opuszczał nas na krok :) Daje się głaskać wszędzie, 'memłać', drapać (i baaardzo to lubi), a nawet nosić na rękach :D
Zakochałam się w nim bardzo, zresztą nie tylko ja :D
Gandalf ma w sobie sporo energii, potrafi trochę pociągnąć na smyczy. Jest otwarty, chętny do współpracy z człowiekiem - zabraliśmy go na mini tor agility, chętnie (za smakołyki) robił wszystko, o co go poprosiliśmy. Łakomczuch jest z niego straszny, ale to dobrze - był chudy jak do nas trafił, teraz zaczyna już nabierać masy ;)

Jedno mnie tylko martwi... On znowu próbuje ustawiać wszystkie psy. Ma na ciele kilka ran po pogryzieniu, głównie pysk i łapy, drobne zadraśnięcia, ale jednak. Jak go dziś zaprowadzałam z powrotem na jego wybieg, to burczał na psy przy wejściu, prawie wszystkie się odsunęły. Ale jeden - największy - chyba nie da sobą pomiatać...
Boję się, że jak Gandalf nie ustąpi, to może być kiepsko. :(


Mam kilka nowych - nieboksowych zdjęć, ale to dopiero jutro wrzucę...
Avatar użytkownika
kamilka91
 
Posty: 80
Dołączył(a): N maja 02, 2010 12:08 pm

Następna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron