GANDALF/6 lat/GŁUCHY/MA DOM

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez magmal » Pt lis 11, 2011 6:15 pm

chili1304 napisał(a): nie rozumiem dlaczego ludzie boją się podjąć opieki nad głuchym psem...?


nie boją się, ale chcą zobaczyć czy dadzą sobie radę. Są bardzo otwarci.

Na razie to nasze obserwacje. Nie reaguje na cmokanie, klaskanie, dzwonienie przy uszach, wołanie, krzyczenie.
Nie reaguje na dzwięki wydawane przez papugi.

Jutro chcemy iść do weta. Zobaczymy co powie. Zrobimy wymaz. Coś jest nie tak i trzeba to wyjaśnić.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez chili1304 » Pt lis 11, 2011 8:14 pm

ok to źle załapałam :wink: to super,że są otwarci :D
to czekam na wieści co powie wet..
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez dalmibea » Pt lis 11, 2011 9:41 pm

ojejku , tego sie wogole nie spodziewalam , on sobie tak wspaniale radzi i sie bardziej slucha jak pies ktory slyszy :(
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez magmal » So lis 12, 2011 6:06 pm

Obrazek Obrazek Obrazek

Chudy :(
Obrazek

Gandalf bardzo dobrze zniósł wczorajszą kąpiel. Ładnie sygnalizuje, że chce wyjść. Nie było żadnych niespodzianek w domu.
Jest bardzo kontaktowy i uśmiechnięty. Cały czas merda ogonem.

Byliśmy razem z Pauliną i Michałem u weta.

Nie jest ciekawie. Pies głuchy, być może od urodzenia. Jedno ucho ok. Lewe ze stanem zapalnym - dostał krople. Zobaczymy czy leczenie sprawi, że zacznie słyszeć Stan zapalny dziąseł i tylna lewa łapa z bardzo twardym mięśniem. Być może jest zbity lub potłuczony. Zobaczymy - dostał antybiotyk i leki p/zapalne. Gruczoły miał zapchane totalnie. Bardzo płakał przy czyszczeniu, ale Pani doktor powiedziała, że to były kamienie. O ilości i smrodzie nie piszę.......

We wtorek następna wizyta.

Bardzo dziękuję Paulinie i Michałowi za opiekę nad Gandalfem.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez Danka » So lis 12, 2011 7:07 pm

Głuchy pies ma szczególne zalety , np. pilnuje się Pana bardziej niż słyszący , stara się zawsze być w zasięgu wzroku Pana, nie szczeka na psy za oknem. Przecież mamy psy głuche .
Najlepsza anegdota dotycząca głuchego dalmata to przypadek naszej Faruni.

Otóż przyszedł Pan z maszyną do czyszczenia dywanów , Pan z obawą o uszy Fary co chwila wyłączał "huczącą ' maszynę żeby pies odpoczął od huku . Na koniec powiedział do Ani że to pierwszy pies który spał w trakcie jego pracy.
A Ania na to :
* :D Niech się Pan nie dziwi ,ona jest głucha jak pień, ha,ha,ha
A na to Pan :
* :shock: Ale przecież jak chodzi po domu zachowuje się jakby Panią słyszała .
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez kamilka91 » N lis 13, 2011 3:55 pm

Nie mogę uwierzyć, że Gandalf jest głuchy... :shock:
Jakim cudem ani ja, ani mój chłopak tego nie zauważyliśmy? :oops: Gandalf przychodził na zawołanie, wykonywał nasze polecenia... :shock:

Bardzo przepraszam za tę 'wpadkę'... :cry: Nie wiem, jak to możliwe, że to przeoczyłam... :oops:
Avatar użytkownika
kamilka91
 
Posty: 80
Dołączył(a): N maja 02, 2010 12:08 pm

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez roma_121 » N lis 13, 2011 5:09 pm

jeżeli wołaliście go kiedy na was patrzył i do tego wykonywaliście jakieś ruchy ręką to nic dziwnego że reagował ;) ja wierze że sobie poradzą :D ja zawsze służe pomocą :D
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez kamilka91 » N lis 13, 2011 5:11 pm

Zawsze jak wołam obcego psa, to wspomagam się gestami... ;)
Ale powinnam była to zauważyć... :oops:
Avatar użytkownika
kamilka91
 
Posty: 80
Dołączył(a): N maja 02, 2010 12:08 pm

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez dalmibea » N lis 13, 2011 5:27 pm

kamilka91 napisał(a):Nie mogę uwierzyć, że Gandalf jest głuchy... :shock:
Jakim cudem ani ja, ani mój chłopak tego nie zauważyliśmy? :oops: Gandalf przychodził na zawołanie, wykonywał nasze polecenia... :shock:

Bardzo przepraszam za tę 'wpadkę'... :cry: Nie wiem, jak to możliwe, że to przeoczyłam... :oops:


Kamilka , dalmaty ktore sa od urodzenia gluche zachowuja sie tak jak kazdy normalny dalmat ktory slyszy , one inaczej nie znaja , przez cale zycie byly zmuszone nas obserwowac i uczyc sie czytac instynktywnie w naszych myslach . Gandalf jest bardzo inteligentnym psiakiem , dlatego potrafil szybko pojac przez twoje gesty i postawe ciala to co od niego chcialac . Dlatego ci nie podpadlo ze jest gluchy , nie przepraszaj , to jest dobry przyklad dla tych wszystkic co by chcieli go zaadoptowac a boja sie jego gluchoty .
No to teraz na przyszlosc wiesz , ze warto przy kazdym dalmacie zrobic zawsze pare prostych testow na sluch ;)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez roma_121 » Pn lis 14, 2011 2:59 pm

może przed schronem ktoś nauczył go takich ruchów ;) zresztą na pewno trzymał się ciebie i nie odrywał wzroku .. ja u swojej dochodzilam głuchoty ponad 3 miesiące wiec jak widać nie zawsze jest to proste... jeżeli pies nie reaguje na gwizdy, klaszczenie to na pewno jest głuchy....

kurcze fajnie że trafili się ludzie którzy nie boją się głuchoty psa... może gdy wiecej ludzi będzie tak postępować to reszta zrozumie że głuchy wcale nie znaczy gorszy... trzymam mocno kciuki za psinke i jego nowych właścicieli :)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez magmal » Pn lis 14, 2011 9:24 pm

Witam,
Gandalf już chyba powoli przyzwyczaja sie do nas, a my do niego:)
Pierwszą noc spędził niestety na lóżku... ale teraz ma swoje posłania i
dokłania wie gdzie jego miejsce...
Paula jutro przejdzie z nim ok 12 do lekarza tak aby kolejek nie było.
Odnośnie karmy posłuchamy sie Pani... dzisiaj zamowimy...
Dziękujemy za wszystkie wskazówki, na pewno są dla nas przydatne.
Jutro odezwiemy sie po wizycie...,,,,
w załaczniku zdjecia Gandalfa zrobione telefonem dlatego taka słaba jakosc.


Współlokatorzy Gandalfa :)
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez Vilena » Pn lis 14, 2011 9:28 pm

No i pięknie :) Kanapa jest, a to najważniejsze :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez roma_121 » Pn lis 14, 2011 9:30 pm

o ja cie super ;) oby się tak naszemu Birowi udało znaleźć takich ludzi ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez chili1304 » Pn lis 14, 2011 10:55 pm

jaki on piękny! super! ciesze się,że już nie jest w schronie:)
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: GANDALF/6 lat/ZAREZERWOWANY

Postprzez dalmibea » Pn lis 14, 2011 10:57 pm

Ale fajnie sobie lezy na fotelu :) , jaki on sliczny , ja tak bardzo trzymam kciuki zeby mogl sie tam zostac , to napewno super domek .
Ale on jest chudziutki :( , biedarstwo :0(((
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron