BILA/7,5 roku/MA DOM

Moderatorzy: dalmibea, magmal

BILA/7,5 roku/MA DOM

Postprzez magmal » Wt wrz 20, 2011 7:19 pm

Witam,
w nawiązaniu do naszej porannej rozmowy telefonicznej przesyłam Pani kilka ważnych informacji dotyczących mojego psa. Jest 7,5 letnia sunia rasy dalmatyńczyk (bez papierów), wysterylizowana 6 lat temu. Jest zdrowa, nie choruje. Wymaga, jak każdy pies czyszczenia uszu - 1 - 2 razy w tygodniu. Bila, bo tak się nazywa nie jest agresywnym psem w stosunku do innych, nie szuka żadnych utarczek, nie zaczepia też innych psów, nie przeszkadzają jej koty i nie walczy z nimi. Zdecydowanie nie lubi i unika kontaktu z wilczórami i haskymi, męczy ją natarczywość labradorów czy też goldenów. Dobrze się dogaduje z biglami, i psami tej wielkości. Jest spokojna, dużo śpi, lubi spacery, jednak zdecydowanie wystarczają jej 3 wyjścia w ciągu dnia, ostatni wieczorny spacer ma między 19 - 20 i spokojnie wytrzymuje do 7- 8 rano następnego dnia. Na spacerze zawsze się pilnuje, chodzi parę metrów przed lub za nami, zawsze bez smyczy. Rozumie i prawidłowo reaguje na komendy typu: stój, stop, chodź. Nie niszczy niczego w mieszkaniu, niczego nie obgryza, nie sika w mieszkaniu. W domu pozostawiona sama zawsze śpi, generalnie jest to pies, który dużo śpi.
Pomimo spokojnej natury, Bila nie jest psem dla dzieci, gdyż nie lubi dzieci, nie bawi się z nimi. Zdecydowanie preferuje towarzystwo dorosłych i nastolatków. Jest posłuszna i uwielbia jeść- puszki a nie suchą karmę. Proszę o pomoc w znalezieniu dobrego domu( może z ogródkiem), z miłym i dobrym właścicielem, który pokocha moją sunię. W załączeniu przesyłam zdjęcia. Pozdrawiam


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: BILA/7,5 roku/Warszawa

Postprzez roma_121 » Wt wrz 20, 2011 7:22 pm

kolejna psia tragedia... dlaczego ją oddają ?
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: BILA/7,5 roku/Warszawa

Postprzez roma_121 » Wt wrz 20, 2011 7:24 pm

ja jej mogę zrobić jutro ogłoszenia ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: BILA/7,5 roku/Warszawa

Postprzez magmal » Wt wrz 20, 2011 7:29 pm

dzięki roma.

w sprawach bieżących opiszę jej przypadek.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: BILA/7,5 roku/Warszawa

Postprzez Vilena » Wt wrz 20, 2011 11:56 pm

Kasia nie widziałam, że napisałaś, że zrobisz jej ogłoszenia i już połowę zrobiłam, wybacz :*
Chciałam nadrobić moje ostatnie zaległości w ogłoszeniach i się rozpędziłam ;) To już dokończę Bilę, a Ty najwyżej weźmiesz następnego psiaka ok?
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: BILA/7,5 roku/Warszawa

Postprzez dalmibea » Wt wrz 20, 2011 11:59 pm

Mam ja tutaj tez oglaszac ??? Zeby potem nie bylo placzu ze do Niemiec na parowki wywiezli ;)
Super opis suni , zadko sie zdarza .
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: BILA/7,5 roku/Warszawa

Postprzez Vilena » Śr wrz 21, 2011 10:18 am

Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: BILA/7,5 roku/Warszawa

Postprzez magmal » Pn wrz 26, 2011 4:43 pm

Witam,
chciałam poinformować, iż w sobotę byłam z Bilą u weterynarza gdyż zbliżał się termin szczepienia przeciw wściekliźnie - więc została zaszczepiona, następne szczepienie oczywiście za rok. Zaaplikowałam jej również Frontline przeciw ewentualnym kleszczom lub innym niechcianym "przyjaciołom". Przy okazji lekarz zbadał jej ogólny stan - jest bardzo dobry, jest zdrowa. Ma tylko kamień na zębach w granicach normy. Może te dodatkowe informacje o jej stanie zdrowia przydadzą się jej nowym właścicielom. Pozdrawiam i czekam na kontakt,
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: BILA/7,5 roku/Warszawa

Postprzez roma_121 » Pn wrz 26, 2011 5:20 pm

wiecie co jak bierzemy psa od osób prywatnych właśnie powinnyśmy dostawać zaświadczenie od lekarza że pies jest zdrowy ewentualnie jakie ma schorzenia dzięki temu jest możliwość dobrania odpowiedniego domu a i ludzie którzy biorą psa są świadomi ;) duży plus dla właścicielki że chociaż tyle nam pomogła...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: BILA/7,5 roku/W-wa, 28.10.11 zarezerwowana

Postprzez dalmibea » Cz wrz 29, 2011 2:08 pm

Dla Bili znalazl sie domek , w miejscowosci Greven , okolo 80 Km odemnie , tam mieszka tez moja ciocia , tak ze kontrole poadopcyjne gwarantowane ;) ,
Bila jezeli sie wlascicielka w Polsce zgodzi moglaby juz przyjezdzac , mieszkalaby z dalmatynka 9 cio letnia , spokojna i przyjaznie nastawiona do innych psiakow , tez taki spioch jak Bila .
Pani jest w starszym wieku , dobrze ulozona , ;) domek i ogrodek :)
Teraz probuje zalatwic transport na 15 pazdziernika , zeby mogla razem z Dora przyjechac .
Ten domek mialbyc najpierw dla Soni , a ze nie mamy kontaktu do Soni i nie wiadomo czy kiedykolwiek bedzie , rodzina zdecydowala sie na Bile.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: BILA/7,5 roku/W-wa, 28.10.11 zarezerwowana

Postprzez Vilena » Cz wrz 29, 2011 2:56 pm

Juhuuuu!!! Ale super :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: BILA/7,5 roku/W-wa, 28.10.11 zarezerwowana

Postprzez chili1304 » Cz wrz 29, 2011 4:38 pm

kurcze aż z radości chciało mi się kliknąć "lubie to" :lol:
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: BILA/7,5 roku/W-wa, 28.10.11 zarezerwowana

Postprzez roma_121 » Pt wrz 30, 2011 8:35 am

świetna wiadomości ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: BILA/7,5 roku/W-wa, 28.10.11 zarezerwowana

Postprzez magmal » So paź 15, 2011 7:52 pm

Bila pojechała dziś do nowego domu. Powodzenia malutka. Wkrótce więcej wiadomości.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: BILA/7,5 roku/W-wa, 28.10.11 zarezerwowana

Postprzez dalmibea » N paź 16, 2011 2:27 pm

Bila zajechala cala i zdrowa na miejsce. Ku zdziwieniu wszystkich wogole nie sprawiala wrazenia smutnej , biegala dzisiaj po ogrodzie zadowolona i terzala sie brzuchem po trawie . Jak narazie zadnych oznakow tesknoty za swoja byla pania .
Bila jest troche grubasek i dla jej zdrowia bedzie trzeba troche nad nia popracowac zeby pare kilo zzucila ;)
Bila pije bardzo duzo , pojdzie do weta jak sie troche zadomowi zeby ja pod katem cukrzycy zbadac .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Następna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron