Abis / 4 -letni , Czestochowa

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Abis / 4 -letni , Czestochowa

Postprzez figa » Cz cze 17, 2010 7:49 pm

http://allegro.pl/item1081546052_dalmat ... o_psa.html

Witam.



Z wielkim żalem i smutkiem wystawiam tę aukcję.



Życie zmusiło nas by znaleźć nowych właścicieli dla tego przecudnego pieska.

ABIS bo tak piesio się nazywa ma niecałe 4 lata.

Przygarnęliśmy go rok temu (był przywiązany do drzewa w lesie) i od tamtego czasu stał się najbardziej wdzięcznym zwierzęciem pod słońcem.

Piesek nie jest agresywny ! podejrzewam że musiał być kiedyś bity gdyż nie jest ufny dla obcych i uchyla się jak ktoś nieznajomy wystawia do Niego rękę.

Niestety nasza sytuacja życiowa zmieniła się diametralnie i nie możemy dalej wychowywać tego cudownego pieska:(



Abis jest bardzo dobrze zadbany, szczepiony , posiada swoją książeczkę weterynaryjną. Jest naprawdę wyjątkowym i ślicznym dalmatyńczykiem za którym każdy na spacerze się ogląda a dzieci wykrzykują jego nazwę :)



Mam nadzieję że Abis znajdzie w końcu dom na stałe i zazna pełnię szczęścia i spokoju gdyż należy mu się to po swoich ciężkich przejściach.

Psa oddam tylko w dobre ręce.



Osobiście odpowiem na każdego maila a telefonicznie proszę dzwonić do godz 20 pod:

34 363 07 59 - tel domowy zawsze ktoś odbierze


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Za moment napisze do nich w jego sprawie. Zapytam czy Bea moze umiescic ich na stronie SOS.
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez figa » Pt cze 18, 2010 2:07 pm

I tego sie obawialam. Jest duze zainteresowanie tym psiakiem, wiele osob pisze w jego sprawie.
Panstwo maja dla niego dom u ludzi ktorzy maja juz dalmatynczyka. Suczke. Nowi wlasciciele chca miec parke. Kolejna pseudo nam sie tworzy...? Oczywiscie poprosilam by sprawdzili to... zobaczymy co z tego wyniknie.
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez Danka » So cze 26, 2010 11:30 am

Tu nie ma czego sprawdzać , jeżeli suczka nie jest sterylizowana to mamy 100 % że będzie rozmnażanie. :(

Dodane po 2 godzinach 25 minutach:

Oddany do pseudo

Dodane po 36 minutach:

Nie mogę rozmawiałm z nią (była właścicielką ) i nie było miło . Ona w Częstochowskim ( pamietamy psy z tych okolic i interwencje) szuka dobrego domu gdzie nowi własciciele z góry zakładają rozmnażanie .
To obłęd . Niestety nie pomożemu mu już a jeszcze bardziej szkoda suczki .
"ale nic straconego trafi do nas wcześnie czy później, tacy miłośnicy dalmatów zawsze oddają po wyeksploatowaniu "
:wall: a najgorsze jest w tym wszystkim głębokie poczucie zadowolenia przez tych ludzi z racji swojego postępowania, są usatysfakcjonowani w 1000% . :pig:
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez dalmibea » Pn cze 28, 2010 12:35 am

rece mi opadaja a geba jeszcze bardziej jak cos takiego czytam !!!
Nawet jak by nam sie udalo wykupic psiaka , to sunia sie zostanie i znajda dla niej innego!!!
ta sunia trzeba by sie bylo zajac, a najlepiej wlascicielami
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Danka » Pn cze 28, 2010 8:53 pm

Bo tej suni szkoda mi bardziej niz psiaka . Co tez powiedziałam KOOPIE GOOWNA!
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Danka » N lip 04, 2010 6:39 pm

Dziewczyny ja nie umiem przenieście ten wątek , jest już nieaktualny a ciśnienie podnosi :cry:
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez dalmibea » N lip 04, 2010 11:30 pm

Ok , juz sie robi

przenosze jako wyadoptowany przez rodzine bez naszego udzialu , nie jestesmy odpowiedzialni za dalszy los psa.
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Gość » Śr mar 23, 2011 2:48 pm

Witam.

Przeczesałem z ciekawości internet pod kontem dalmatyńczyków i "imienia" mojego byłego psiaka.

Tak się składa, że to ja jestem byłym właścicielem Abisa (tutaj widzę "właścicielkĄ") Wiem że temat dosyć stary ale zaszokowały mnie Wasze wpisy.

Po pierwsze Danka bo rozumiem że to właśnie Ty do mnie pisałaś, nie wiem kiedy "nie było miło" i nic o suni nowych właścicieli na koniec mi nie pisałaś (koopie gowna....hmm ciekawe).

Ale najbardziej zaszokowało mnie Wasze podejście. Uważacie każdego właściciela, który by chciał mieć małe za jakiegoś wariata. Czyli według Was powinno się zatrzymać "rozwój" dalszego pokolenia dalmatyńczyków ? Dlaczego z góry osądzacie takich ludzi ?? To że spotkaliście się z przykrymi przypadkami nie oznacza iż każdy ma się tak samo kończyć.

Kontakt z nowymi właścicielami Abisa mam do dziś. Jak trafnie przewidywałyście po czasie były małe, ale ani Abis ani suczka na tym nie ucierpiały i cały czas są "kochającą parą". Czy to można zakwalifikować do złego losu psa ??

Skrytykowaliście doszczętnie moje posunięcie, ale proponowane mi z Waszej strony wywiezienie psa do Niemiec nie było imponujące i po takim wyczynie kontakt z właścicielem jak i wieściami o psie na pewno by przepadł.

Zbyt pochopnie oceniacie ludzi.
Gość
 

Postprzez dalmibea » Śr mar 23, 2011 3:24 pm

do tej pory jeszcze nam zaden kontakt z psem wyadoptowanym do Niemiec nie przepadl , jak pan to pisze ,
jezeli zazuca nam pan pochopne ocenianie ludzi to prosze samemu tego nie robic , bo pana stwierdzenie co do adopcji zagranicznych jest niczym innym .
Po drugie , to nie sa pochopne oceniania , tylko w tym przypadku fakt ktory nam pan swoim wpisem potwierdzil .
Kazdy ma prawo napisac na forum swoje zdanie , w koncu zyjemy w wolnym kraju gdzie panuje wolnosc religi i pogladow.
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Gość » Śr mar 23, 2011 3:53 pm

Może "Wam" kontakt by nie przepadł, ale mnie by przepadł ponieważ nie znam języka niemieckiego i nie mógłbym utrzymać żadnego bezpośredniego kontaktu z nowym właścicielem a tylko poprzez "pośredników" którzy w razie pomyłki nigdy by się do niej nie przyznali i mogliby pisać właściwie każdą wersje wydarzeń.

Moim wpisem potwierdziłem co ?? że zakładany "koci los" mojego psa czy suczki był po za Waszą regułą czy potwierdzeniem iż to było złe rozwiązanie dla Abisa ?

Oczywiście forum jest od wyrażania swoich poglądów, ale gdy dotyczą one innych żywych osób, które potrafią odpowiedzieć na stawiane argumenty oczekuje się pewnych wyjaśnień. Jak by nie było zostałem hmm "niesłusznie?" skrytykowany stąd pojawiły się moje wpisy.
Gość
 

Postprzez Danka » Śr mar 23, 2011 6:13 pm

Hodowla w celu podtrzymania rasy , to hodowla zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym , a rodzice sa psami rodowodowymi ,
Proszę nie mylić hodowcy z pseudochodowcą . Nie neguję że Abis ma dobrze , byc moze tak jest i dzięki za to . Tylko nam bardziej chodzi o szczeniaki które "poszły" w Polskę , aktóre jak bumerang wracaja w większości do nas po jakimś czasie.
Temat który Pan zaczął ,sadzę i nie tylko ja , po wypowiedziach Pana niestety jest Panu obcy.
Ja mam taką zasadę i radzę Panu , niech Pan wypowiada się publicznie tylko wtedy kiedy posiada Pan pełną znajomość tematu, w przeciwnym przypadku skutek jest ..............................niestety.

Tak jak los tych psów :
http://dalmatynczyki.mojeforum.net/temat-vt473.html
http://dalmatynczyki.mojeforum.net/temat-vt327.html
http://dalmatynczyki.mojeforum.net/temat-vt60.html
http://dalmatynczyki.mojeforum.net/temat-vt98.html

i wszystkie inne z naszych stron
A nie ma tam jeszcze szczeniaka o pomoc dla którego zwrócił się do nas Pan który go znalazł przy drodze wyjazdowej z jednego z polskich miast a moze to szczeniak Abisa? kto to wie , Przyjacielu zwierząt z bardzo dobra znajomością tematu i "ogromną empatią ".
Zycze szczęścia , ale nie Panu ,psom Pańskim i szczeniakom które wyjdą z tej pseudohodowli , nie hodowli , bo od takich hodowców broń nas Panie . Na koniec proszę zachować polskie zwyczaje ( i zowu temat Panu nie znany) i nie zwracać się do mnie per TY. Na to pozwalam tylko przyjaciołom .
Ostatnio edytowano Śr mar 23, 2011 6:26 pm przez Danka, łącznie edytowano 2 razy
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Vilena » Śr mar 23, 2011 6:17 pm

Anonymous napisał(a):Czyli według Was powinno się zatrzymać "rozwój" dalszego pokolenia dalmatyńczyków ?

Nie zatrzymać rozwój dalmatyńczyków, tylko dalmatyńczyki i inne psy rasowe rozmnaża się tylko w hodowlach zarejestrowanych w ZKwP, a nie na 'własną rękę'. Chyba, że ktoś jest na tyle głupi, że rozmnaża KUNDLE, bo nie wiem czy Pan wie, ale dalmatyńczyk, czy każdy inny pies bez rodowodu, to po prostu kundel, i zanim zacznie się je rozmnażać, proszę zajrzeć do schroniska, ile tam jest potrzebujących psów i najpierw znaleźć im domy, a dopiero później 'robić' następne. Bo jeśli ktoś przyczynia się do globalnej bezdomności zwierząt, rozmnażając kundle np. w typie dalmatyńczyka w celu zarobienia nędznych 200zł za psa, to nie może kochać na prawdę psów, więc proszę się nie dziwić, że spotkały Pana takie, a nie inne opinie na temat tego, że oddał Pan swojego psa świadomie do pseudo hodowli.
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez dalmibea » Śr mar 23, 2011 8:56 pm

Amen , swieta prawda
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Gość » Śr mar 23, 2011 9:51 pm

Po pierwsze nie ja ten temat zacząłem. Zostałem bezczelnie obgadywany "za plecami", teraz gdy to zauważyłem po prostu odpisałem.

Pani "Danka" proszę się już bardziej nie kompromitować stwierdzeniami "Per TY" śmiech na sali że mówi to osoba która parę postów wyżej wyzywa mnie od "KOOPY GOOWNA" ja w przeciwieństwie, Pani nie obrażam!

Nie chcę negatywnie oceniać Waszych intencji bo i tak w przeciwieństwie do wielu ludzi staracie się czynić dobro, lecz czasem zapominacie o prawach jakimi kieruje się świat. Nie Wam decydować którzy ludzie zasługują na pewne poczynania a którzy nie (to samo tyczy się psów). Na moim przykładzie nie trafnie oceniliście sytuację i to świadczy o tym iż nie zawsze musi być ten czarny scenariusz.

Wypraszam sobie także stwierdzenia iż świadomie oddałem psa w ręce "hodowców". Dla mnie w tamtym momencie to Abis był najważniejszy, a trafił tam gdzie ma świetne warunki do życia i suczkę dzięki której łatwiej mu było przystosować się do nowego otoczenia.

Potomstwa tej pary nie są moje jak to Pani Danka stwierdziła i mimo iż czarne musi być Pani życie skoro tylko widzi dramatyczne rozwiązania, ja życzę szczęścia właścicielom tych szczeniaczków które mogą odmienić ich życie i nie będą się przejmować iż to jak nazywacie KUNDLE !!
Gość
 

Postprzez dalmibea » Śr mar 23, 2011 10:33 pm

Cytat Goscia
"Po pierwsze nie ja ten temat zacząłem. Zostałem bezczelnie obgadywany "za plecami", teraz gdy to zauważyłem po prostu odpisałem.

Prosze nie mylic obgadywania z wyrazaniem opini i wolnego zdania forumowiczow na temat rozmnazania psow u pseudohodowcow.
Nikt nie napisal czegos co by bylo sprzeczne z prawda ,
przypuszczalismy ze beda z tej adopcji szczeniaki , a pan to teraz tylko potwiedzil ze mialysmy racje i o co chodzi ?
To ze nie jestesmy zwolenniczkami pseudohodowli wynika z tego ze mamy widocznie troche wiecej doswiadczenia jak pan jezeli chodzi o ten temat .
Tak jak juz pisalam , kazdy ma prawo miec swoje zdanie .

Na jakiej podstawie doszedl pan do stwierdzenia ze zapominamy o prawach jakim kieruje sie swiat ?
Wrecz przeciwnie , na co dzien jestesmy z tym konfrontowane.

przytocze jeszcze jeden cytat , ktorym pan sam sobie zaprzecza a po raz nastepny potwierdza nas w tym ze przypuszczenia userow forum byly trafne

"Na moim przykładzie nie trafnie oceniliście sytuację i to świadczy o tym iż nie zawsze musi być ten czarny scenariusz. "

Dla nas wlasnie ten czarny scenariusz stal sie zeczywistoscia ,
nie zaprzeczam ze dla Abis chcial pan jak najlepiej i nie zaprzeczam ze dobrze trafil ,
ale fakt jest faktem ze na swiat przyszly nastepne szczeniaczki , ktore albo zostaly sprzedane i tak przyczynily sie do zarobku albo zostaly rozdane za darmo , nie wiem , moze i dobrze trafily , albo zle i ktoregos dnia albo skoncza na lancuchu jak podrosna albo wyladuja w schronisko .
Trzymam kciuki zebym sie mylila .

Z checia ogladniemy zdjecia tych szczesliwych szczeniaczkow w nowych domach , a takze Abisa .
Dalsza rozmowa nie ma sensu ,
prosze zaakceptowac to ze mamy inne zdanie jak pan na temat pseudohodowli , pana pies , pana decyzja , a co my na ten temat myslimy nie jest zabronione nikomu tutaj pisac .
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Następna strona

Powrót do ZAADOPTOWANE - PSY W NOWYM DOMU

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron