inne rasy

Pogaduchy o wszystkim i o niczym.

Moderator: magmal

inne rasy

Postprzez magmal » N kwi 17, 2011 7:10 am

Biedna sucza, ale przepraszam to portal, o dalmatynczykach - Forum SOS-Dalmatynczyki..... czy moze sie mylę ...a juz drugi wątek czytam, ze to nie dalmatynczyk.... a kolejna bida- typowy kundelek ( biedactwo, szuka domku)..... Jedak ni w ząb nie przypomina " dalmatynczka".....

Mozna byłoby do takich bid stworzyć osobny wątek pt: "Kundelki i inne rasy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sos2010/dalmibea
Site Admin


Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 2270


PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 1:17 am Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
Mysle ze Diana ma racje , dla nie dalmatow , psow innej rasy i kundelkow moglibysmy zalozyc osobny watek .

_________________
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vilena



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 402
Skąd: Bielsko - Biała


PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 8:08 am Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
Jak chcecie, ale moim zdaniem wtedy te dalamty, które tutaj trafiają też powinny być w kundelkach, bo chyba wszystkie popieramy rasowy = rodowodowy.
Mi się podoba tak jak jest, bo jeszcze jeden dział z psami to tylko kolejne 'grzebanie' w forum jak dla mnie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
roma_121



Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 368
Skąd: Bukowno/ małopolska


PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 8:38 am Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
nie no stop... pomagamy dalmatyńczykom...czyli wydaje mi się że za kryterium bierzemy to jakie mają umaszczenie czyli koncentrujemy się na psach o umaszczeniu w czarne badz brazowe łatki... przyjmowanie kryterium pochodzenia psa mija się tutaj jak dla mnie z celem... Wink


ale tworzenie kolejnego wątku tak jak pisze Vilena nie ma sensu bo nie jest ich dużo a cholercia nie da się przejść obojętnie obok innych psów jak obcują w towarzystwie dalmata.... zreszta jak widać szybko domy są im znajdowane wiec rozgraniczanie ich nie ma sesnu zwlaszcza że działy nie mówią wprost o dalamtyńczyka bo pisze "pies szuka pana" Wink

_________________
Wszystko to co mam wykradłam Bogu gdy spał Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vilena



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 402
Skąd: Bielsko - Biała


PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 8:59 am Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
O właśnie Roma, dobrze to wszystko ujęłaś.
Teraz działów jest w sam raz, także można to wszystko jeszcze ogarnąć. A jak dojdzie kolejny, potem jeszcze kolejny, bo znowu ktoś coś wymyśli, to forum stanie się jak wiele innych - grzebania będzie bez końca.

Jak ktoś tutaj przychodzi zobaczyć dalmaty do adopcji, wejdzie też w wątek innego psa i może akurat go adoptuje.
A jak będzie podział, to mało kto będzie zaglądał do 'innych ras' bo przecież przyszedł oglądać tylko dalmaty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Diana



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 160


PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 8:28 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
Nie zrozumieliśmy sie... sama mam psa "kundla" bez rodowodu... ale przypomina dalmatynczyka, wygląda jak dalmatynczyk.. a ten tutaj psiak nijak ma sie do dalmatynczyka..... jest typowym kundelkiem.... a widnieje w temacie dalmatynczyk" Szuka domku"....

Dla mnie pies, który jest zamieszczany w dziale dalmatynczyk- (szuka domu) a nim nie jest nie, ba nawet nie przypomina go w 10 % to wprowadzenie w błąd potencjalnego wl., który własnie szuka dalmatynczyka....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
roma_121



Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 368
Skąd: Bukowno/ małopolska


PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 8:41 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
ale nikt nikogo nie wprowadza w błąd w tytule jest informacja że pies nie jest dalmatyńczykiem... Wink

_________________
Wszystko to co mam wykradłam Bogu gdy spał Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vilena



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 402
Skąd: Bielsko - Biała


PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 9:26 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
No właśnie Diano, przecież w tytule jest napisane: "DORA nie dalmatyńczyk", więc nikt nikogo nie wprowadza w błąd Wink

A poza tym fundacja nie pomaga tylko dalmatyńczykom, ale również innym psom w potrzebie. Dora jest pod pieką fundacji, więc jest w dziale 'psy pod opieką fundacji' i nie widzę w tym dziwnego Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Diana



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 160


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 6:28 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
Czyż to nie forum SOS o dalmatynczykach? taki nosi tutuł... mało jest dalmatynczyków potrzebujących domku? Widocznie za mało, jak zaczyna sie ogłaszać psy, które nie maja nic wspolnego z rasa dalmatynczyk.... Rolling Eyes

I tutaj nie chodzi mi, o tą bide...zal mi jej bardzo... forum jest o dalmatynczykach, tym sie podpinam..... Ten pies nie ma nic wspolnego z dalmatem, nic..... a widnieje w temacie "Pies szuka Pana" na forum dalmatynczyków, a własciwie nim nie jest. Osoba, jak bedzie chciała wziać -zaadoptować typowego kundelka ( wejdzie na inna stronę)... nie wejdzie na forum SOS dalmatynczyki...bo sama nazwa wskazuje, ze to forum o dalmatynczykach.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
roma_121



Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 368
Skąd: Bukowno/ małopolska


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 7:29 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
Diana ale ja cię rozumiem Smile

ale na miejscu Magmal też bym wstawiła tego psiaka... on mieszka razem z naszymi dalmatyńczykami w DT wiec nie da się przejść obojętnie obok niego... zresztą chociaż tak możemy pomóc osobą które dają naszym psiakom dom że pomożemu szukać domu ich psom...

ten pies nie jest wzięty od tak... wiec pomóżmy szukać mu dom bo to narazie o szczescie tej psiny chodzi Wink

_________________
Wszystko to co mam wykradłam Bogu gdy spał Smile

roma_121 napisał:
Diana ale ja cię rozumiem Smile

ale na miejscu Magmal też bym wstawiła tego psiaka... on mieszka razem z naszymi dalmatyńczykami w DT wiec nie da się przejść obojętnie obok niego... zresztą chociaż tak możemy pomóc osobą które dają naszym psiakom dom że pomożemu szukać domu ich psom...

ten pies nie jest wzięty od tak... wiec pomóżmy szukać mu dom bo to narazie o szczescie tej psiny chodzi Wink



Szkoda, ze nie było napisane, ze wychowuje sie z dalmatami.... Wink To zmienia kolej rzeczy .....
Rozumiem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
roma_121



Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 368
Skąd: Bukowno/ małopolska


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 7:42 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
Diana pisze w pierwszym poście że psiaki wychowują się z naszymi dalmatami Razz

_________________
Wszystko to co mam wykradłam Bogu gdy spał Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Diana



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 160


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 8:00 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
Pisze, ze z Korą i Baronem a skad ma potencajny wł. wiedzieć, ze chodzi o dalmatynczyka? ( Jak to nie było napisane) Trzeba pisac, ze Kora i Baron to dalmatynczyk..... Wink


Ostatnio zmieniony przez Diana dnia Pią Kwi 15, 2011 8:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
magmal
Site Admin


Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 524
Skąd: Warszawa


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 8:02 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
Dora i Gizmo to przypadki nadzwyczajne. Jeśli my im nie pomożemy, to nikt tego nie zrobi.

Mi chodziło tylko o to żeby nasze kochane Mistrzynie Ogłoszeń (roma, Vilena, chili) miały dostęp do informacji.

Oczywiście zajmujemy się dalmatami w potrzebie i to jest nasz głowny i nadrzędny cel. Te dwa przypadki są absolutnie nadzwyczajne i wielkie dzięki dziewczyny, że porobiłyście ogłoszenia.

Coś się zaczyna dziać w ich temacie. Z Dorą jadę w niedzielę na wizytę. Było też pytanie o Gizmo.....

_________________
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

— Arthur Schopenhauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Diana



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 160


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 8:08 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
magmal napisał:
Dora i Gizmo to przypadki nadzwyczajne. Jeśli my im nie pomożemy, to nikt tego nie zrobi.

Mi chodziło tylko o to żeby nasze kochane Mistrzynie Ogłoszeń (roma, Vilena, chili) miały dostęp do informacji.

Oczywiście zajmujemy się dalmatami w potrzebie i to jest nasz głowny i nadrzędny cel. Te dwa przypadki są absolutnie nadzwyczajne i wielkie dzięki dziewczyny, że porobiłyście ogłoszenia.

Coś się zaczyna dziać w ich temacie. Z Dorą jadę w niedzielę na wizytę. Było też pytanie o Gizmo.....



Kazdy pies, który poszukuje domu jest nadzwyczajny.... i nie generalizujmy, ze te psy bardziej sa w potrze, a inne mniej....

Sytuacja została wyjasniona, dlaczego te psy sa w temacie dalmatynczyk.... a go nie przypominaja... stad ma uwaga....

Cytat:
Pisze, ze z Korą i Baronem a skad ma potencajny wł. wiedzieć, ze chodzi o dalmatynczyka? ( Jak to nie było napisane w wątku) Trzeba pisac, ze Kora i Baron to dalmatynczyk.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość







PostWysłany: Sob Kwi 16, 2011 3:33 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora
Jeżeli na naszej drodze ,stanie pies potrzebujacy pomocy ,nie jest dla nas jak sądzę istotne czy jest czaro-biały czy biały w czarne kropki , czy też szary , brązowy itp.
Pies potrzebujacy pomocy to wszystko , nie przejdziemy obojetnie nad nieszczęściem psim,zgadzacie się?

Zgadzam się że otwieranie nowego wątku byłoby "czysto rasistowskim" posunięciem? Wink
Tym bardziej ze nasze psiaki też sa kundlami. Smile
Dziękuję dziewczyny za pomoc i taką solidna pracę na rzecz pomocy naszym podopiecznym. Wielki ukłon dla Was Very Happy
Danka
Powrót do góry
sos2010/dalmibea
Site Admin


Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 2270


PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 12:48 am Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
Mysle ze moze jednak zalozymy watek psow innych jak dalmatynczyki i w ich typie .
Nie raz zdazy sie jeszcze taka sytuacja ze poprosza nas nasi przyjaciele , znajomi czy ktos z krewnych o szukanie domu dla ich psiaka , a takze kazdej z nas moze trafic sie taka sytuacja ze znajdzie na ulicy , w lesie , na urlopie bezdomnego psiaka konajacego z glodu i potrzebujacego pomocy .
Co wtedy ???
Do schroniska ? o ile przyjmna to jakie bedzie mial szanse na przezycie , na znalezienie domu ? , raczej marne .
Dlatego nie chialabym odbierac tym psom szansy na lepsze zycie nie zamieszczajac go tutaj na forum i zostawiajac na pastwe losu , albo odmawiajac pomocy przyjaciolom ktorzy mnie o pomoc prosza dla psa nie dalmatynczyka .
Jak to rozwiazac ?
Rozumiem Diane ale i wiem jak ciezko jest nam wszystkim odmowic pomocy psu , obojetnie na to jak on
wyglada.
Dlatego mysle ze zalozymy osobny watek , tak zeby i wilk byl syty i owca cala Wink

Beda wtedy trzy watki jak do tej pory :

1) pies szuka pana , ( to znaczy dalmatynczyki i w typie ktore sa pod opieka fundacji )

2)dalmaty i w typie ze schroniska i od osob prywatnych zostana polaczone na jednym watku ( wtedy z wyraznym dopiskiem ktory pies jest w schronie ktory od osob prywatnych z odpowiednia osoba kontaktowa w sprawie psa i podaniem miejscowosci w jakiej przebywa)

3) Watek dla psow innych ras i mieszancow w potrzebie ( przy dokladnym zaznaczeniu kto jest wlasciielem psa , fundacja sos, czy osoba prywatna , czy schronisko plus kontakt przy kazdym psie i miejscowosc gdzie aktualnie przebywa)

Beda dalej trzy watki , dwa pierwsze dla dalmatow i w typie i trzeci dla innych .

Wtedy nie bedzie nieporozumien i ci ktorzy nie interesuja sie dalmatynczykami nie musza na ten watek wogole wchodzic , ale nie chcialabym zadnemu psu odbierac szansy na znalezienie nowego domu i na lepsze zycie tylko dlatego ze nie jest dalmatem .
To jest moje zdanie .

Oczywiscie zaden pies innej rasy czy nie dalmatynczyk nie bedzie zajmowal dalmatynczykom miejsca w naszych DT i nie bedzie utrzymywany na koszt fundacji i z pieniedzy od osob wspierajacych dalmatynczyki .
Przeciez kazdy moze sam prywatnie decydowac o tym jakiemu psu zaoferuje swoja finansowo pomoc czy nie .
A wstawiajac psa innego jak dalmatynczyk na forum , wykorzystujac platforme jako ogloszenie nie odbieramy tym naszym dalmatom ani szancy na znalezienie nowego domu , ani nie zajmujemy miejsca przeznaczonego na forum dla dalmata , bo miejsc jest dosc a dosc i starczy dla wszystkich dalmatow .
Tak ze nie widze w tym nic co by negatywnie wplywalo na adopcje dalmatow czy zmniejszalo przez to nasz zakres niesienia pomocy dla dalmatow i w ich typie wstawiajac tutaj na osobnym watku psy innych ras i mieszancow .

_________________
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vilena



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 402
Skąd: Bielsko - Biała


PostWysłany: Nie Kwi 17, 2011 7:04 am Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post Zobacz IP autora Daj punkt użytkownikowi Daj ostrzeżenie użytkownikowi
Anonymous napisał:
Jeżeli na naszej drodze ,stanie pies potrzebujacy pomocy ,nie jest dla nas jak sądzę istotne czy jest czaro-biały czy biały w czarne kropki , czy też szary , brązowy itp.
Pies potrzebujacy pomocy to wszystko , nie przejdziemy obojetnie nad nieszczęściem psim,zgadzacie się?

Zgadzam się że otwieranie nowego wątku byłoby "czysto rasistowskim" posunięciem? Wink
Tym bardziej ze nasze psiaki też sa kundlami. Smile
Dziękuję dziewczyny za pomoc i taką solidna pracę na rzecz pomocy naszym podopiecznym. Wielki ukłon dla Was Very Happy
Danka

Myślę tak samo jak Ty Danka, też mi się to skojarzyło z rasistowskim posunięciem.
No, ale Wy tu rządzicie Wink
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Powrót do HYDE PARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron