roma_121

Serdecznie witamy na forum S.O.S Dalmatyńczyki!

Moderatorzy: dalmibea, magmal

roma_121

Postprzez roma_121 » Śr lut 16, 2011 7:30 am

To może i ja się przedstawie :)


Mam na imię Kasia. Mam 22 lata. Jestem studentkom prawa na Uniwersytecie Śląskim. Mieszkam razem z moją psiną w Bukownie, jest to mała miejscowość w woj. małopolskim.


Od 11 lat mam to szczęście że w moim życiu jest Sabcia- dalmatyńczyk którego wziełam ze schroniska. Życie dało mi wyzwanie, które pomimo młodego wieku musiałam przyjąć a mianowicie głuchota mojej suni, która w tamtym okresie nie była tak rozpowszechniona jak teraz. :wink: Jednak po wielu próbach, wysiłkach poświęceniu udało się ją wychować " na ludzi" pomimo tego że jedynym komunikatorem między nami są gesty.

Uważam że jak do wszystkiego tak i do posiadania psa trzeba dorosnąć a zwłaszcza do tej rasy. Sama patrze jak z perspektywy mojego życia moje podejście stosunek to posiadania psa się zmienił. Z początku była to "zabawka" do głaskania przytulania bez żadnych obowiązków teraz najlepszy przyjaciel i towarzysz życia gdzie obowiązki stał się przyjemnościa :wink:
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez Vilena » Śr lut 16, 2011 3:37 pm

Podziwiam Cię, że tak dobrze sobie radzisz z niesłyszącym psem!
Tak trzymaj :-)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez magmal » Śr lut 16, 2011 11:07 pm

roma_121 też Cibie witam, chociaż jesteś już zadomowiona na naszym forum :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Postprzez agrazka » Śr lut 16, 2011 11:43 pm

widziałam już twoją dalmatynkę, teraz tu cię witam :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Postprzez dalmibea » Cz lut 17, 2011 12:42 am

nasza przyszla pani adwokatka ;)
widze ze nam sie nasza dalmacia rodzina z dnia na dzien powieksza , super :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Achajka » Cz lut 17, 2011 12:01 pm

witam Cię Kasiu :)
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez roma_121 » Cz lut 17, 2011 2:54 pm

Vilena napisał(a):Podziwiam Cię, że tak dobrze sobie radzisz z niesłyszącym psem!
Tak trzymaj :-)



ojjj... nie było łatwo... ile razy musiałam wychodzić z pokoju wykrzyczeć się uspokoić i wracać do niej bo wiedziałam że w nerwach niczego jej nie naucze... najcieższe było to że nie zawsze potrafi zrozumieć żę grożenie jej palcem oznacza że robi coś źle i po kilkanaście razy w tej samej sytuacji trzeba powtarzać w taki sam sposób zachowanie żeby wreszcie zapamiętała że to jest złe... czasami praca jest syzyfowa czasami musze z czegoś zrezygnować żeby ją czego innego nauczyć...

nie moge jej pozwolić sobie wejść na głowe bo to jest pies nie reformowany ... przez ostatnie jej choroby tak ją rozpieściłam że potrafi mi całymi dniami marudzić :lol: i nawet warczeć jak jej każe zejść z łóżka...

ostatnio przeżywa okres ciągłego szczekania... czy to w domu czy to na polu szczeka cały czas :shock:


ma w cholere wad ale tyle samo zalet.. a jak widze jak się cieszy to wszystkie złości, bezsilności znika ;]

jeszcze nie przyszła pani prawnik... dopiero na 3 roku jestem więc jeszcze troche przedemna :wink:
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez chili1304 » Cz lut 17, 2011 4:13 pm

witaj Kasiu i Sabciu :) wspaniałe z Was Dziewczyny :)
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: roma_121

Postprzez roma_121 » Pt lip 15, 2011 8:52 pm

Przedstawiam Wam przyszłego działacza Fundacji SOS Dalmatyńczyki ;) on jeszcze o tym nie wiem ale ciotka ( czyli ja :lol: ) już go na to przygotowuje :mrgreen:

Na moje pytanie będziesz pomagać dalmatyńczykom odpowiada tiaaa :lol: więc nie mogę już go nie teraz przedstawić zwłaszcza że od początku swojego życia ma styczności z dalmatem :P

Już go szkolę jak ma podchodzić do psa, co wolno robić pieskowi a co nie :) czasami mi się zdarzy nawet krzyknąć jak widzę jak jeszcze ma odruchy deptania, ciągnięcia :roll: ale na szczęscie już mu przechodzi :) od środy do dzisiaj przechodził szkolenie jak obcować z psem :P fakt że Sabcia nie nadaję się do tego ani za grosz bo tylko pasożytuje i współpracuje jak widzi że ma profity z tego, ale od czegoś trzeba zacząć :P ją także szkolę i muszę Wam powiedzieć odnoszę także na tym polu sukces :mrgreen: może nie akceptuje wszystkich dzieci ale tego jednego już TAK :lol:


tutaj usnął jak mu ciotka dawała wykład na temat Sabci :lol:

Oto przed Państwem Adamo :mrgreen:
Obrazek

tak dla sprostowania to mój chrześniak 2 letni :) ten sam co jest na zdjęciach z Sabą w galerii :)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: roma_121

Postprzez chili1304 » Pt lip 15, 2011 9:26 pm

jaki śliczny,słodki aniołeczek :D no witamy serdecznie Adama :D kurde młoda kadra SOS nam rośnie :D Roma jestem jak najbardziej na tak,żeby dzieciakom od małego kłaśc do główki jak postępowac z pieskami i innymi zwierzakami :D
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: roma_121

Postprzez chili1304 » Pt lip 15, 2011 9:29 pm

roma_121 napisał(a):Sabcia nie nadaję się do tego ani za grosz bo tylko pasożytuje i współpracuje jak widzi że ma profity z tego

no tak się z tego tekstu uśmiałam,że aż mi łzy ciekną hehehehe oj te nasze dalmaty,przy życiu nas trzymają :lol:
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: roma_121

Postprzez roma_121 » Pt lip 15, 2011 9:34 pm

no co mówie prawdę... Saba nie ma instynktu macierzyńskiego ani żadnej troski ;) a w kache też nie da sobie dmuchać żeby ją ktoś ciągnął :P pokazuje zęby :) Saba to jedynaczka przez 10 lat była sama... jak byście ją zobaczyli jak Adaś jest koło mnie... czyste sceny umierania z zazdrości... jak by jej się krzywda działa... dlatego szukałam długo jak pogodzić zabawę z Adasiem ze zwracaniem uwagi na Sabę i znalazłam :) ostatnio bawiliśmy się gdzie ma saba oczko, nosek, łapkę, łatkę... nie muszę mówić ze Saba była w 7 niebie jak była w centrum zainteresowania a Adaś miał super zabawę każdą łatką się zachwycał a jak się śmiał ;) i co najważniejsze zabawa była na łóżku :P
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: roma_121

Postprzez Vilena » So lip 16, 2011 11:17 am

chili1304 napisał(a):kurde młoda kadra SOS nam rośnie :D

EXTRA! :D :D :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała


Powrót do PRZEDSTAW SIĘ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron