Achajka

Serdecznie witamy na forum S.O.S Dalmatyńczyki!

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Achajka

Postprzez Achajka » Wt lut 15, 2011 11:57 pm

witam, *ukłoniła się* :)
Mam na imię Monika, mieszkam w Warszawie, tu też pracuję, i żyję sobie ze swoją rodzinką. Ukończyłam AR jakiś czas temu, pewnie dlatego moje zamiłowanie do roślinek i zwierzątek.
W zeszłym roku 26.VI. odszedł od nas mój ukochany piesek Bambi, dalmatyńczyk. To była ogromna strata, ale miał już 15 lat, pozostały cudowne wspomnienia.
Miał pół roku kiedy go odkupiłam, miał guzy pod skórą po biciu i jadł piasek jak go zabierałam od poprzedniej właścicielki. Przez kilka lat walczyłam ze strachem i stresem swojego pieska, bał się ludzi a zwłaszcza dzieci, które chciały go głaskać, był nietypowy, czarny w białe kropki, przez co mówiono na niego negatyw. Nasz trud nie poszedł na marne :D To był mój *synuś*.
Bardzo się cieszę, że tu trafiłam, martwi mnie brak tolerancji i szacunku dla zwierząt, to forum jest przykładem że są osoby, które walczą z tym i poświęcają swój czas żeby z tym walczyć i coś zmienić.

pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dalmibea » Śr lut 16, 2011 2:38 am

Witaj Achajka na forum ,
watek przedstaw sie jest nowym watkiem zalozonym pare dni temu , moze go jeszcze oprocz Ciebie nikt nie odkryl.
Ciesze sie bardzo ze zrobilas ten poczatek , mysle ze teraz znajdzie sie wiecej odwaznych do napisania o sobie paru slow .
Mysle ze moze przez to ,chociaz mieszkamy w roznych katach Polski i nie tylko bedziemy mogli sie lepiej poznac i ze soba zzyc , w koncu mamy wszyscy ten sam cel , dalmatynczyki gora i wszyscy kochamy ta rase ponad wszystko , no i jeszcze jedna wspolna cecha , kazda z nas ma albo miala tego najkochanszego i najmadrzejszego i najsliczniejszego dalmata na swiecie , albo ????
Bo ja takiego wlasnie mam , a ten przed byl tez naj,naj,naj .....:)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Achajka » Śr lut 16, 2011 6:59 pm

Witam,

fajnie że ruszył ten temat, dziewczyny miło Was poznać :)
Okazuje się że łączy nas to samo, czyli *dalmatyński* los.
Pieska nie mam ale mam mnóstwo cudownych wspomnień. Kiedy dostałam go w swoje ramiona mój syn miał 5 lat, może w to trudno uwierzyć ale wyobraźcie sobie że po miesiącu czułam się jakbym miała w domu bliźnięta, jak syn marudził że boli go brzuch, pies też miał z tym problemy, obaj też byli alergikami. Alergolog jak usłyszał, że mam psa kazał mi go zlikwidować, a ja się uparłam :D i pies został, po kilku latach okazało się że obaj wyrosi z alergii. Im piesek robił się starszy tym bardziej syn robił się odpowiedzialny, jeszcze w zeszłym roku to on się nim zajmował najbardziej, biegł do szkoły a potem wracał szybko do psa. I zdał maturę bardzo dobrze. Choroba wątroby i serduszko pokonały pieska, ale 15 lat przeżył w miłości :D
Pochwaliłam się troszkę ale myślę ze warto o takich sprawach pisać.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez magmal » Śr lut 16, 2011 11:04 pm

ja też witam :)

i cieszę się, że do nas trafiłaś. Jak raz zostałaś trafiona strzałą dalmatyńskiego amora, to już zostanie na całe życie :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Postprzez agrazka » Śr lut 16, 2011 11:42 pm

witaj Achajka, tak ta strzała chyba zostaje, dlatego mam następną dalmatynkę :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Postprzez Vilena » Cz lut 17, 2011 10:23 am

Cześć Achajka :sunny:
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Achajka » Cz lut 17, 2011 11:42 am

Cześć :)

mnie to trafia nie tylko jedna strzała amorka dalmatyńskiego ale widać mój *Śliczny* - tak mówiłam do swojego pieska, czuwał i chciał żebym znalazła pokrewne duszyczki.

pozdrawiam Was serdecznie
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez chili1304 » Cz lut 17, 2011 4:18 pm

Witam Moniko :)
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm


Powrót do PRZEDSTAW SIĘ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron