Co to rodowód? czyli początki początków...

Moderator: dalmibea

Postprzez Patisa » Śr kwi 27, 2011 11:11 pm

Pies rasowy jest TYLKO I WYŁĄCZNIE z rodowodem. Jeśli ktoś chce rozmnażać swoje psy, które nie posiadają uprawnień hodowlanych - jest pseudo hodowcą, który przyczynia się do tego, że schroniska są przepełnione. Nie po to zostały te uprawnienia wymyślone. Psy z pseudo hodowli są wykupywane po tańszej cenie, ale często nie wiadomo, gdzie trafiają. Zdarza się, że idą na psi smalec - prawda, że miło. Dlatego zachęcam wszystkim - kupujcie psy TYLKO z dobrych hodowli. Jeśli ktoś chce, żeby pies miał tylko wygląd mniej więcej dalmatyńczyka, to zapraszam do schronisk - są przepełnione.

Ktoś, kto przyczynia się do powstawania, propagowania pseudo hodowli, nie może prawdziwie kochać zwierząt.

RODOWÓD
Rodowód to nie kawałek bezużytecznego papieru z imionami przodków naszego psa. Rodowód przede wszystkim świadczy o pochodzeniu psa, o tym, że jego rodzice i przodkowie też byli psami określonej rasy. Gwarantuje nam, że nasz szczeniaczek powinien wyrosnąć na psa o określonych cechach charakteru, wyglądzie i predyspozycjach. Niestety kupno szczeniaka bez rodowodu może się skończyć posiadaniem całkiem innego pieska, tylko w niewielkim stopniu przypominającego daną rasę. Zamiast miłego, spokojnego psa możemy mieć np. agresora.
Świadczy o tym, że rodzice szczeniaka byli przynajmniej 3 razy ocenieni przez ekspertów, nie tylko pod względem eksterieru, ale także charakteru, przeszli niezbędne badania (np. zdjęcie RTG wykluczające dysplazję) oraz testy psychiczne (obowiązkowe u niektórych ras).
Wiadomo, że szczeniak został obejrzany przez osobę znającą się na rasie, zaszczepiony i odrobaczony, a wszelkie wady i niedoskonałości zostały odnotowane w Karcie przeglądu miotu.
W wypadku, gdy szczenię posiada wady eliminujące je z kręgu psów hodowlanych, OTRZYMUJE metrykę, tak jak każde inne szczenie z miotu. Dostaje jednak miano psa "niehodowlanego", które zostaje wpisane w metrykę szczeniaczka.

http://rodowod.republika.pl/

Patisa ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Patisa
 
Posty: 35
Dołączył(a): Śr kwi 27, 2011 10:45 pm

Postprzez Patisa » Śr kwi 27, 2011 11:24 pm

no byłoby miło ;)

wiecie, niby nic takiego, ogolnie jestem jak najbardziej za tym, by to co pisze ( a przeciez pisząc tego typu artykuły chce by trafiły do naknajszerszej publiki) było rozpowszechniane. jednak już zdarzyło mi sie kilkakrotnie trafic na strony hodowli psów, gdzie zostały zamieszczone moje wypowiedzi, zywcem skopiowane z dogomani.pl lub innych for czasem sama nie pamietam w ilu miejscach już pisałam ) bez jakiejkolwiek wzmianki o autorze, albo chodziaz o źródle artykułu. A to, że ktos już w tak bezposredni sposób wykorzystuje moje prace by - badź co bądź- nakręcac swój biznes jest już denerwujące.

Tu jest trochę inna sytuacja, bo na szczęscie nie o biznes tu chodzi... no ale nie powiem, wolałabym, żeby było jasne, kto to pisał. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Patisa
 
Posty: 35
Dołączył(a): Śr kwi 27, 2011 10:45 pm

Postprzez dalmibea » Śr kwi 27, 2011 11:29 pm

juz jest wszystko uporzadkowane , przejalam to ze starego forum i nie wiedzialam kto byl autorem , myslalam ze byly to kopie z podanych linkow a tam sa ich autorzy .
Super ze znalazl sie ich autor i wszystko sie wyjasnilo :)
Patisa witaj ponownie na nowym forum z nowym Nickiem ;)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Patisa » Cz kwi 28, 2011 12:23 am

tez się ciesze, że tu trafiłam :)
własciwie to najpierw znalazłam strone Fundacji SOS Dalmatyńczyki - powiem szczerze - GRATULUJE!!! Super, że strona wreszcie funkcjonuje jak powinna, bardzo bardzo BARDZO mnie to cieszy!
Działajcie dziewczyny najlepiej jak możecie i oby kiedys zabrakło dalmatów w potrzebie... :(

Trzymajcie sie ciepło ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Patisa
 
Posty: 35
Dołączył(a): Śr kwi 27, 2011 10:45 pm


Powrót do RASOWE=RODOWODOWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron