PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Moderatorzy: dalmibea, magmal

PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez roma_121 » Cz maja 17, 2012 11:53 am

Witam
o Punto wiemy niewiele
najprawdopodobniej ktoś wyrzucił go na łąkach pod Krakowem
gdzie biegał około miesiąca samopas
potem zaczęła dokarmiać go Pani, pies zaczął podchodzić do jej gospodarstwa, ale niestety nie potrafił dogadać się z rezydentami
i tak oto po tel Pani i interwencji Biafry pies trafił do nas
Fundacja Zwierzę nie jest rzeczą nie była pierwszą "instytucją", do której zadzwoniła Pani, ale niestaty żadna z wcześniejszych nie zechciała pomóc

Punto jest młody, może mieć rok ew. 2 lata.
Ciężko oszacować wiek.
Jest żywiołowy.
Zaczepia inne psy.
Jest uległy wzg. człowieka.

Wydaje nam sie, że trzeba z nim chwilę popracować.
Generalnie nie jest agresywny, ale się boi i na niektóre sytuacje reaguje agresją podszytą strachem.
Karny.

niestety nie mamy dla niego miejsca
teraz przebywa u nas ale niestety jest uwiązany w sadzie
wszystkie kojce sa zajęte przez wszelkiej maści kaukazopodobne mniej lub bardziej psiaki


Obrazek
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Punto- pies z lasu

Postprzez chili1304 » Cz maja 17, 2012 1:17 pm

uwiązany w sadzie ?? nie no masakra ;(
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Punto- pies z lasu

Postprzez roma_121 » Cz maja 17, 2012 2:57 pm

no niestety ;( fundacja nie ma gdzie go dać...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez magmal » Pt maja 18, 2012 6:01 pm

BARDZO PILNIE potrzebny dom tymczasowy dla Punto. Ewentualnie prosimy o pomoc w zbiórce pieniędzy, aby umieścić go w jakimś hoteliku, gdzie zacznie być socjalizowany.
POMOCY!!!!!!
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez roma_121 » Pt maja 18, 2012 7:08 pm

nie wyobrażam sobie jak on spędził tam noc dzisiejszą, jak temperatura była minusowa :(
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez roma_121 » Pn maja 21, 2012 7:38 am

mamy wsparcie od Figi na hotel i kobieta na FB też zadeklarowała swoją pomoc w opłaceniu hoteliku ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez chili1304 » Pn maja 21, 2012 4:12 pm

super!!!! :)
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm


Re: PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez dalmibea » So maja 26, 2012 4:35 pm

roma_121 napisał(a):mamy wsparcie od Figi na hotel i kobieta na FB też zadeklarowała swoją pomoc w opłaceniu hoteliku ;)


od jakiej Figi ? Sylvi C.?
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez roma_121 » So maja 26, 2012 7:46 pm

Tak na dogo zadeklarowala 40 zl na miesiac
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez magmal » Pn maja 28, 2012 8:49 pm

zamówiłam dziś karmę dla Punto - wysokoenergetyczną (109 zł - 18 kg), bo on chudeusz.
Jutro wysyłam obroże p/kleszczom i fiprex.

W przyszłym tygodniu będę chciała zapłacić Izie za budę - 400 zł.

Można na facebooku ogłosić zbiórkę.

Wiejski stolarz zrobi mu budę z porządnych mocnych desek, izolowaną, z 5 cm steropianem w ścianach, więc , myślę że będzie ok.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez roma_121 » Pn maja 28, 2012 9:25 pm

ok jutro się tym zajme ;) ale zdjęcia potrzebuje... ja nic nie dostałam do tej pory ;/
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez roma_121 » Pn cze 04, 2012 11:59 am

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez roma_121 » Pn cze 04, 2012 12:00 pm

cytuje z dogomanii :)
Punto dostał wielki wór karmy z gratisem i paczuszkę z preparatami na pchły i obrożę.
Bardzo dziękuję w jego imieniu dziewczynom od Dalmatyńczyków
Zdjęcia prezentów się ładują

Sam Punto na razie jest pod moją obserwacją
Tak jak mówiłam dziewczynom przez telefon, pierwszy raz widzę na oczy dalmatyńczyka i muszę się dobrze zastanowić żeby go niechcący nie urazić moją opinią

W porównaniu do kaukazów i molosów to on jest BARDZO inny ...
Na pewno jest bardzo towarzyski, nie lubi być sam...chyba wręcz się trochę boi.
Próbuje mi wskoczyć na ręce, na głowę, na co się tylko da
Nie potrafi sobie zorganizować czasu...pewnie to dobrze jak na dalmatynczyka, ale uwierzcie mi w porównaniu do wielkich puchatych misiów, które głównie leżą i rozglądają się oraz może Raz ! dziennie wykazują jakieś ożywienie, taki Punto to jest wyzwanie

Widać go wszędzie, słychać go też wszędzie.
Najbardziej reaguje jak podjeżdżam samochodem. Nie ważne , że byłam w sklepie tylko 10 minut...muszę biec do niego, bo drze się jakby go co najmniej drzewo przywaliło.
Ktoś pomyśli, że się nad nim znęcam jak tylko wracam do domu. To też jest dla mnie ciekawostka, bo moje psy drą się jak wyjeżdżam z domu. Teraz mam komplecik

Bardzo lubi jeść i karmię go trzy razy dziennie, bo panicznie boję się skrętu żołądka.
Jest bardzo chudy i połyka dosłownie w sekundę.

Ma trochę problem na spacerach. Ciągnie jak koń pociągowy, ale niestety nie w jednym kierunku, tylko w KAŻDYM. W każdym jednocześnie, plącząc się o moje nogi, swoje nogi i cokolwiek tylko się da zaplątać po drodze . Nie da się prośbą, groźbą, niczym...może z czasem mu przejdzie.

Raczej całe życie spędził na łancuchu. Nie biegał, tylko stał i szczekał na wszystko co się rusza.
Na łańcuchu o dziwo się nie plącze, i błyskawicznie przekłada łapy jak zmienia kierunek. Ma to opanowane do perfekcji, podobnie jak błyskawiczne przegryzanie wszystkiego co nie jest łańcuchem a trzyma go za łeb. Np smycz.

Nie potrafi korzystać z legowiska, konsekwentnie kładzie się obok.
Najbardziej pasuje mu sucha trawa, albo jakaś kępa.
Szczeka jak pada deszcz.
I niestety najgorsze jest to, że rzuca się na koty, inne zwierzęta i małe dzieci.
Na koty i zwierzęta drze się ile fabryka dała i chce się urwać. Z dziećmi jest gorzej, bo drepta w miejscu, garbi się i nie wiadomo o co chodzi, czeka aż podejdzie na metr i wtedy startuje już z paszczą.

Dobry pies stróżujący...tylko trzeba mu kożuch uszyć i śniegowce
Mnie się panicznie boi. Wystarczy, że głośniej ryknę jego imię i udaje , że go nie ma.
Albo drze się jak opętany na przechodzącego konia, a jak zobaczy , że na niego patrzę to rozpłaszcza się jak naleśnik w trawie i udaje , że to nie on.
Czyli jakaś szara komórka tam czuwa

W nocy raczej śpi, i za to baaaardzo go lubię. Czyli jest przyzwyczajony, że dziki , sarny, jeże i inny zwierz łażą wokół niego. Na bank żył gdzieś przy wsiowej budzie albo stodole.
Większość psów, jak do mnie przyjeżdża np ze schronisk to potrafią się drzeć w nocy tygodniami ze strachu...za wyjątkiem kaukaza Freda, który darł się miesiącami


Czyli w skrócie, to chyba nie miał człowieka zbyt blisko siebie.
I wychować raczej też nikt go nie zdążył. I bardzo nie lubi obcych.
Może po kastracji trochę para z niego ujdzie, ale do tego czasu długa droga, bo jego kondycja nawet na szczepienie się nie nadaje. W najblizszym planie jedynie wścieklizna.
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: PUNTO/2 LATA/PIES Z LASU/ PILNIE POTRZEBNY DT

Postprzez dalmibea » Pn cze 04, 2012 12:14 pm

To przeciez szkielet Dalmatynczyka, a moze by tak z nim najpierw do weta zeby go zbadal czy z nim wszystko ok, czy karma wystarczy czy potrzebuje czegos wiecej
:shock:
To sa zdjecia z tego dnia jak go w lesie znalezli tak ??? Chyba teraz nie jest na tym lancuchu przy drzewie czy jak ???
Ten pies niczego w zyciu sie nie nauczyl oprocz pilnowania podworka , dlatego tak reaguje.
Kurde serce mi peka jak sie na ta chudzine patrze :(
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Następna strona

Powrót do NIEWYJAŚNIONE ADOPCJE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron