Nakrapiana galeria Mia & Bella oraz Rudi i Lost

Pochwal się swoim łaciatym szczęściem.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Postprzez dalmibea » Pt sty 14, 2011 9:10 pm

moja pierwsza dalmatynka tez miala wade serca , a objawy zaczely sie dopiero pojawiac jak byla juz w podeszlym wieku i miala 10 lat. Po prostu szybciej sie meczyla , ale wiedzac to robilysmy czesciej i krotsze spacery , albo czesciej przerwe .
Lady nie umarla na wade serca tylko sie strula czyms na dworze majac 12 lat.
Z niej to byl taki odkurzacz , wszystko do siebie wciagala co znalazla i na jedzenie wygladalo .
Gdybym ja puscila na dwor sama zeby po osiedlu mogla sama sobie biegac to by wszystkie smietniki na osiedlu byly puste i smiecierze nie meliby co sprzatac , moja Lady dalaby sobie rade z kazdym smietnikiem .:)))
Bedzie wszystko dobrze i sorry ze tez i ja wrocilam do tego tematu.

Czekamy na wiecej zdjec od twojej dalmatynki.
Mia ma naprawde sliczne namaszczenie , takie czarne rowne plamki pod oczkami , wygladaja jak okulary przeciwsloneczne :)
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Vilena » Pt sty 14, 2011 10:12 pm

Dolcetta też jest takim 'odkurzaczem'! Próbuję ją tego oduczyć, moim poprzednim dwóm psom przeszło to z wiekiem... Właśnie boję się, że zje coś co jej zaszkodzi, różne to rzeczy ludzie wyrzucają :/

sos2010/dalmibea napisał(a):moja pierwsza dalmatynka tez miala wade serca , a objawy zaczely sie dopiero pojawiac jak byla juz w podeszlym wieku i miala 10 lat.

A powiedz czy to też była wada wrodzona? Chciałabym, żeby Mia dożyła 12-stu lat...ale rokowania są o wiele krótsze...

roma_121 napisał(a):po prostu znam pare przypadków gdzie u szczeniaków wykryto wady serca a wraz ze wzrostem psiny wady te utrudniały bardzo życie lub powodowały smierci psa...

To niestety właśnie nam grozi :( dlatego musimy co jakiś czas robić badanie serca.
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez dalmibea » Pt sty 14, 2011 11:07 pm

Tak , z tego co lekarz powiedzial to byla wada wrodzona , tylko zostala wykryta dopiero jak sunia poszla na sterylke , ale nie trzeba bylo przez dlugi okres czasu podawac jej tabletek , dopiero jak miala 10 lat .

Wlasnie ogladnelam sobie Zdjecia na Dogomani , i jestem tym zdjeciem gdzie Mia siedzi przed telewiorem bardzo zafascynowana , to wyglada jakby ona naprawde wiedziala o co chodzi i z wielkim zainteresowaniem oglada telewizor jak taki maly czlowieczek ,
super!!!
wstaw to zdjecie tutaj , ono jest boskie :)
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Vilena » So sty 15, 2011 12:51 am

sos2010/dalmibea napisał(a):Tak , z tego co lekarz powiedzial to byla wada wrodzona , tylko zostala wykryta dopiero jak sunia poszla na sterylke , ale nie trzeba bylo przez dlugi okres czasu podawac jej tabletek , dopiero jak miala 10 lat.

To optymistyczna wiadomość dla mnie, ponieważ nam powiedzieli, że 5-7 lat dla Mii to max! Wiadomo, że nie można tego stwierdzić dokładnie, dlatego bardzo chciałabym, żeby była z nami dłużej...


sos2010/dalmibea napisał(a):Wlasnie ogladnelam sobie Zdjecia na Dogomani , i jestem tym zdjeciem gdzie Mia siedzi przed telewiorem bardzo zafascynowana , to wyglada jakby ona naprawde wiedziala o co chodzi i z wielkim zainteresowaniem oglada telewizor jak taki maly czlowieczek , super!!! wstaw to zdjecie tutaj , ono jest boskie :)

Ha ha, dzięki za miłe słowa :D Młoda przerwała zabawę, siadła na tyłku i zaczęła oglądać tv,
kiedy ten pies zaczął biegać za frisbee. Chyba mu kibicowała :D

Obrazek
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez dalmibea » So sty 15, 2011 1:06 am

dzieki za zdjecie , normalnie szok ,
nie kazdy pies potrafi ogladac telewizor , ona najwyrazniej siedzi przed ekranem i oglada sobie program w telewizji tak jak to ludzie robia .
To zdjecie mnie rozbraja :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Staraj sie o dobra karme dla suni , zwracaj uwage na to zeby trzymala odpowiednia wage , to wazne zeby nie przytyla za duzo , umiarkowany tryb zycia , regularne spacery , a moze i nawet bieganie przy rowerze w jednostajnym umiarkowanym tempie powinny wplynac korzystnie na jej zdrowie .

Czasami jest warto przestac liczyc dni i lata i zyc chwila , ciesz sie z kazdej minuty spedzonej z Mija , a zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze i Mia doczeka sie sedziwego wieku .
To co dzisiaj jest jeszcze w medycynie nie mozliwe moze sie za dwa , trzy lata zmienic .
Trzeby tylko mocno w to wierzyc , nie dopuszczac zlych mysli i byc optymista , czasami pomaga :)
A nawet najlepszy lekarz nie jest w stanie ocenic jak dlugo zwierze albo czlowiek z wada serca moze zyc .
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Vilena » So sty 15, 2011 10:30 am

Sunia dostaje dobrą karmę, jest też bardzo drobna - można powiedzieć, że trochę z niej chudzinka, ale to podobno to przez te wadę, ponieważ ma ona wpływ na jej rozwój i go zwalnia. Droga Dalmibeo, nawet nie wiesz jak bardzo cieszymy się z każdej chwili razem :) Jesteśmy szczęśliwy, że ją mamy i za nic w świecie byśmy jej nikomu nie oddali :)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Diana » So sty 15, 2011 12:21 pm

Vilena napisał(a):Nie... Z Bielska - Białej :) A czemu pytasz Diano?



Nazwisko weterynarza mnie zmyliło :wink:
Avatar użytkownika
Diana
 
Posty: 245
Dołączył(a): So sie 14, 2010 10:16 pm

Postprzez Vilena » So sty 15, 2011 1:17 pm

Tzn.które nazwisko? Bo M.Garncarz i R.Niziołek, które wymieniłam - przyjmują w Warszawie Diano :)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Diana » N sty 16, 2011 2:31 pm

Garncarz... :wink:
Avatar użytkownika
Diana
 
Posty: 245
Dołączył(a): So sie 14, 2010 10:16 pm

Postprzez Vilena » Pn sty 17, 2011 4:11 pm

Dziś wreszcie zaświeciło słonko i rozjaśniło ostatnie ponure dni. Z tej okazji kilka zdjęć ze spacerku :)

Obrazek

Wreszcie chociaż na chwilę przystanęła!
Obrazek

Hooops!
Obrazek

Pańciu rzuć już patyczek :)
Obrazek

A to koledzy, których czasami spotykamy na spacerach :)
Obrazek
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez agrazka » Wt sty 18, 2011 10:30 pm

Jaka już panna z niej, jak ten czas szybko leci - pięknie rośnie dziewczyna :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Postprzez Danka » Wt sty 18, 2011 11:12 pm

Piękna sunia , cieszę się że jest Twoim oczkiem w głowie i życzę zeby tak było przez lata , namawiam tez do sterylizacji w odpowiednim czasie . :)
"Pamiętaj że jak zdecydujesz się pomagać ,myśl najpierw o tych którym to obiecałeś"
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 2233
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 5:27 pm

Postprzez Vilena » Śr sty 19, 2011 10:42 am

agrazka napisał(a):Jaka już panna z niej, jak ten czas szybko leci - pięknie rośnie dziewczyna :)

Nooo strasznie już urosło to moje dziecko :D 16kg już waży! ;-)

Danka napisał(a):Piękna sunia , cieszę się że jest Twoim oczkiem w głowie i życzę zeby tak było przez lata , namawiam tez do sterylizacji w odpowiednim czasie . :)

Dzięki Danusia! :)
Rozmawiałam już o sterylizacji z naszym wet. rozważamy taką możliwość, ale jeszcze nie wiem jaka będzie decyzja. W każdym razie szczeniaków na pewno nie będzie, o to się nie martwcie, już ja tego dopilnuję! ;)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez roma_121 » Śr sty 19, 2011 2:27 pm

Wreszcie suczki tej rasy to prawdziwe damy :D ich manier i nawyków nie trzeba uczyć mają to we krwi :D


o jejku to faktycznie już sporo waży :D ponad połowe tyle co moja :D

jeżeli niechcesz mieć małych to lepiej wysterylizować nie będzie potem problemów z urojoną ciążą ropomaciczem i guzami sutków--- ja niestety niedawno się borykałam z tymi problemami i moja sunia w nastepnym czwartek idzie na zabieg...
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Postprzez agrazka » Cz sty 20, 2011 12:33 am

16 kg, to dwa razy i trochę więcej od mojej :D
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GALERIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron