Moje dziewczyny Gabi, Saba....

Pochwal się swoim łaciatym szczęściem.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Moje dziewczyny Gabi, Saba....

Postprzez agrazka » N sty 02, 2011 1:36 am

Witam wszystkich, jestem miłośniczką tej rasy - choć nie tylko :)

Choć Toli już nie ma :(, tak muszę zacząć, bo jest w moim sercu, w głowie, w ogrodzie. Nie wiem skąd się to wzięło, to nie był zachwyt filmem.
16 lat temu wymarzyłam sobie dalmatynkę i kupiłam bez rodowodu, niby dla dziecka, taka wymówka. Syn nazwał ją Tola od piegowatej Toli z Bolka i Lolka i tak była z nami lat 16. Tola była bardzo kochana, mądra, śliczna, posłuszna idealny pies, no nie od razu, obuwie nam wymieniła :)

Obrazek Obrazek

To jest jej ostatnie zdjęcie - 15 letnia Tola.

Obrazek
Ostatnio edytowano N sty 29, 2012 10:23 pm przez agrazka, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Postprzez agrazka » N sty 02, 2011 1:45 am

Po jej stracie było tak strasznie, że chcieliśmy pomóc jakiemuś psu, tego forum jeszcze nie znałam, ale nie żałuję tak znalazła się w naszym domu Saba - też piękna, też można się kropek dopatrzeć :)

Obrazek

no ale serce nie sługa, dalej pikało do dalmatynki, zaczęłam przeglądać ogłoszenia, fora i tak znalazłam się na tym forum. Powiem wam, że będzie, będzie malutka dalmatynka - pomimo obaw, strachu i innych takich tam.
Dlatego dopytuje , jak to jest mieć dwa psy i dwa koty, żółwia, rybki i fizia w głowie (bo ja chyba mam):) ale sprawia mi on wiele radości w zyciu - to takie moje spełnianie marzeń :)

Koty zafundowałam Toli na starość - dzielnie to zniosła - psa drugiego nie miałam sumienia. Saba jest u nas krótko i jest młoda więc będzie miała koleżankę do zabaw.
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Postprzez dalmibea » N sty 02, 2011 3:36 am

sliczna ta twoja dalmatynka , i dozyla naprawde wspanialego wieku , az 15 ,super !!!!!
Tak wlasnie widzialam ze zaczynasz sie podpytywac jak to jest jak ma sie dwa psy , tak sobie pomyslalam ze myslisz moze o drugim :)

Przykro mi bardzo ze trafilas do nas na forum w troche burzliwym okresie i chwilowo panuje niezbyt przyjemna atmosfera , ale takie jest zycie,nie zawsze slonce swieci :)

Po pierwsze musisz wyczuc szy Saba woli byc w domu lepiej jedynaczka czy balaby bardziej szczesliwa jakby miala kumpla do zabawy ???
Sa psy ktore wola byc raczej same w domu i miec pania tylko dla siebie , moja Sara na przyklad jest taka . Ona bylaby strasznie smutna i nieszczesliwa jakby w domu pojawil sie drugi pies .
Musisz tez sie sama siebie zapytac czy stac cie finansowo na wyzywienie dwoch psow , na pokrycie kosztow leczenia dwoch psow , roznie to bywa , jak nie jeden cos ma to drugi ;(
Nie znam Twojej sytuacji , czy pies musi byc sam dluzszy czas w domu , moze w tedy we dwoch byloby im razniej .
Wazne jest ze obydwa psiaki beda sie ze soba rozumiec , bo latwiej jest zyc sobie razem z kims kogo sie lubi :)
Z regoly zgadza sie sunia z psem , albo dwie sunie razem lepiej jak dwa psy .
Najlepsza konstelacja wydaje mi sie nadal sunia-pies , bo pies raczej suni zawsze odpusci ;)
Wazne jest tez zeby mialy dwa ta sama potrzebe ruchu , zeby nie bylo problemu z wychodzeniem na spacery , jeden po 10 Minutach chce do domu a drugi dopiero po 10 Minutach zlapal ochote na pozadny spacer :)
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez figa » Śr sty 12, 2011 8:28 pm

agrazka ma juz drugiego psiaka w domu ;)
SLiczne malenstwo :)
Obrazek

Pokaż mi, jak traktujesz zwierzęta, a powiem ci, kim jesteś...
Avatar użytkownika
figa
 
Posty: 550
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 7:47 pm

Postprzez dalmibea » Śr sty 12, 2011 9:03 pm

Acha , no to super , czekamy z niecierpliwoscia na zdjecia .
A ma to malenstwo tez kropki ? :)
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Diana » Śr sty 12, 2011 9:55 pm

Czekam bardzo cierpliwe na fotki. A, Saba również sliczna...fajne ma uszyska.... a figure ma na medal :) W jakim jest wieku?
Avatar użytkownika
Diana
 
Posty: 245
Dołączył(a): So sie 14, 2010 10:16 pm

Postprzez Diana » Śr sty 12, 2011 9:58 pm

sos2010/dalmibea napisał(a):sliczna ta twoja dalmatynka , i dozyla naprawde wspanialego wieku , az 15 ,super !!!!!
Tak wlasnie widzialam ze zaczynasz sie podpytywac jak to jest jak ma sie dwa psy , tak sobie pomyslalam ze myslisz moze o drugim :)

Przykro mi bardzo ze trafilas do nas na forum w troche burzliwym okresie i chwilowo panuje niezbyt przyjemna atmosfera , ale takie jest zycie,nie zawsze slonce swieci :)

Po pierwsze musisz wyczuc szy Saba woli byc w domu lepiej jedynaczka czy balaby bardziej szczesliwa jakby miala kumpla do zabawy ???
Sa psy ktore wola byc raczej same w domu i miec pania tylko dla siebie , moja Sara na przyklad jest taka . Ona bylaby strasznie smutna i nieszczesliwa jakby w domu pojawil sie drugi pies .
Musisz tez sie sama siebie zapytac czy stac cie finansowo na wyzywienie dwoch psow , na pokrycie kosztow leczenia dwoch psow , roznie to bywa , jak nie jeden cos ma to drugi ;(
Nie znam Twojej sytuacji , czy pies musi byc sam dluzszy czas w domu , moze w tedy we dwoch byloby im razniej .
Wazne jest ze obydwa psiaki beda sie ze soba rozumiec , bo latwiej jest zyc sobie razem z kims kogo sie lubi :)
Z regoly zgadza sie sunia z psem , albo dwie sunie razem lepiej jak dwa psy .
Najlepsza konstelacja wydaje mi sie nadal sunia-pies , bo pies raczej suni zawsze odpusci ;)
Wazne jest tez zeby mialy dwa ta sama potrzebe ruchu , zeby nie bylo problemu z wychodzeniem na spacery , jeden po 10 Minutach chce do domu a drugi dopiero po 10 Minutach zlapal ochote na pozadny spacer :)


To nie jest tak do konca.... kilka lat wstecz miałam na tymczasie dalmatynczyka ( jeszcze nie było chartów) dalmatynczyk - Muffin, nie potrafił zgadać sie z Zara... dlatego musiał pojechać do nowego domku... On po prostu nie tolerowal innego psa... nawet suki, a Zara tak chciała go miec za "brata"....
Avatar użytkownika
Diana
 
Posty: 245
Dołączył(a): So sie 14, 2010 10:16 pm

Postprzez agrazka » Śr sty 12, 2011 10:16 pm

No tak, jak mówiłam, mam malucha sunię, mała jest słodka, ale rozrabia bardzo, żadnych zahamowań w stosunku do Saby, podgryza j ą i zaczepia. Saba przyjęła ją cudnie, nie robi jej krzywdy, ale boję się zostawić je same
i tu zaczyna się problem

Obrazek
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Postprzez Diana » Śr sty 12, 2011 10:30 pm

agrazka napisał(a):No tak, jak mówiłam, mam malucha sunię, mała jest słodka, ale rozrabia bardzo, żadnych zahamowań w stosunku do Saby, podgryza j ą i zaczepia. Saba przyjęła ją cudnie, nie robi jej krzywdy, ale boję się zostawić je same
i tu zaczyna się problem



Rozrabia, jak to szczenie.. ..takie prawo maluszka... Jak Saba, nie reaguje agresja na zaczepki małej... to nic tylko sie cieszyć.... Jak Saba pozwala spać małej kolo siebie.... swiadczy, o tym, ze zaakceptowała malenka...
Moze sie zdarzyć, ze skarci mala, pokaze jej zeby... złapie za kark... w celu lekcji dobrych manier.... Mała musi sie nauczyć, co jej wolno, a co nie. I w zazdnym razie nie aprobujcie dalmatynki, Saba jest pierwsza, a po niej dalmatynka.... I tego sie trzymajcie...

A, skad masz dalmatynkę?
Avatar użytkownika
Diana
 
Posty: 245
Dołączył(a): So sie 14, 2010 10:16 pm

Postprzez agrazka » Śr sty 12, 2011 10:49 pm

dalmatynka jest import z Czech, Saba nie warczy jeszcze na nią, ale podgryzają się wzajemnie i takie harce odchodzą, że je obie uspakajam, bo boję się o małą, żeby przez przypadek nic jej sie nie stało, ona zaczepia Sabę i ją gryzie też, a wiecie jakie ma zęby igiełki

Obrazek
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Postprzez agrazka » Śr sty 12, 2011 11:10 pm

Obrazek

Obrazek
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Postprzez Diana » Śr sty 12, 2011 11:40 pm

Grazynko, swietne zdjecia.... Twoja Saba wzorowo zachowuje sie w stosunku do małej....
Avatar użytkownika
Diana
 
Posty: 245
Dołączył(a): So sie 14, 2010 10:16 pm

Postprzez dalmibea » Cz sty 13, 2011 12:25 am

Sliczne te cudenko w kropeczki ,
ze zdjec wynika ze Saba naprawde mala zaakceptowala, mysle ze jejnic nie zrobi , a to ze sobie na siebie powarcza to normalnie .
Mama na dziecko tez na krzyczy i klapsa przylozy , mysle ze Saba przejmnie wychowanie malucha i pokazu mu co moze a co nie i do tego nalezy tez i warkniecie.
Psy miedzy soba sie dogadaja i krzywdy sobie nie zrobia.
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Postprzez Vilena » Cz sty 13, 2011 4:18 pm

Słodki maluszek :D Takiego to tylko miziać i całować by się chciało :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Diana » Cz sty 13, 2011 4:36 pm

Sama przyjenosć ogladać takie fotki... Jak sie malutka nazywa? I dlaczego import? Wiem, ze u Nas mało jest dalmatynczyków z rodowodem....
Avatar użytkownika
Diana
 
Posty: 245
Dołączył(a): So sie 14, 2010 10:16 pm

Następna strona

Powrót do GALERIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron