Sabcia i Rudi :)

Pochwal się swoim łaciatym szczęściem.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez olakrusz » Śr mar 07, 2012 8:21 pm

Po raz pierwszy na tym wątku - pańcia Matiego. Jaka harmonia między psem a kotem, dowód na to że 2 odległe światy nie tylko mogą się tolerować, ale i żyć w przyjaźni :) Przykład do naśladowania dla wielu ludzi i całych narodów...
Co do wchodzenia zwierzów do wanny (była o tym mowa w którymś z wcześniejszych postów), to mam 2 przykłady: 1. nasza poprzednia psiurka wskakiwała do wanny, gdy się czegoś bała (np. burzy), 2. znajomy kot tylko w ten sposób pije wodę - trzeba mu taki cienki "ciurek" puścić w wannie, wtedy chłepcze (z miski nie chce).
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez roma_121 » Śr mar 07, 2012 8:27 pm

gdzie tam wielkie waży troche ponad 3 kg a Saba 26 kg :D powiem, że przekonanie Saby do Rudiego to jest mój sukces wychowawczy ;) troche mnie to kosztowało- Sabcia od maleńkości jest głucha.. ale się udało ;) żałuje, że wcześniej nie podjełam decyzji o towarzyszu dla Saby... Saba się zmieniła ;) widać że towarzystwo służy jej ;) wierze w to, że to właśnie Rudek był pisany Sabci i nie tafił przypadkowo do mnie ;) to idealny duet zawsze razem ;) na dworze robimy furore ;) bo Saba na smyczy a Rudek koło nas ;) wyprowadzam go razem z Sabą na dwór i wraca razem z nami ;) jak pies ;) Rudek też nie pije ze swojej miski tylko z Saby ;)

oczywiście ma swoją kocie zachowania dzięki temu tata ma zajęcie :P codziennie rano wiesza kilka razy firanke w dużym pokoju bo Rudek ją zrywa :P

i
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez agrazka » Śr mar 07, 2012 9:39 pm

Fajnie razem wyglądają taka sielanka :) Uważam, że jak zwierzak ma kompana to mu weselej, przyjemniej :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez Vilena » Śr mar 07, 2012 11:53 pm

Roma, to może już czas na drugiego dalmata nadszedł skoro Saba taka towarzyska się zrobiła? :D
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez roma_121 » Cz mar 08, 2012 2:41 pm

jak bym mogła to bym i psa i kota drugiego wzieła ;) ale niestety... w braniu zwierzęcia pod opiekę nie wolno kierować się tylko sercem, ale czasami trzeba dopuścić rozum do głosu ;) gdyby na moich 60 m mieszkała tylko ja i moj TŻ to by było prościej oprócz nas mieszkają jeszcze 3 osoby i posiadanie drugiego psa spowodowałby straszny ścisk... po drugie kwestia finansowa nie stać mnie - sama dobrze po ostatnim doświadczeniu wiesz, że nie wiadomo co się może zdarzyć i trzeba mieć jakiąś rezerwe.. nie pracuje i wiem, że w razie jakiś problemów zdrowotnych nie umiałabym mu dać tak fachowej pomocy lekarskiej jak powinien dostać... przedtem dostawałam stypendium więc stać mnie było na opłacanie weta i byłam Panią swoich zwierząt teraz niestety musze liczyć na wsparcie, albo wyrzeczenia...

po zatym transporty z Matim jak i pojawienie się Rudka u mnie w domu pozwoliły się przypomnieć alergii... Sabcia ma krótką sierść która nie wpływała na moje zdrowie... teraz jest to połączenie już z dłuższą sierścią Rudka, która niestety jest wszędzie u mnie w pokoju i niestety widze po sobie to, że jestem alergiczką ;/ z podrózy z Matim też długo wracałam do formy... wiec żeby wziąć kolejnego psa musze najpierw dobrać środki farmakologiczne do walki z alergią.. aktualnie nic nie biore ale przy większej dawce sierści nie moge pozowlić sobie żeby moja alergia była widoczna na skórze ;) ale to wszystko da się zrobić ;) jak kiedyś będe na swoim to na pewno będe mieć więcej psów niż jeden, ale jak to mówią na wszystko w życiu przyjdzie czas może i na to że to u mnie niektórzy nasi podopieczni znajdą oazę spokoju u mnie ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez roma_121 » Cz kwi 19, 2012 10:44 pm

niech Was ten wzrok nie zmyli ;) Saba to prawdziwa terrorystka numer 1 :lol: :lol: dziwie się, że mi jeszcze psychika nie siadła :roll: jest paskudna, ale w tym paskudztwie można się zakochać bez pamięci :twisted: :twisted:

wiecie co jak by każdy pies miał taki charakter jak moja Saba to bezdomności wśród psów by była mniejsza... tak świadomego psa swych praw nigdy nie widziałam - on wie, że moim obowiązkiem jest wyjść na dwór z nią i dać jej jejść ;) godzin wyjściowych pilnuje jak w zegarku ;) jak jestem cały dzień to oczywiście co dwie godziny spacerek ;) potrafi stać nademną już 15 minut wcześniej abym sobie przypadkiem zapomniała ;) z jedzieniem tak samo godzina 10 i już dobijanie się do misek... jak jej wezme miske z dołu to potrafi mi cały dywan z paneli zwinąć, albo walić w panele albo Rudka miski :D z nią się nie wygra i człowiek z czasem i tak jej ustąpi ;) wie jakie są jej prawa i jak je wyegzekwować odemnie :lol:


Obrazek
Obrazek

i sucz w całej okazałości ;) to zdjęcia jak Alladyn był u mnie ;) jej wzrok skierowany jest na Alladyna ;) widać jak zareagowała na nowego kolege :twisted:

Obrazek
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez chili1304 » Pt kwi 20, 2012 7:48 am

hahahahaha no uśmiałam się po całości! :lol: :lol: :lol: Uwielbiam Twoją Sabe,jest cudna i z wyglądu i z charakteru a to powitanie Alladyna aż mnie brzuch boli ze śmiechu :lol: :lol: i ten wzrok :lol: :lol: Moj Bruno też taki był,łaciaty terrorysta śmiech mnie ogarnął na samo wspomnienie :lol: :wink:
No coż kochana dalmaty takie są, jak wyczują słabszy egzemplarz to robią co chcą ;) wiesz u mnie to bywały takie akcje,że jak z pod prysznica się spóźniłam do łóżka w kimonko ( bo już psisko moje chrapało tam rozwalone w poprzek) to niestety maluśki skrawek łóżka mi zostawał bo to była istna walka o byt ,warczenie podszczekiwanie,a nawet darcie pościeli :lol: :roll: ale za to go kochałam i kocham bezgranicznie . Sarna jest grzeczniejsza ale to dlatego,że ona jest sunią po przejsciach,nie jest rozpuszczona przeze mnie od małego,chociaż zgrzeszyłabym jakbym napisała,że nie ma dalmaciego terroryzmu w niej :P :lol:
Całuski dla Sabci i mizianki dla Rudzielca :)
"...a Ty mi w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz
jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
i w ogień skoczyłbyś za mną
choć jestem tylko człowiekiem..."

Memory of Bruno - Kocham Cię na zawsze mój Aniołku:*
Avatar użytkownika
chili1304
 
Posty: 2160
Dołączył(a): Śr gru 22, 2010 12:00 pm

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez Vilena » Pt kwi 20, 2012 8:02 am

Przynajmniej nie musisz martwić się, że zapomniałaś ją nakarmić :lol:
U mnie pory posiłków pilnuje Mia. Szturcha mnie kiedy czas jedzenia, muszę dać jeść i koniec kropka ;)
Vilena
 
Posty: 2506
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 11:39 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez jankosia » Pt kwi 20, 2012 10:55 am

ojjjj :D śliczny piesio :)

taka mała kluseczka :) ahhh żeby i mój tak wyglądał :D
"Jak tu nie kochać psa
gdy pies taki ogon ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies taką mordę ma (...)
Jak tu nie kochać psa
gdy pies takie oczy ma (...)
I jak tu nie kochać psa
gdy pies takie serce ma ! "

( B.Borzymowska)
Avatar użytkownika
jankosia
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 12:17 pm
Lokalizacja: Wałcz

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez roma_121 » Pt kwi 20, 2012 6:15 pm

Saba nie jest gruba ;) mieści się w wadze ;) nawet Pani Wet jest zdziwona jak dziewczyna trzyma figure ;) ale jest szeroka bardzo w klatce piersiowej co potem widać na zdjęciach ;) zresztą ciało też już nie te same - 12 lat już na karku w czerwcu będzie ;)

ale za to musze zrobić zdjęcia Rudkowi on to się dopiero zmienił :) mój pieszczoszek ;) Rudi jest stworzony dla Saby ;) nie myślałam, że można tak kota dopasować do psa ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez Achajka » Pt kwi 20, 2012 6:17 pm

ona ma te sliczne niezapominajkowe oczeta, zakochalam sie w nich od razu :D
Avatar użytkownika
Achajka
 
Posty: 1604
Dołączył(a): N lut 13, 2011 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez dalmibea » Pt kwi 20, 2012 11:15 pm

A na dodatek moglaby byc siostra blizniacza od mojej Sary :)
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.
— William Ralph Inge
Avatar użytkownika
dalmibea
Site Admin
 
Posty: 6291
Dołączył(a): So lut 20, 2010 5:58 pm

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez agrazka » Pt kwi 20, 2012 11:15 pm

tak ten błękit jest piękny :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez olakrusz » So kwi 21, 2012 7:11 pm

No, co ja czytam! To Roma podróżowała Z Matim? A które to były podróże? Do Katowic też może? Tak czy siak, szacun totalny! Przy takiej alergii? Poświęcenie jak nie wiem co. Mati faktycznie ma sierść miejscami b. długą i wyłazącą (wystarczy go głasknąć...), parę godz. z nim na pewno mogło uczulić... Aż się czuję poniekąd winna.
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Sabcia i Rudi :)

Postprzez roma_121 » So kwi 21, 2012 7:49 pm

Wiozlam Matiego z Wawy do Bielska i potem z Kato do Wawy ;-)ale podroz z takim towarzyszem to przyjemnosc :-)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GALERIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron