Marta/Kropka

Pochwal się swoim łaciatym szczęściem.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Marta/Kropka

Postprzez wielowarstwowa » Cz sty 16, 2014 7:58 pm

Wątek psinki ze starymi zdjęciami http://forum.sosdalmatynczyki.pl/viewtopic.php?f=5&t=1761&sid=05773bb794668c858335efd6de5bf7c4

Dzisiaj wrzucam tylko zdjęcie od strony zadka (strzeliła na mnie focha, bo 4 razy znosiłam ją dzisiaj z kanapy)

Obrazek

Martucha lubi:
- leżeć na kanapie,
- wszelkiego rodzaju mizianki (można ją głaskać godzinę, a i tak po 5 minutach wróci po więcej),
- gryźć miśki w tyłek,
- oglądać sikorki przylatujące na balkon,
- wylizywać opakowania po jogurcie naturalnym,
- skakać na ludzi, gdy ma całe podwozie w błocie,
- biegać na dworze i zaczepiać wszystkie psy do zabawy,
- wszystkie psie smaczki.

Marta nie lubi, gdy:
- ktokolwiek (dwunożny/czworonożny) nie zwraca na nią uwagi,
- ściąga się ją po raz n-ty z kanapy,
- ktoś przerywa jej sen,
- wszyscy domownicy są na nogach o 24 (nie może spać przez światło i hałasy!).
wielowarstwowa
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 12:59 am

Re: Marta/Kropka

Postprzez agrazka » Cz sty 16, 2014 11:40 pm

wszystko z nią w porządku :) zachowanie prawidłowe :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: Marta/Kropka

Postprzez wielowarstwowa » So sty 18, 2014 4:21 pm

Dzisiaj pierwszy raz naprawdę porządnie udało nam się zmęczyć Martę (rano prawie 1,5 godz. na dworze, po południu ponad 2 godz. spaceru) - położyła się spać już w samochodzie :D

Ciężko ją złapać w kadr na dworze, gdy próbuje wszystko wyniuchać i każdego przywitać (ale w końcu się udało!)

Obrazek

Obrazek
wielowarstwowa
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 12:59 am

Re: Marta/Kropka

Postprzez olakrusz » N sty 26, 2014 6:24 pm

Witam! To też nie taki czysty dalmat, choć znacznie bardziej go przypomina niż nasz Mati :) Miła psica :) Uśmiałam się z tego ściągania z kanapy - no przecież leżenie i spanie na kanapie, fotelu itp. należy się psu jak pełna miska :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Marta/Kropka

Postprzez wielowarstwowa » Pn sty 27, 2014 7:57 pm

Marta to dalmatyńczyk wstrząśnięty, ale nie zmieszany ;)
Tak ogólnie numerantka jest i lubi oglądać... przygody Scoobiego (na Garfielda szczeka :D ). Ostatnio wszystkie koty przegania na drzewa, próbuje sikać na stojąco, na spacerze rozkochuje w sobie wszystkich kawalerów
Trochę zimno się u nas zrobiło, więc teraz więcej czasu bawimy się w domu - czyli czasami Marta złapie miśka za tyłek, podkradnie kapcia, a ostatnio zaczęła się ze mną bawić jedzeniem. Ciężko ją złapać w kadr z jedzeniem jak biega, więc w razie czego wrzucam link http://www.youtube.com/watch?v=mew7SZnQmxQ (nie wiem jak tu szybciej dodać filmik).

A tyłki miśkom odgryza tak...

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiamy :)
wielowarstwowa
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 12:59 am

Re: Marta/Kropka

Postprzez roma_121 » Wt sty 28, 2014 11:00 am

ale super dziewczyna wygląda ;) eeehhh.. biedny misiek bez tyłka został ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Marta/Kropka

Postprzez wielowarstwowa » Wt sty 28, 2014 5:07 pm

Wiadomość od Marty: " Akcja przejęcia kanapy zakończona sukcesem. Kamuflaż zadziałał" :D

Obrazek
wielowarstwowa
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 12:59 am

Re: Marta/Kropka

Postprzez olakrusz » Pt sty 31, 2014 7:29 pm

Fajny filmik :) No i wreszcie sprawa kanapy rozwiązana (?) :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Marta/Kropka

Postprzez wielowarstwowa » Pt lut 28, 2014 5:01 pm

Tak, jej połowa kanapy (dosłownie!) już na stałe pościelona kocem ;)
Martuchna jest u nas już 2 miesiąc - nawet nie wiem kiedy ten czas zleciał.
Zaczęłam spuszczać ją ze smyczy (słucha się bardziej niż na smyczy), chociaż ostatnio zaliczyłam jedną wpadkę - Marta postawiła na nowy zapach, Szambo nr 5.
Mała śpi na kanapie, rano i w południe biega ze swoimi narzeczonymi (ma ich chyba z 20 :D ), duuuuużo je (najbardziej lubi gotowane podroby i jajko), zasypuje nas swoją sierścią, lubi wysiadywać na balkonie i szczekać na kota sąsiadów, lub straszyć przechodniów, czasami bawi się z dziećmi z osiedla, które ochrzciły ją imieniem Reksio (ja nie widzę podobieństwa). Dołączam parę zdjęć ze spacerów - z wypadu z byłym DT i podopiecznymi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wielowarstwowa
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 12:59 am

Re: Marta/Kropka

Postprzez roma_121 » Pt lut 28, 2014 6:29 pm

Martuchna super wygląda :) ale dziewczynka radosna i uśmiechnięta :) na kanapie super wygląda i widać, że jej dobrze :)
co do podrobów to proszę uważać zwłaszcza na wątrobę ;) wskazane są serca i żołądki ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Re: Marta/Kropka

Postprzez olakrusz » Pt lut 28, 2014 8:00 pm

No rzeczywiscie żywa psina :) i dobrze. Tak , z wątróbką trzeba ostrożnie (nadmiar może źle wpływać na... wątrobę psią). Jajko lepsze. Najbardziej wskazane mięso indycze, no cóż - drogie... Ryż i ciemne kasze do tego (gryczana) i gotowane, albo i surowe warzywa (oprócz strączkowych), ale czy ja nie "pouczam" kogoś do≥świadczonego w psiej diecie, hej? Pozdrawiam :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: Marta/Kropka

Postprzez wielowarstwowa » Pt lut 28, 2014 9:46 pm

Z Martą nie tak łatwo - czasami zje wszystkie surowe warzywka, innego dnia - nawet mięska nie ruszy :D
Ostatnio wzięłam się na sposób i zanim jej podam coś co mi może powybierać - wszystko "mieszam" blenderem. Czasami, gdy robię rosołek - przez przyprawieniem go odlewam trochę i dodaję jej do tego warzywek (potrafi siedzieć w kuchni niedaleko talerza i czekać, aż jej naleję :D ). To chyba jej największy przysmak ;)
Zanim cokolwiek jej ugotuję sprawdzam, czy to się nadaje i na co jej pomoże :) (ale dobre rady zawsze w cenie! ;) )
Chociaż do tej pory nie wiem, czy lepiej jej dawać całe surowe jajko, czy ugotowane na twardo (bo jedni piszą, że biało surowe zamiast pomagać, tylko szkodzi, inni - że najlepiej dawać całe jajo jeszcze ze skorupką, nawet weterynarze nie są co do tego zgodni), więc staram się je ugotować na pół miękko - żeby żółtko było ledwo ścięte, a białko ścięte całkowicie :D (i wszystko podaję w temperaturze pokojowej).
A i siemię lniane dodaję - na błyszczącą i zdrową sierść ;)
Martucha ma poza tym zmienia się w małego pakera i ma coraz więcej mięśni (chyba przez to bieganie na spacerach, bo już żaden pies nie może za nią nadążyć)! :D
wielowarstwowa
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 12:59 am

Re: Marta/Kropka

Postprzez magmal » N mar 02, 2014 9:42 pm

Uśmiech na twarzy Marty - bezcenny :)

dzięki wielkie !
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: Marta/Kropka

Postprzez wielowarstwowa » Pt maja 23, 2014 5:51 pm

Dawno nic nie dodawałam i nawet nie wiem kiedy zleciał ten czas (niedługo minie pół roku jak Marta jest u nas!)
Wcześniej walczyłyśmy z deszczem, teraz z upałem. Marta zdecydowanie nie lubi, gdy jest gorąco. Wychodzimy w ciągu dnia na szybkie 10 minutowe spacery (jeśli próbuję iść z nią dłużej rozsiada się na chodniku/trawie i sapie :D ). Odbijamy sobie to za to wieczorem ;) Obecnie ulubione miejsce to balkon, ale tylko do południa (potem już za mocno świeci słońce). Pozdrowienia od Marty! ;)

Obrazek Obrazek Obrazek
wielowarstwowa
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt sty 10, 2014 12:59 am

Re: Marta/Kropka

Postprzez olakrusz » N maja 25, 2014 6:06 pm

Gratuluję "półrocznicy"! Marta zadomowiła się chyba na dobre :) Na kafelkach na balkonie w cieniu chłodno i przyjemnie psu w ten upał. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Następna strona

Powrót do GALERIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron