FIGA :)

Pochwal się swoim łaciatym szczęściem.

Moderatorzy: dalmibea, magmal

Re: FIGA :)

Postprzez olakrusz » Cz lip 18, 2013 8:40 pm

A ja zauważyłam - wydaje mi się - , że Figa ma mało dalmacie oczy... Takie bardziej matiskowate jakby :) Faaaajna jest :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: FIGA :)

Postprzez agrazka » Cz lip 18, 2013 10:04 pm

Bardzo fajna taka w moim typie ;)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: FIGA :)

Postprzez nat88 » Pt lip 19, 2013 2:06 pm

Nigdy się dalmatyńczyków nie wyprzemy, bo dużo zawdzięczamy ludziom, którzy kochają dalmaty :) ale nie zmienia to faktu, że Figa raczej mało ma dalmacich cech, w poszukiwaniach poszłam raczej w stronę wyżłowatych :) np. wyżeł niemiecki krótkowłosy (w wersji czarnej oczywiście) wygląda tak:

Obrazek

Prawda, że podobny?? :D
Umaszczenie, charakterystyczna czarna plama, większa klatka piersiowa a dalej szczuplutka, tylko Figusia jest drobniejsza i pyszczek ma mniejszy :D
Ma też bardzo dobry węch i bardzo lubi go wykorzystywać, chodzi z nosem przy ziemi non stop i niucha :) upolowanej zwierzyny by nie przyniosła, jak przystało na psa myśliwskiego, ale pogonić jakiegoś zająca albo wiewiórkę to już z przyjemnością :evil:
No ale co po tym wszystkim jak i tak każde napotkane dziecko krzyczy "Mamo mamo patrz - DALMATYŃCZYK!!!" :D :D :D

Pozdrawiam! :)
nat88
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 7:34 pm

Re: FIGA :)

Postprzez nat88 » Pt lip 19, 2013 2:13 pm

Obrazek
Figa Pędziwiatr :D
Obrazek
nat88
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 7:34 pm

Re: FIGA :)

Postprzez olakrusz » Cz sie 08, 2013 4:33 pm

Rzeczywiście, postawę ma taką dość wyżłowatą. Ale najważniejsze, ze jest kochana :)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: FIGA :)

Postprzez nat88 » So wrz 07, 2013 2:42 pm

Witamy powakacyjnie ;)

Figa w górach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

co tu mamy dobrego...
Obrazek

Figa nad morzem:

Obrazek
Dlaczego Figa śpi w bagażniku?? Dobre pytanie... :D :D chyba doszła do wniosku, że tylko tam może spać spokojna, że nigdzie nie odjedziemy bez niej ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po sąsiedzku mieszkała 9-cio miesięczna jamniczka, bawiły się jak dwa szczeniaki, mała Zuzia dosłownie właziła Fidze na głowę (i na łóżko w naszym domku :P), ale jak tylko Figa zbliżyła się do miejsca, gdzie jamniczka zakopywała jakieś smakołyki, potrafiła ją pogonić...a Figa jak przystało na odważnego psa najpierw przybiegała schować się za moimi nogami a później dopiero odszczekała (albo i nie) :D :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiamy! :)

Obrazek
nat88
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 7:34 pm

Re: FIGA :)

Postprzez agrazka » So wrz 07, 2013 8:06 pm

jak miło widzieć szczęśliwą sunię ze swoją pańcią :) też pozdrawiamy :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
agrazka
 
Posty: 959
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 1:54 am

Re: FIGA :)

Postprzez olakrusz » So wrz 07, 2013 9:40 pm

Figa z mordki jest taka "matiskowata" troszkę :) Podobnie ułożone plamki :)
A gdzie byliście nad morzem? (fajna plaża)
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: FIGA :)

Postprzez nat88 » So wrz 28, 2013 9:06 am

Byliśmy nad morzem w Bobolinie ;) straszna wiocha, dwa sklepy, jedna jadłodajnia i jeden punkt z goframi :D ale cisza i spokój! Plaża super, nie mieliśmy żadnych problemów z chodzeniem tam z psem, fakt że nie biegała luźno w porze plażowania, ale już wieczorami szalała ;) Polecam jeśli ktoś ceni sobie spokój i brak tłumów :)
nat88
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 7:34 pm

Re: FIGA :)

Postprzez magmal » So wrz 28, 2013 10:12 am

Cudownie się ogląda szczęślową Figulę :) Prawdziwa podróżniczka.

dla przypomnienia zamieszczam zdjęcie "willi" Figi zanim znalazła szczęście u Natalii.. Natalia bardzo dziękujemy za wspaniały dom dla Figulca, za miłośc i ogromna cierpliwosć i że nie skreśliliście jej na początku jak wykręcała różnie numery :)

Obrazek Obrazek
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."/ M. Siegal /
Avatar użytkownika
magmal
Site Admin
 
Posty: 2058
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 8:30 pm

Re: FIGA :)

Postprzez nat88 » So wrz 28, 2013 7:05 pm

Kurcze, aż mi się łezka w oku zakręciła :)
Te pierwsze trudne tygodnie takie piętno wycisnęły na mnie, że do dziś zdarza mi się po wyjściu z domu stać chwilę i słuchać co Figa robi (oczywiście teraz jest spokojnie, ufff), przyznam też, że tak planuję każde wyjście, żeby Figa bezpośrednio przed nim miała zapewniony spacer, nie ma spontanicznej ucieczki z domu :D, takie nam zostały nawyki...;) da się przyzwyczaić, przynajmniej przestałam się spóźniać, bo zawsze muszę mieć duży zapas czasu na spacer :D!
A poza tym to my bardzo dziękujemy za tak wspaniałego psa! I nie wychodzimy z podziwu dla Was wszystkich za to ile robicie dla tych psinek!
Mamy z Figą w planach wybrać się na następne dalmatyńczykowe spotkanie, bardzo bym się cieszyła gdyby się to udało ;)
nat88
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt maja 01, 2012 7:34 pm

Re: FIGA :)

Postprzez olakrusz » So paź 12, 2013 7:02 pm

A to się Figulka najeździła w tym r. ! Super! I w góry, i nad morze - a propos, gdzie są te Bobo(...) konkretnie? Podobają się Wam wakacje z psem?
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: FIGA :)

Postprzez olakrusz » So paź 12, 2013 7:03 pm

Przepraszam - Bobolin... :oops:
olakrusz
 
Posty: 662
Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 8:01 pm

Re: FIGA :)

Postprzez gosia » Pn paź 14, 2013 9:57 am

Figunia lachunia, śliczna dziewczyna :)
gosia
 
Posty: 1155
Dołączył(a): So sty 28, 2012 11:16 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: FIGA :)

Postprzez roma_121 » Śr paź 23, 2013 9:28 am

ale z Figi piekna dziewczyna się zrobiła ;) mam nadzieje, że uda nam się wreszcie kiedyś wspólnie spotkać ;) tak bardzo bym chciałam Fige poznać osobiście ;)
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /
"Na początku Bóg stworzył człowieka, ale widząc go tak słabym, dał mu psa" - /Alfons Toussenel/
Avatar użytkownika
roma_121
 
Posty: 3128
Dołączył(a): Śr gru 08, 2010 11:18 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GALERIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron